דוח קופות שבורות, 5.5.2019: הטיטאניק שוב שוקעת

מה הסיכוי שקומדיה רומנטית של סת' רוגן ושרליז ת'רון תתרסק בקופות? מסתבר שדי גדול.

"הנוקמים: סוף המשחק" ממשיך לשלוט בקופות ולשבור שיאים שלא ידענו שיכולים להישבר, ובינתיים שלושה סרטים חדשים גם ניסו למשוך קצת תשומת לב, ברמות שונות של חוסר הצלחה.

אז כן, "הנוקמים: סוף המשחק" עדיין במקום הראשון. ובואו נתחיל בהתלהבות מזה שהסרט חצה את קו השני! מיליארד! דולר! שני מיליארד!  דולר! תוך 10 ימים בלבד! וואו.

כבר עכשיו, בקושי שבוע וחצי מאז שיצא, הוא הסרט החמישי בהיסטוריה שהצליח להרוויח שני מיליארד דולר והסרט שהרוויח שני מיליארד דולר הכי מהר אי פעם. להשוואה –  "הנוקמים: מלחמת האינסוף" היה צריך 48 ימים כדי להגיע לשיא הזה.

בסוף השבוע האחרון "הנוקמים: סוף המשחק" הרוויח  147 מיליון דולר, סכום שסרטים אחרים היו שמחים להכניס בסוף השבוע הראשון שלהם, אבל בגלל הפתיחה האימתנית שלו זאת בכל זאת ירידה של 58.7 אחוזים. זאת ירידה סבירה – לא נוראית אבל גם לא הטובה ביותר. "מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר" עדיין שומר על תואר "הסרט עם סוף השבוע השני המכניס ביותר" (עם 149 מיליון דולר) ולעומת סרט ההמשך, "הנוקמים: מלחמת האינסוף" ירד ב-55.5 אחוזים בסוף השבוע השני שלו, אבל מצד שני הייתה לו פתיחה הרבה יותר קטנה (257 מיליון דולר. אתם יודעים, בקטנה).

עד עכשיו הסרט הכניס 621 מיליון דולר בארצות הברית והוא נמצא במקום ה-8 בטבלת הסרטים הכי מצליחים בארצות הברית. בשאר העולם הוא הכניס מיליארד וחצי דולר, מה שמביא את סך הרווחים שלו ל-2.193 מיליארד דולר, וזה מביא אותו למקום השני בטבלת הסרטים הכי מרוויחים אי פעם – סוף סוף סרט שהצליח לעקוף את "טיטניק" ושלא יצא מבית היוצר של ג'יימס קמרון. "טיטניק" החזיק במקום הראשון 12 שנים ובמקום השני עוד עשור, ומעכשיו הוא יצטרך להתרגל להורדה בדרגה.

ומה לגבי המקום הראשון? יש סיכוי ש"הנוקמים: סוף המשחק" יצליח לעקוף את "אווטאר", אבל זה ייקח זמן. מכאן והלאה ההכנסות של הסרט יתחילו לרדת – אבל מהם כבר עוד 600 מיליון דולר לעומת 2.2 מיליארד שהסרט כבר הרוויח. אז אולי זה ייקח כמה חודשים, אבל נראה לי שהסרט יצליח להגיע לשם, במיוחד כשההייפ לא דועך: הבמאים של הסרט הודיעו שהם ידברו על הסרט באופן מפורט יותר ואולי מספיילר יותר, וגם הטריילר ל"ספיידרמן: רחוק מהבית"', שמתחיל בטום הולנד שמדבר על כך שבטריילר יש ספויילרים ל"סוף המשחק", ימשיך את השיח סביב הסרט, אז הלאה עד למקום הראשון! התרגשות.

אה, נכון, וחוץ מזה גם יצאו שלושה סרטים חדשים השבוע. כבר הספקתי לשכוח.

במקום השני נמצא "The Intruder" – סרט אימה שלא נראה שמתכננים להפיץ בארץ בשלב זה. הסרט עוקב אחרי זוג שקונה בית בפרברים מצ'רלי (דניס קווייד), שנאלץ למכור את הבית לאחר טרגדיה משפחתית. אלא שצ'רלי מתגלה כטיפוס מטריד במיוחד שלא מסוגל לעזוב את הבית שלו בשקט, והרי לכם סרט פלישה ביתית חביב. הסרט הרוויח בסוף השבוע 10.8 מיליון דולר, שהם אמנם כסף קטן לעומת "סוף המשחק", אבל לסרט עם תקציב של 8 מיליון דולר זה סבבה לגמרי.

במקום השלישי נמצא "מה הסיכוי?", בו עיתונאי (סת' רוגן) ומועמדת לנשיאות (שרליז ת'רון) שפעם היתה השמרטפית של אותו עיתונאי נפגשים שוב במקרה. היא שוכרת את שירותיו כדי שישכתב את הנאומים שלה ומפה לשם מתפתח סרט קומדיה/קומדיה רומנטית עם היפוך תפקידים, כך נראה. הסרט פתח עם 10 מיליון דולר בסוף השבוע הזה ונחשב כאכזבה; לאו דווקא לשרליז ת'רון זוכת האוסקר, שרוב הסרטים המצליחים שלה הם לא ממש "בכיכובה", אלא היא מצאת בהם על תקן שחקנית משנה ("הנקוק", "מהיר ועצבני 8", "שלגיה והצייד") ואלה שכבר כן בכיכובה לא ממש הופכים ללהיטי ענק; אבל כן, נגיד, לסת' רוגן – מדובר באחת הפתיחות הכי גרועות לשחקן, בטח אם לא מחשיבים את סרטי האינדי בהם שיחק. אבל זאת בעיקר אכזבה לסרט עצמו – עם פתיחה כזאת הוא כנראה כבר לא יצליח לכסות תקציב משוער של 40 מיליון דולר וייחשב לכישלון בסוף הדרך.

במקום הרביעי נמצא "אגלי דולס", סרט אנימציה מוזיקלי שבו אגלי דולס, בובות פגומות ומוזרות, מגלות את הכפר של הבובות המושלמות ומחפשות דרך לשפר את עצמן כדי שגם הן יוכלו להיות בובות של ילדים אמיתיים. הסרט פתח עם 8.6 מיליון דולר, פתיחה מאכזבת במיוחד לסרט עם תקציב של 45 מיליון דולר. זהו סרט האנימציה הראשון של אולפני STX Entertainment ועם נתונים ראשוניים כאלה הוא כנראה יהיה גם האחרון. לא רק שהם לא הצליחו לשווק את הסרט כראוי, גם צוות השחקנים בו הם בחרו לא ברור: מצד אחד קלי קלרקסון וניק ג'ונאס ומצד שני פיטבול ואייס-טי. מה זאת סוללת השמות האקראית הזאת ומי אמור להתרגש לקראת סרט בכיכובה? אפשר להאשים בכשלון את השיווק או את הליהוק, או את שניהם – זה תמיד מזיק כשאין שם בולט שיכול למכור את הסרט.

מכאן, שאר הטבלה מלאה בסרטים שמנסים לגרד את הדולרים האחרונים שלהם לפני שהם יוצאים מהעשירייה. כולם הרוויחו מתחת לחמישה מיליון דולר, וההבדלים בין כמה מהם זעירים.

במקום החמישי נמצא "קפטן מארוול" עם 4.2 מיליון דולר. ההכנסות העולמיות שלו עומדות כרגע על 1.12 מיליארד דולר ונכון לעכשיו זהו הסרט ה-23 הכי מצליח בכל הזמנים (כן, נו, בלי חישובי אינפלציה), והוא כנראה יספיק לעלות עוד כמה מקומות לפני שהוא ירד מהמסכים.

במקום השישי נמצא "פריצת דרך". כיאה לסרט דתי נוצרי שחי בבועה משלו יש לו גם את הירידה הכי קטנה בעשיריה (רק 42 אחוזים) והוא הרוויח 3.9 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון.

במקום השביעי נמצא "מקוללת" עם הכנסות של 3.7 מיליון דולר, מתחתיו "שהאזאם!" עם 2.5 מיליון דולר, אחריו "דמבו" שהכניס בסוף השבוע האחרון 1.5 מיליון דולר וממשיך לאכזב, ובמקום העשירי – "בוסית בקטנה" עם 1.4 מיליון דולר שהגיע להכנסות כוללות חביבות של 46 מיליון דולר.

בשבוע הבא יגיעו לראשונה סרטים שמסוגלים לתת פייט ל"סוף המשחק", ונראה אם הם גם יצליחו. בראשם עומד "פוקימון: הבלש פיקאצ'ו" שבו ריאן ריינולדס ידובב את פיקאצ'ו בגרסת לייב אקשן וינסה לשבור את קללת הסרטים שמבוססים על משחקי מחשב או פלאפון. לסרט יש ביקורות די פושרות אבל לפחות נכון לעכשיו הוא "טרי" בעגבניות הרקובות, בניגוד לרוב המוחלט של הסרטים מבוססי משחקי מחשב. הקהל הקצת יותר מבוגר יקבל את "נוכלות עם סגנון" בכיכובן של אן האת'וויי ורבל וילסון – רימייק ל"נוכלים עם סגנון" (שהיה בתורו רימייק ל"נוכלים בריביירה") שהופך את צמד הנוכלים המתחרים ברישוש נשים עשירות לצמד נוכלות שמתחרות על כיסו של איש הייטק. ולקהל העוד יותר מבוגר יגיע "מעודדות הזהב", שבו דיירת חדשה במגורים לגימלאים בשם מרת'ה (דיאן קיטון) מחליטה להקים נבחרת מעודדות לגיל השלישי. נראה לי שהסרט הזה ינסה לחקות את "אימהות רעות", שהיה בין ההצלחות הנדירות של STX Entertainment.