דוח קופות שבורות, 03.03.2024: סופת חול כלכלית

"חולית: חלק שני" פתח כמו "אופנהיימר". האם הוא יצליח ללכת בעקבותיו כל הדרך אל כמעט מיליארד דולר?

סוף סוף יש סיבה טובה לכתוב דוחק"ו: אחרי שבועות ארוכים של שיממון (מצטער בוב מארלי), "חולית 2" מגיע ונותן השראה לכותבים להשתמש בכל משחק מילים שקיים השבוע. בעברית אין ביטויים עם "עקלתון" ו"תבלין", אז אקפוץ ישר למספרים.

"חולית: חלק שני" הרוויח 82.5 מיליון דולר הסופ"ש, וזה פנטסטי. נכון שהתרגלנו בשנים האחרונות לראות מספרים של 150 ו-200 מיליון בפתיחות, אבל צריך שנייה להשוות את זה לסרט הראשון שיצא לפני שלוש שנים. "חולית" הרוויח 41 מיליון בסופ"ש הראשון שלו – כלומר הסרט השני הכפיל את ההכנסות שלו בסוף השבוע הראשון. אתם יכולים להיות סקפטיים ולהגיד שלפני שלוש שנים העולם נראה שונה לגמרי: הרי היינו בעיצומה של המגפה והסרט יצא במקביל לקולנוע גם לשירות הסטרימינג של HBO, אז האם בכל זאת מדובר בהצלחה?

ובכן, בואו ניקח סרט אחר ונשווה ביניהם. "אופנהיימר" הרוויח 82.5 מיליון בסופ"ש הראשון שלו, והגיע להכנסות של 329 מיליון בארה"ב ו-960 מיליון בכל העולם. שני הסרטים הרוויחו ציון A בסינמהסקור, שני הסרטים כרגע עומדים על 93% בעגבניות רקובות, ושם חולית עומד על 95% בציון הקהל לעומת 91% של אופנהיימר – ובשבועות הקרובים אין הרבה תחרות ל"חולית 2". כל אלה אמורים לתרום לרגליים ארוכות לקופות, ואם הוא יצליח להגיע ל-250 מיליון בארה"ב ו-600 מיליון בסך הכול (ואני מאמין שהוא יעבור את זה), אז אנחנו אמורים לשמוע ממש בקרוב על "חולית 3".

חוץ ממנו, אין עוד סרטים חדשים בעשירייה. יש במקום החמישי את פרקים 7-8 של "הנבחר" עם 3.2 מיליון, שזה נהדר (כנראה) אבל די זהו.

בוב מארלי no cry (גם אני יכול משחקי מילים) – הסרט אודותיו ירד ב-45% מהסופ"ש שעבר (הכנסות של 7.4 מיליון), והגיע כבר להכנסות של 82 מיליון בארה"ב (הוא עדיין מחזיק טכנית בתואר הסרט הכי מרוויח של 2024, כנראה לפעם האחרונה בדוחק"ו) ו-146 כולל, שזה לא רע בכלל. הוא כנראה יעבור את "רוקטמן", ואולי יתקרב קצת ל"אלביס", אבל אני לא רואה שום סיכוי שהוא יעבור אותו.

במקום השלישי "מלאכים רגילים" יורד רק ב-38% ומכניס 3.8 מיליון, וזה בכלל לא רע. הסרט כבר עומד על 12.5 מיליון, ואם הוא באמת עלה רק 12 מיליון דולר, כל המעורבים יכולים להיות מרוצים. מי שלא מרוצים בכלל הם האנשים שעבדו על "מאדאם ווב". אחרי ירידה של 46% מהלא הרבה שהיא הכניסה בשבוע שעבר ל-3.1 מיליון (מקום חמישי), הסרט עומד על 40 מיליון בארה"ב לבדה ו-91 מיליון בכל העולם. אולי היא כן תצליח להגיע ל-100 מיליון בכל העולם, אבל לא נראה לי שהסרט הזה יירשם כריווחי בסופו של דבר.

בפינת ההצלחות השקטות, "סיפור הברווזים" ו"וונקה" (מקום 6 ו-8 בהתאמה) עדיין איתנו ומציגים ירידות קטנטנות (13% ו-2.5 מיליון דולר ו-29% ו-1.7 מיליון דולר) – "סיפור הברווזים" עם 123.4 מיליון בארה"ב שמציבים אותו במקום ה-21 לסרטים הכי מכניסים לשנת 2023. עוד פחות ממיליון והוא יעבור את אקוומן, משהו שאף אחד לא האמין שיכול לקרות. הוא גם סרט האנימציה הרביעי הכי מכניס לשנת 2023. "וונקה" התייצב במקום השביעי ברשימת הסרטים הכי מכניסים בשנת 2023 (ובמקום השמיני בכל העולם, אם מאמינים לסינים, או במקום השביעי אם לא מאמינים להם).

עוד "סרט" שאין לי מושג אם הוא הצלחה או לא הוא הפרקים של "דמון סלייר", שהתרסקו ב-82% והרוויחו 2 מיליון דולר. גם "ארגייל" עדיין איתנו עם ירידה של 49% אחוז ל-1.4 מיליון שלא משפרים את האכזבה הכללית ממנו. 44 מיליון בארה"ב, ו-92 מיליון בכל העולם.

"הכוורן" ו"סעי בובה" נאבקו ביניהם מי ייכנס למקום העשירי, אבל ג'ייסון סטיית'האם חזק במכות, אז כנראה בגלל זה הוא ניצח בהפרש של 114 אלף דולר ו-1.1 מיליון דולר בסך הכל הסופ"ש. עם הכנסות של 125 מיליון בכל העולם, הוא גם יכול להיות מרוצה.

בשבוע הבא יש לנו בעיקר את "קונג פו פנדה 4", אבל גם סרט על הקדושה האמריקאית הראשונה וסרט על יצורים דמיוניים לא נחמדים. האם מישהו מהם ינצח את "חולית: חלק שני"? סביר שלא.