דוח קופות שבורות, 05.06.2022: עדיין בשחקים

טום קרוז סופג מכה קלילה בכנף בסוף שבוע בלי תחרות.

לרוב צריך לבחור: או שיש פתיחה מטורפת, או שיש נפילת סוף שבוע שני רכה. אי אפשר גם להרוויח מעל 100 מיליון בסופ"ש הראשון, וגם לרדת בפחות מ-40%. לא עושים דברים כאלה.

אבל הנה "אהבה בשחקים: מאווריק" עושה את זה, ועם ירידה של 28.9% בסך הכל, מרוויח 90 מיליון דולר בסוף השבוע השני שלו. הנפילה הכי קטנה לסרט מעל 100 מיליון דולר (המחזיק הקודם בתואר הוא "ספיידרמן" המקורי עם 37%). הסרט הרוויח בארה"ב כ-295 מיליון דולר וכנראה שהוא ייקח בקרוב מ"דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף" את תואר הסרט הכי רווחי בארה"ב ל-2022. ברחבי העולם הוא הרוויח "רק" 557 מיליון, המסכן, אז אולי הדוקטור הקוסם יסתפק בזה.

אם מדברים על הדוקטור, גם הוא סופג נפילה רכה יחסית של 43% בסופ"ש החמישי שלו ומרוויח 9.1 מיליון דולר. בארה"ב הוא הרוויח בסך הכל 388 מיליון, בעולם 910 מיליון – וקו המיליארד, זה שנראה רחוק בתחילת הדרך, נראה באופק. האם הוא יעצור רגע לפני, או שמא יצליח להיות המיליארדר הראשון של 2022?

במקום השלישי "הבורגרים של בוב: הסרט" מראה ל"מאווריק" איך עושים את זה ונופל ב-62.6%. הוא הרוויח בסך הכל 4.6 מיליון דולר הסופ"ש, ו-24 מיליון דולר בסך הכל. אם יש לסרט הזה רגליים, נראה לי ש"מאווריק" התקין אותן על המטוס שלו או משהו כי נראה שהוא בדרך להיות אחד הכשלונות היותר צורבים של השנה, למרות הביקורות הנהדרות.

סקירה זריזה של הסרטים המוכרים ואז נתמקד בשתי כניסות חדשות בחלק התחתון של הטבלה: "לא רעים בכלל" הפך רשמית לסרט הכי מצליח של דרימוורקס מאז "הדרקון הראשון שלי: העולם הנסתר" (אוקיי, אז זה 218 מיליון דולר בסך הכל, אז מה) והכניס 3.3 מיליון דולר בסופ"ש האחרון עם ירידות של 24%. "אחוזת דאונטון: עידן חדש" מאבד כ-45% מההכנסות שלו מהשבוע שעבר ומכניס הסופ"ש 3.2 מיליון דולר. "הכל בכל מקום בבת אחת" מתייצב על נפילות של כ-20% והרוויח 2 מיליון דולר (סך הכל ברחבי העולם: 78 מיליון דולר).

כאן, במקום השביעי, יש כניסה חדשה לסרט ההודי "ויקראם", על חוקר שמטפל בתיק של רוצח סדרתי אבל התיק הוא "לא כפי שנראה מלכתחילה". הסרט הרוויח 1.7 מיליון דולר מ-465 אולמות בסך הכל.

בין "ויקראם" לתחתית הטבלה יש את "סוניק הסרט 2" (1.7 מיליון דולר) ו"העיר האבודה" (1.3), ואז יש לנו את הכניסה החדשה האחרונה: "פשעי העתיד", הסרט החדש של קרוננברג שפתח באופן מצומצם (773 אולמות) והרוויח רק 1.1 מיליון דולר אבל כזה – זה סרט אימת גוף מוזר של קרוננברג. 1.1 מיליון דולר נשמע כמו סכום הגיוני לסרט שכזה.

בשבוע הבא ייבחן כוחו של "מאווריק" אל מול שובר קופות אחר: "עולם היורה: עולם חדש". "עולם היורה" הראשון ריסק את הציפיות ופתח עם 208 מיליון דולר, והרוויח בסך הכל 1.6 מיליארד דולר. ההמשך שלו כבר התגאה בהישגים צנועים יותר והשיג 148 מיליון דולר בפתיחה, ו-1.3 מיליארד דולר בסך הכל. מה יהיה גורלו של החלק השלישי בסדרה? נגלה בקרוב.