דוח קופות שבורות, 05.09.2021: שאנג צ'י ואגדת 75 מיליון הדולר

שאנג-צ'י מצליח לרסק כמה קופות, אפילו לא "יחסית" לקורונה.

למארוול עדיין יש את זה. סוף השבוע האחרון בארצות הברית היה סוף שבוע של יום העבודה. חג שבו באופן ידוע לשמצה סרטים נכשלים, אבל לא הפעם. בדוחקו הזה אני מתייחסת לסוף השבוע הרגיל ולא לסוף השבוע המוארך שהיה.

"שאנג צ'י ואגדת עשר הטבעות" פתח במקום הראשון עם 75 מיליון דולר. גיבור העל האסייתי הראשון ריסק את הציפיות שהיו לפתיחה של 40-50 מיליון דולר. זה עוזר שלסרט יש ציון סינמה סקור של A, רוטן טומטוז של 92 וציון קהל של 98 אחוזים. אנשים מתים על הסרט הזה ומארוול יודעים את זה. בגלל זה הם התחילו לשחרר את הסרט לפני שבועיים ולתת לשמועה שזה סרט מעולה לפרוש כנפיים. הסרט עוקב אחרי שאנג צ'י, שחי לו חיים רגילים בארצות הברית אבל אחרי עשר שנים חייב לחזור ולהתמודד עם עברו וארגון עשר הטבעות תוך שהוא מראה את כישוריו בתור לוחם הקונג פו הכי טוב שיש.

כן, זאת פתיחה מעט נמוכה יותר מה-80 מיליון של "האלמנה השחורה" שפתחה גם בדיסני פלוס, אבל יחסית לדמות לא מוכרת זה מעולה ומראה את כוח המותג של מארוול. גם בהתחשב בעובדה שמצב המגפה עכשיו עוד יותר גרוע. כשמסתכלים על סוף השבוע הארוך הסרט הכניס 94 מיליון דולר. בנוסף לזה מאז הוא חצה את הקו היפה מאוד של הכנסות של 100 מיליון דולר בארצות הברית בלבד תוך 5 ימים בלבד, והוא הסרט שעשה את זה הכי מהר מאז פרוץ המגפה.

אבל למה להסתכל רק על המגפה? זוהי הפתיחה הכי גדולה אי פעם לסרט בסוף השבוע של יום העבודה כשאת השיא הקודם החזיק "ליל המסכות" (2007) עם פתיחה של 30 מיליון דולר. יש מצב שסוף השבוע ימצב את עצמו בתור תאריך שחרור חדש נחשק. הסרט פתח בכל העולם עם 140 מיליון דולר. סכום מרשים לכל הדעות שגורם לכולם לחשוב אולי יש עוד סרטים שיכולים להכניס כסף בקולנוע בזמן המגפה. למעשה כנראה ש"ונום 2" זז מה-15 לאוקטובר ל-1 לאוקטובר בדיוק בגלל זה.

כן, זה עוד מוקדם מדי לקבוע עד כמה "שאנג צ'י ואגדת עשר הטבעות" הוא הצלחה מסחררת. עוד אין לו תאריך יציאה בסין, רוב העולם מחוץ לארצות הברית שבדרך כלל מביא סכומים עצומים של כסף לסרטי מארוול נמצא תחת מגבלות וזה יפגע בהכנסות של הסרט. עוד לא ברור עד כמה ארוכות יהיו הרגליים של הסרט, אבל בינתיים הוא הצלחה מסחררת מהסוג שבתי הקולנוע בכללי היו צריכים.

במקום השני יש לנו עוד הפתעה נעימה "קנדימן" הכניס עוד 10.3 מיליון דולר, ירידה של 53 אחוזים בלד בהכנסות. מעולה לסרט אימה ולכל סרט בזמן המגפה כשכולם בדרך כלל מתרסקים בסביבות 70 אחוזים בסוף השבוע השני שלהם. הסרט הכניס עד כה 41 מיליון דולר. לא רע בכלל.

"לשחרר את גאי" במקום השלישי ממשיך להוכיח שיש לסרט הזה רגליים ארוכות יותר מכל סרטי המגפה שראינו עד כה. הסרט הכניס עוד 8.8 מיליון דולר שזאת ירידה של 32.5 אחוזים בלבד בהכנסות מסוף השבוע קודם, ועוד ירידה פיצית כמו כל הירידות של הסרט הזה.

מתחתיו, "ג'אנגל קרוז" ממשיך להוכיח שיש מקום לסרטים גם בקולנוע וגם על המסך הקטן כשהוא מכניס עוד 4 מיליון דולר בבתי הקולנוע למרות שהוא זמין להשכרה ביתית לכולם, לא רק בדיסני פלוס.

במקום החמישי נמצא "מפרץ ההרפתקאות: הסרט" עם עוד 4 מיליון דולר ורק אלפיים דולר פחות מהמקום הרביעי וממשיך להוכיח את כוח המותג. אחריו, במקום השישי "לא לנשום 2" הכניס עוד 2.3 מיליון דולר, ו-"ריספקט" הכניס עוד 1.2 מיליון דולר וממשיך את ההתרסקות הכואבת שלו.

בניגוד למקום הראשון שכולו חדשות טובות יש שלושה סרטים השבוע שלא הצליחו להכניס אפילו מיליון יחיד בסוף שבוע שלם בקופות: במקום השמיני "יחידת המתאבדים" הכניס עוד 912,000 דולר. במקום התשיעי "האלמנה השחורה" הכניס עוד 779,444 דולר ו-"בית הסיוטים" הכניס עוד 521,296 דולר.

אף סרט לא יוצא בהפצה רחבה בשבוע הבא. כולם יתנו ל"שאנג צ'י ואגדת עשר הטבעות" מרחב נשימה ויהיה מעניין לראות איזה אחיזה תהיה לו בקופות ואיזה ירידה תהיה לו בסוף השבוע הקרוב.