דוח קופות 04.07.2021: משפחה מעל הכל

שני הסרטים בפסגת טבלת הקופות עוסקים בערכי המשפחה, כל אחד בדרכו.

בזמן שהעולם נושם בין סבבים של קורונה, הקופות בארצות הברית מתחילות להתאושש, בחלק מבתי הקולנוע בארצות הברית הוסרה הגבלת כמות האנשים באולם וגולת הכותרת – כל הסרטים בעשיריה השבוע הכניסו מעל מיליון דולר. זה אמנם לא נשמע כמו הרבה אבל אחרי יותר משנה של הכנסות נמוכות, זה די משמעותי.

למרות שתמיד מדברים על המלחמה בין מארוול ודי סי / דיסני והאחים וורנר, המתחרים האמיתיים של דיסני הם אולפני יוניברסל: שלושת המקומות הראשונים שייכים להם והם בהחלט היו על המפה במשך רוב המגפה בזמן ששאר האולפנים גמגמו וניסו לשנות את התוכניות שלהם. אמנם אין להם סרטי גיבורי על, אבל לא חסרים להם זיכיונות.

במקום הראשון "מהיר ועצבני 9" שומר על התואר שבוע שני ברציפות עם עוד 22.8 מיליון דולר. אמנם זאת צניחה של 67 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם, אבל זאת צניחה די צפויה במונחי המגפה. זה לא גורע מהעובדה שהפתיחה של הסרט, של 70 מיליון דולר, היא הפתיחה הגדולה ביותר לסרט שיצא מאז תחילת המגפה.

"מהיר ועצבני 9" הוא גם בין הסרטים היחידים שהצליחו להכניס יותר ממאה מיליון דולר בארצות הברית בלבד. לא רק זה, אלא ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 497 מיליון דולר. לא רק שזה יותר גבוה מההכנסות של "גודזילה נגד קונג" (444 מיליון דולר) שנחשב ללהיט המגפה הגדול ביותר עד כה, זה גם יותר גבוה מההכנסות של הלהיט האחרון של לפני המגפה "בחורים רעים לתמיד" (426 מיליון דולר). ככה שזה אמנם לא המיליארד שאנחנו רגילים אליו בזיכיון הזה – אבל זה סכום מרשים ביותר.

במקום השני, "בייבי בוס 2: עסק משפחתי" פתח עם 16 מיליון דולר. זאת לא הפתיחה של 50 מיליון דולר של הסרט הקודם אבל זאת עדיין פתיחה מרשימה לימי המגפה. שני האחים מהסרט הקודם כבר גדולים עכשיו אבל הם שותים שיקוי מיוחד כדי לחזור להיות תינוקות ולעזור לבוסית החדשה להתמודד עם איום חדש, רשע שהופך את כל התינוקות לרעים. ההכנסות של הסרט עד כה עומדות על 21 מיליון דולר ויהיה מעניין לראות אם יהיו לסרט "רגליים" או שמפה הוא בדרך המהירה מחוץ לעשירייה. עוד עובדה מעניינת על הסרט: הוא זמין בחינם ללא תוספת תשלום עבור מנויי Peacock Premium, אלא ששירות הסטרימינג של יוניברסל, בניגוד לאולפן, לא מצליח לצבור מומנטום או משתמשים. נראה שרוב האנשים מעדיפים לראות את הסרט בתשלום בקולנוע.

במקום השלישי, "הטיהור לנצח" פתח עם 12.4 מיליון דולר. זה הסרט החמישי בזיכיון ויש לקוות שאולי הוא יהיה האחרון בסדרה, בהתחשב בכך שהפרמיס שלו הוא "מה אם הטיהור, אבל לא רק לילה אחד אלא כל השנה?". לטובת הסרט יצוין שהסרט הקודם בזיכיון, "הטיהור הראשון", פתח עם 17 מיליון דולר וזה היה לפני עידן הקורונה, לא הפרש משמעותי במיוחד.

במקום הרביעי, "מקום שקט 2" ממשיך להוכיח שסרטי אימה טובים עדיין יכולים להכניס סכומים יפים בבתי הקולנוע והכניס עוד 4 מיליון דולר. זאת ירידה של 34 אחוזים בלבד מסוף השבוע הקודם וזה סוף השבוע השישי שלו בקולנוע ככה שזה מרשים בכל קנה מידה ובמיוחד בימינו. בסך הכול הסרט הכניס בכל העולם עד כה 257 מיליון דולר. סכום מרשים בכל מצב, ככה שאין פלא שסרט שלישי כבר בדרך. ג'ון קרסינסקי לא יביים את הסרט השלישי אבל הוא הביא את הרעיון לסרט ומעורב בהפקה. קרסינסקי חתם על חוזה יפה באולפני פרמאונט שמאוד מרוצים משני הסרטים של "מקום שקט".

במקום החמישי, "שומר הראש ואשתו של המתנקש" הכניס עוד 3 מיליון דולר כשאל ריאן ריינולדס וסמואל ל. ג'קסון מצטרפת הפעם גם סלמה הייק. ההכנסות הכוללות של הסרט עומדות על 47 מיליון דולר, רחוק מה-176 מיליון של הסרט הראשון אבל מכיוון שאנחנו עדיין מתחשבים בנזקי הקורונה, יש מצב לסרט שלישי בזיכיון.

במקום השישי, "קרואלה" ממשיך להיות להיט בינוני עבור דיסני עם 2.4 מיליון דולר נוספים. הסרט הכניס 204 מיליון דולר עד כה בבתי הקולנוע. לא להיט בכלל אבל העובדה שהסרט זמין לרכישה גם בדיסני פלוס תמורת 30 דולר שעבורם אפשר לראות אותו אינספור פעמים עלולה לפגוע בהכנסות שלו בקולנוע.

במקום השביעי, "פיטר ראביט 2" הכניס עוד 2 מיליון דולר. הסרט עוקב אחרי פיטר הארנב שמשתעמם מהחיים שלו ונוסע לעיר הגדולה ושם מסתבך בצרות ומסבך את כל המשפחה שלו. הסרט הקודם היה להיט צנוע שהכניס 351 מיליון דולר אבל הסרט הנוכחי הכניס רק 127 מיליון דולר ונראה שאינו מצליח למשוך אליו את קהל המשפחות שכן הולך לקולנוע בימינו.

במקום השמיני נמצא "לזמן את הרוע 3: בשליחות השטן", שהכניס עוד 1.2 מיליון דולר. הפעם הסרט עוקב אחרי זוג מגרשי השדים כשהם מתערבים בפרשה שבה דיבוק שטני הוא חלק מההגנה של רוצח בעת משפטו. הסרט הכניס בסך הכול 174 מיליון דולר.

הפעם אני לא מאשימה את הקורונה בהתדרדרות בהכנסות של הסרט מהסרט הקודם אלא את העובדה שזה הסרט הראשון בסדרת "לזמן את הרוע" שאותו לא ביים ג'יימס וואן. זאת הייתה בחירה תמוהה לכל הדעות ונקווה שבסרט הבא ג'יימס וואן שהפעם הסתפק בהפקת הסרט, יחזור לכיסא הבמאי. העובדה שהסרט זמין לצפייה חינמית ב-HBO MAX גם לא תורמת להכנסות.

במקום התשיעי יש לנו כניסה חדשה, "זולה" ("Zola"), שפתח עם 1.2 מיליון דולר. מדובר בסרט קטן שמבוסס על שרשור טוויטר ומספר על מלצרית וחשפנית במשרה חלקית שחברה למקצוע משכנעת אותה לנסוע לפלורידה למועדון חשפנות שבו היא טוענת ששתיהן יוכלו לעשות מלא כסף, אלא שאז כל הנסיעה יוצאת מכלל שליטה.

במקום האחרון נמצא "שכונה על הגובה" שהכניס עוד 1.1 מיליון דולר. העיבוד למחזמר הידוע של לין מנואל מירנדה לא הצליח למצוא קהל בקולנוע והכניס רק 35 מיליון דולר עד כה. הזמינות החינמית שלו ב-HBO MAX גם לא תרמה להצלחה של הסרט.

בסוף שבוע הקרוב יש רק סרט אחד שכולם ידברו עליו והוא "האלמנה שחורה". מארוול חוזרים לקולנוע באיחור של שנתיים בערך מהתכנון המקורי ויהיה מעניין לראות מה יהיה הכוח שלהם בקופות. הסרט גם יהיה זמין לרכישה ב-30 דולר בדיסני פלוס ואין ספק שזה יפגע בהכנסות במידה מסוימת, כמו גם העובדה שהמגפה עדיין כאן. בכל מקרה, לא יהיה משעמם.