דוח קופות שבורות, 19.03.2023: פאדיחת האלים

שהאזאם! מראה לאנטמן איך באמת נכשלים בקופות.

אם חשבתם שהמצב של מארוול ו-"קוונטומאניה" לא טוב אז די.סי. פה כדי להזכיר לנו איך נראה עוד יותר גרוע. 

"שהאזאם! 2: זעם האלים" אמנם פתח במקום הראשון אבל רק עם 30.1 מיליון דולר. פחות מ40 מיליון הדולר שצפו לו וגם הרבה פחות מהפתיחה של הסרט הקודם בזיכיון שפתח עם 53 מיליון דולר. יש לו ציון 53 אחוזים ברוטן טומטוז וציון B+ בסינמה סקור ככה שלא המבקרים ולא מי שהלך לראות את הסרט אהבו אותו יותר מדי וזה כנראה גם יפגע ברגליים שלו. הפתיחה העולמית של הסרט עומדת על 64 מיליון דולר, לא להיט בכלל. 

האם זה בגלל שאף אחד לא מתעניין בעולם הנוכחי של די.סי. כי עוד מעט הוא מקבל ריבוט? אולי, אבל גם התגובות הראשונות לסרט עצמו גם לא בדיוק מעודדות. האם זה בגלל הסיום של הראשון שמשנה את הפוקוס של הסדרה וקצת יותר קשה לשיווק? אולי. בשורה התחתונה, כרגע לא נראה ששהאזאם יזכה להשלים טרילוגיה. 

"צעקה 6" נמצא במקום השני עם 17.7 מיליון דולר. ירידה חדה של 61 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. כן, סרטים עם טוויסט בסגנון הזה נוטים ליפול חזק בסוף השבוע השני שלהם, אבל הייתה תקווה שאולי זה לא יקרה הפעם. עדיין, עם הכנסות כלליות של 115 מיליון דולר על תקציב של 35 מיליון דולר אין מה להיות עצובים מדי בשביל הסרט הזה ובשביל ההמשכים שלו שבטוח יגיעו.

"קריד 3" ירד למקום השלישי עם עוד 15.3 מיליון דולר. זאת ירידה של 43.6 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם, ירידה לא רעה בכלל לסרט בסוף השבוע השלישי שלו בקולנוע. למעשה הסרט הגיע להכנסות כלליות של 224 מיליון דולר ככה שהוא רשמית עבר את ההכנסות של "קריד 2" (214 מיליון דולר) והפך לסרט הכי מצליח בטרילוגיה הזאת. 

במקום הרביעי "65" מחזיק מעמד טוב מהמצופה עם עוד 5.8 מיליון דולר. זאת ירידה של 52.5 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. נכון שזה לא מספר גבוה במיוחד, בייחוד בהתחשב בפתיחה הנמוכה של הסרט, אבל בהתחשב בסוג הסרט והציפיות ממנו נראה לי שזה לא רע. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 38.8 מיליון דולר.

במקום החמישי נמצא "אנטמן והצרעה: קוונטומאניה" שהכניס עוד 4.2 מיליון דולר. ירידה של עוד 40.9 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. זאת לא התדרדרות קטסטרופלית אבל הסרט ממשיך בעקביות בצניחה שלו. הסרט חצה את קו ההכנסות של 200 מיליון דולר בארצות הברית שזה אמנם נחמד אבל זה ההישג היחיד שהוא יכול לרשום לזכותו. עם הכנסות כלליות של 463 מיליון דולר אני בספק שהוא יצליח לעקוף אפילו את ההכנסות של הסרט הראשון בזיכיון (519 מיליון דולר) שזה די נוראי, במיוחד כשלוקחים בחשבון שזה גם ככה הזיכיון הכי חלש של מארוול.

מתחתיו במקום השישי נראה ש"חומר דוב" לא מושפע יותר מדי מהיציאה הדיגיטלית שלו עם עוד 3.9 מיליון דולר-  ירידה של 36.7 אחוזים בלבד בהכנסות מסוף השבוע הקודם שזה מעולה. ההכנסות הכלליות שלו עומדות על 75 מיליון דולר וזה לא כולל את הכסף שהוא מכניס מרכישות דיגיטליות ככה שעכשיו הוא מצליח בשתי חזיתות שונות.

"מהפכת ישו" שומר על המקום השביעי עם עוד 3.4 מיליון דולר ו-45 מיליון דולר הכנסות בסך הכל. מתחתיו, "אלופים" ירד למקום השמיני עם עוד 3.1 מיליון דולר. ירידה של 39.7 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם, שזה נהדר לסרט בסוף השבוע השני שלו, אם רק הייתה לו פתיחה מרשימה יותר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 12 מיליון דולר.

"אווטאר: דרכם של המים" עדיין אתנו במקום התשיעי עם עוד 2 מיליון דולר. זאת ירידה של 21%  בלבד בהכנסות מסוף השבוע הקודם. לסרט חסרים פחות ממיליון דולר כדי לעלות למקום השביעי בטבלת הסרטים הכי מכניסים בארצות הברית ולעקוף את "הנוקמים: מלחמת האינסוף". שיא אחרון לפני הפרישה שלו מהטבלה. בינתיים הסרט עלה להכנסות של 2.3 מיליארד דולר. 

במקום העשירי אפשר להיפרד בכבוד מ"החתול של שרק: משאלה אחת ודי" שהכניס עוד 1.5 מיליון דולר. הוא נפרד תוך כדי שמירה על הירידה הכי קטנה בעשיריה עם 11.6 אחוזים בלבד בהכנסות. וזה אחרי 13 שבועות על המסך הגדול כשהוא כבר זמין חינם בפרמאונט פלוס שאין לאף אחד. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 470 מיליון דולר מכובדים ביותר.  

בסוף השבוע הקרוב כולם הולכים לדבר רק על סרט אחד: "ג'ון וויק 4". כל סרט בזיכיון גדל בהתמדה אז יהיה מעניין לראות לאן הסרט הזה יגיע.