דוח קופות שבורות, 02.07.2023: אינדיאנה ג'ונס ופאשלת הגורל

רובי שוקעת וד"ר ג'ונס היה מעדיף לחזור בזמן ל-2008.

הקיץ הזה די יבש בקופות. לא רק שאין לנו עד כה להיט של מיליארד דולר ("האחים סופר מריו: הסרט" יצא קצת לפני הקיץ), רוב הסרטים מתקשים להגיע ל-500 מיליון דולר – ונראה שהמקום הראשון החדש שלנו לא הולך לשנות את הטרנד הזה.

"אינדיאנה ג'ונס וחוגת הגורל" פתח במקום הראשון עם 60 מיליון דולר בלבד. כמה רע זה? "אינדיאנה ג'ונס וממלכת גולגלות הבדולח" פתח ב-2008 עם 100 מיליון דולר. לכישלון הזה יש אבות רבים: אנשים שלא אהבו את הסרט הקודם, ביקורות צוננות לסרט הנוכחי וגם ציוני קהל סבירים ולא יותר. הכול מצביע על כך שאנשים כנראה לא ילכו לראות כל סרט סתם למרות כל גורמי הנוסטלגיה.

והסרט הזה ניסה להביא את כל גורמי הנוסטלגיה, כולל העובדה שהריסון פורד אמר שזה סרט אינדיאנה ג'ונס האחרון שלו. אפילו זה כבר לא מספיק. הפתיחה העולמית הכללית של "אינדיאנה ג'ונס וחוגת הגורל" עומדת על 130 מיליון דולר. זה לא להיט בכלל, במיוחד לא כשהשמועות אומרות שהתקציב של הסרט הוא בסביבות 300 מיליון דולר ושהוא אחד הסרטים הכי יקרים שאי פעם נעשו.

החדשות הרעות של סרט אחד הן החדשות הטובות של סרט אחר. "אלמנטלי" הצליח לשמור על המקום השני עם עוד 12.1 מיליון דולר. ירידה של 34.2 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם שלו, וזאת הירידה הכי קטנה בעשיריה. עם זאת, מדובר בחדשות טובות באופן יחסי – בינתיים הסרט לא הצליח לחצות את ההכנסות של 100 מיליון דולר בארצות הברית וההכנסות הכלליות שלו עומדות על 187 מיליון דולר. מה שאומר שהסרט עוד לא התחיל לכסות את התקציב שלו. ככה שלמרות המקום השני והירידה הקטנה, נראה שפיקסר נמצאים בבעיה רצינית.

"ספיידרמן: ברחבי ממדי העכביש" ירד למקום השלישי עם עוד 12 מיליון דולר. הסרט חצה את קו ה-300 מיליון דולר הכנסות בארצות הברית עם הכנסות של 340 מיליון דולר, כשההכנסות העולמיות של הסרט עומדות על 607 מיליון דולר, מה שאומר שפחות זורמים על הסרט הזה מחוץ לארצות הברית.

מתחת לספיידרמן, "לא לוקחים קשה" מכניס עוד 7.8 מיליון דולר. זאת ירידה של 47.7 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. קצת יותר ממה שציפינו לסרט לא גדול בסוף השבוע השני שלו, מצד שני לא בדיוק ברור מה היו הציפיות מהסרט הזה. נראה לי שהוא עשה את העבודה שהוא היה אמור לעשות עבור ג'ניפר לורנס והחזיר אותה לכותרות. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 49 מיליון דולר, מה שנחמד אבל לא מדהים לסרט עם תקציב של 45 מיליון דולר. 

עוד סרט שנהנה מהמצב של אינדיאנה ג'ונס הוא "רובוטריקים: עליית החיות" שנמצא במקום החמישי עם עוד 7.3 מיליון דולר. ירידה לא רעה של 37.4 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם שלו. ההכנסות הכלליות שלו עומדות על 381 מיליון דולר – לא הימים שבהם סרטי רובוטריקים היו מכניסים מיליארד דולר בקופות, אבל יותר טוב מסרטי ענק כמו "הפלאש" וככל הנראה גם יותר טוב ממה שיעשה הארכיאולוג. 

במקום השישי יש לנו כניסה חדשה, מקום לא טוב להיות בו לסרט אנימציה לכל המשפחה כמו "רובי נגד הזרם" שפתח עם 5.5 מיליון דולר. גם מחוץ לארצות הברית לא הראו כלפי הסרט הזה התלהבות יתרה והפתיחה העולמית שלו עומדת על 12.9 מיליון דולר. קצת מביך, בטח ביחס לתג המחיר של 70 מיליון דולר. 

לעומת הקראקן, ל"בת הים הקטנה" הולך קצת יותר טוב והוא ממשיך להחזיק מעמד עם עוד 5.3 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 524 מיליון דולר. מה שנחמד אבל בהתחשב בזה שרוב סרטי הלייב אקשן של דיסני הכניסו מיליארד ובתג המחיר שלו, הסרט הזה נחשב לאכזבה.

אבל היי, תמיד יכול להיות יותר גרוע, למשל אפשר להיות "הפלאש". הסרט התרסק למקום השמיני עם עוד 5.2 מיליון דולר. ירידה של 65.5 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם שהיא בלתי רגילה לסרט בסוף השבוע השלישי שלו. עם הכנסות כלליות של 245 מיליון דולר בלבד, אפשר להכריז על הסרט הזה בתור כישלון מאסיבי שדי.סי. עוד לא חוו.

במקום התשיעי נמצא "אסטרואיד סיטי" עם עוד 4.2 מיליון דולר. למרות שהפצתו התרחבה בעוד 226 מסכים הסרט ירד בהכנסות שלו ב-52.8 אחוזים מסוף השבוע הקודם. נראה שסרטו החדש של ווס אנדרסון לא הצליח להרשים את המבקרים או הקהל וכבר יש לו תאריך ליציאה דיגיטלית עקב הדעיכה המהירה שלו.

במקום העשירי אנחנו נפרדים מ"שומרי הגלקסיה: חלק 3" שהכניס עוד 2 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון. גם ג'יימס גאן פרסם פוסט נחמד שבו הוא גאה שהסרט בילה 9 שבועות בטבלה לפני שהוא פורש, וכשמסתכלים על שאר הסרטים בטבלה אפשר לראות שתשעה שבועות זה זמן די מרשים לשהות בה. הסרט הכניס מעל ל-300 מיליון דולר בארצות הברית בלבד ומעל ל-400 מיליון מחוץ לארצות הברית ככה שההכנסות הכלליות שלו עומדות על 837 מיליון דולר. זה קצת פחות מה-863 מיליון דולר של הסרט השני אבל עדיין מספר מכובד ביותר. במיוחד בהתחשב בתקופה הקשה שעוברת עכשיו על מארוול ודיסני בקופות.

סוף השבוע הקרוב הוא סוף השבוע של יום העצמאות של ארצות הברית שבו אנשים מעדיפים לצאת לעשות על האש ופחות ללכת לקולנוע. אבל יש שני סרטים שינסו לפתות אנשים להיכנס למרחב סגור. "הרוע שבפנים: הדלת האדומה", הסרט החמישי בסדרת האימה של "הרוע שבפנים". ו-"עוברות את הגבול" שבו ארבע נשים אסייתיות אמריקאיות יוצאות למסע בעקבות האם הביולוגית של אחת מהן בשילוב נסיעת עסקים של אחת אחרת, והמצב יוצא לחלוטין מכלל שליטה והופך לקומדיה פרועה. נראה לי שאפשר לצפות לקופות די מנומנמות בסוף השבוע הבא.