דוח קופות שבורות, 02.04.2023: כבוד ומעט מזומנים בין גנבים

מבוכים + דרקונים = כמות מכובדת אם לא גדולה מדי של כסף.

כשמספרים בדיחות של מבוכים ודרקונים נוהגים להגיד שמישהו גלגל 20 או 1 כי אלה מצבי הקיצון שכולם זוכרים, אבל מדי פעם – ואפילו לרוב – פשוט מגלגלים 11 כזה. וכך זה גם עם "מבוכים ודרקונים: כבוד בין גנבים", סרט שהתעלה במעט על הציפיות שהיו ממנו (37.2 מיליון דולר במקום אזור ה-30, וביקורות חיוביות ביותר) אבל עדיין הכניס בסך הכל ברחבי העולם 71 מיליון דולר כשהתקציב שלו מוערך ב-150 מיליון דולר. קרי – הוא יצטרך רגליים מאוד, מאוד ארוכות כדי להתחיל להראות רווחים. מצד שני, הפתיחה מראה שיש פוטנציאל למותג הזה – והסברו היא חברת משחקים שיכולה להרשות לעצמה הפסדים כאלה – אז אולי כן נראה סרט המשך, פשוט, נו, זול יותר. 

במקום השני "ג'ון וויק 4" יורד ב-61% ומכניס 28.3 מיליון דולר. הוא כרגע הסרט החמישי הכי רווחי של השנה בארה"ב, עם 122 מיליון דולר (אם כי יש לציין שהמקום הראשון שייך לאווטאר). ברחבי העולם הוא הרוויח 244 מיליון דולר. 

מתחתיו יש את הסרט "בנו יחידו" (His Only Son), ועשר נקודות למי שניחש שזה סרט נוצרי. אם כי הפעם, טוויסט! זה סרט על עקדת יצחק. אתם יודעים, "הבן היחיד של אברהם"? זה שאין לו אח מי זה ישמעאל אני לא מכיר ישמעאל? בכל מקרה, הסרט הרוויח 5.5 מיליון דולר מצופים שיצאו מהסרט לא מרוצים מהסוף דאוס אקס מאכינה שלו (לא באמת, הביקורות – כולל ממבקרים – מפרגנות). 

שלושה המשכים תופסים את המקומות הבאים, לא כולם מצליחים באותה מידה: "צעקה 6" במקום הרביעי עם 5.3 מיליון דולר (עוד רגע עם 100 מיליון דולר בארה"ב), "קריד 3" עם 5 מיליון דולר (ירידה של 38%. למי שתהה כמה ולמה ישפיעו ענייניו הפליליים של ג'ונת'ן מייג'ורס – התשובה היא די לא) ו"שהאזאם! 2: זעם האלים" עם 4.6 מיליון דולר (וסך הכל 53 מיליון דולר בארה"ב). 

במקום השביעי יש לנו עוד סרט חדש: "אלף ואחד" (A Thousand and One) על אישה שחוטפת את בנה מבית אומנה. הסרט פתח עם 1.8 מיליון דולר וגם הוא עם ביקורות מהללות, אבל מכיוון שהנושא הוא לא בדיוק משהו כיפי וקליל לכל המשפחה, אפשרי שהוא לא יהיה איתנו עוד זמן רב בטבלה. 

את הטבלה סוגרים "65" (1.5 מיליון דולר), "אנטמן והצרעה: קוונטומאניה" (1.2 מיליון דולר) ו"מהפכת ישו" (מיליון דולר עגול). אנטמן עוד יכול להתגאות שלעת עתה ובניכוי אווטאר הוא הסרט הכי גדול שיצא השנה, אבל זה תואר קצת פחות מרשים כשמבינים שכל הסכום הזה הוא פחות מ-500 מיליון דולר, מה שהופך אותו לסרט הכי פחות רווחי בטרילוגיה. 

בשבוע הבא יוצא בהפצה רחבה (שוב, ערבון מוגבל וזה): "האחים סופר מריו: הסרט", שאמור להיות הלהיט הגדול שיקטוף את המקום הראשון. מריו, זיכיון לא קטן בזכות עצמו, מגיע מגובה באולפנים של "המיניונים" וטריילרים כיפיים. מכיוון שסוף השבוע הבא הוא סופ"ש ארוך בשל חג הפסחא, הציפייה היא שמריו ירוויח באזור ה-85 מיליון דולר, שזה בערך 250 במטבעות האלה שהוא אוסף. 

הסרטים היותר קטנים שיעודדו אותו מסביב הם "אייר" (בן אפלק מביים את הסיפור מאחורי מותג הנעליים של מייקל ג'ורדן), "על ענף ותפילה" (דניס קווייד נאלץ להנחית מטוס), ו"לצייר" (אוון וילסון הוא תואם בוב רוס).