דוח קופות שבורות, 06.03.2022: באטמן בא לעשות קופה

באטינסון אומנם לא משתווה לסכומים של ספיידרמן, אבל הוא מצליח בגדול.

אחרי שנה שלמה שבה הסרטים שלהם אכזבו פעם אחרי פעם בקופות בגלל היציאה בקולנוע ובו זמנית ב-HBO MAX בארצות הברית האחים וורנר ו-DC חוזרים למשחק בכל הכוח.

זה לא מפתיע ש"באטמן" פתח במקום הראשון, אבל הוא פתח עם 134 מיליון דולר בארצות הברית שזה מעבר לציפיות של כולם. זאת הפתיחה הכי גדולה של השנה הזאת, אבל אנחנו עדיין במרץ אז זה לא אומר הרבה. זאת הפתיחה השנייה בגודלה מאז פרוץ המגפה כשרק "ספיידרמן: אין דרך הביתה" נמצא מעליו (פתיחה של 260 מיליון דולר להזכירכם). וזאת הפתיחה הכי גדולה של וורנר מאז ש"יחידת המתאבדים" פתח עם 133 מיליון דולר ב-2016. זה ניצחון שהאחים וורנר ו-DC היו זקוקים לו.

למרות ששאר העולם מחוץ לארצות הברית די עסוק במלחמה באוקראינה, שלא נדבר על העובדה שהקורונה עדיין כאן, אנשים עדיין הלכו לקולנוע והלכו לראות את "באטמן". הסרט פתח עם 248 מיליון דולר בכל העולם וזו פתיחה נהדרת. למעשה, זאת פתיחה כל כך טובה שנפתח מועדון הניחושים האם זה יהיה הסרט השני מאז פרוץ המגפה שיצטרף למועדון מיליארד הדולר. אנשים ממש אוהבים את הסרט, עם ציון קהל של 90 אחוזים ברוטן טומטוז (לעומת 85 אחוזים של המבקרים) וציון A- של סינמה סקור.

אבל יש לסרט בעיה אחת גדולה, אחרי 45 ימים הוא יהיה זמין בחינם ב-HBO MAX כי האחים וורנר מסרבים ללמוד מהטעויות שלהם ולהבין שחלון של 45 ימים הוא פשוט קצר מידי לסרטים ענקיים עם פוטנציאל לרגליים. ככה שלסרט יש זמן מוגבל להכניס כמה שיותר כסף, אבל בינתיים ההתחלה היא מבטיחה ביותר. מעניין תוך כמה זמן נשמע דיונים על סרט המשך.

הצד השלילי מעט של הסיפור הוא שההכנסות של "באטמן" מהוות 80 אחוז מההכנסות של הקופות בארצות הברית בסוף השבוע האחרון. כאילו יש בכל רגע נתון רק סרט אחד שרוב האנשים מוכנים לראות בקולנוע ושאר הסרטים מסתפקים בשאריות.

הנפגע הכי גדול הוא "אנצ'רטד" שירד למקום השני עם עוד 11.1 מיליון דולר. ההכנסות שלו ירדו ב-51.7 אחוז בסוף השבוע השלישי שלו בקולנוע, מספר קצת גדול לסוף שבוע שלישי. אבל הסרט יכול להתעודד מכך שהוא חצה את קו ההכנסות של 100 מיליון דולר בארצות הברית וזהו תו ההצלחה הרשמי כרגע. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 271 מיליון דולר.

"דוג טריפ" ירד למקום השלישי עם עוד 6.1 מיליון דולר. זאת ירידה של 39.8 אחוז בלבד בהכנסות מסוף השבוע הקודם וירידה לא רעה בכלל לסוף שבוע שלישי בקולנוע. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 44 מיליון דולר. צ'נינג טייטום יכול להיות מרוצה מאוד.

אחרי 12 שבועות בקולנוע, "ספיידרמן: אין דרך הביתה" ירד למקום הרביעי עם הכנסות של 4.5 מיליון דולר. הוא יכול לנגב את הדמעות בכל הכסף שיש לו. שוב יש לו את הירידה הכי קטנה בעשיריה בהכנסות מסוף השבוע הקודם עם 27.4 אחוזים בלבד. הסרט הכניס 786 מיליון דולר בארצות הברית בלבד ומיליארד דולר מחוץ לארצות הברית בלי סין. זה פשוט מספר מדהים. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 1.8 מיליארד דולר.

"מוות על הנילוס" עדיין אתנו במקום החמישי עם עוד 2.7 מיליון דולר. זאת רק ירידה של 38.8 אחוזים שזה מאוד יפה, אבל המספר בכסף פחות מרשים. ההכנסות הכלליות של הסרט חצו את קו ה-100 מיליון דולר ועומדות על 105 מיליון דולר. אם לא היה לסרט תקציב יקר הייתי אומרת שזה ממש חביב. אולי ההצלחה היא זאת שגרמה לכך שבדיסני אישרו סרט שלישי של עוד עיבוד לאחד מהספרים של אגתה כריסטי. כלומר הרקול פוארו בכיכובו של קנת בראנה ישוב למסך הגדול.

"לשיר 2" שומר על המקום השישי עם עוד 1.6 מיליון דולר. מרשים בהתחשב בכך שהסרט נמצא כבר 11 שבועות על המסך הגדול ועוד מספר לא קטן ממנו בהרבה בחיים דיגיטליים. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 360 מיליון דולר מרשימים.

"ג'קאס לנצח" מאבד קצת מומנטום ויורד למקום השביעי עם עוד 1.4 מיליון דולר, אבל עם הכנסות כלליות של 71 מיליון דולר לא הייתי בדיוק עצובה בשביל הסרט. זה ניצחון נחמד עבור פרמאונט שיש להם ניצחונות קטנים פה ושם אבל לא ממש מצליחים למצוא את עצמם מאז "דמדומים".

"סיראנו" דווקא הצליח לטפס מקום מהמקום התשיעי למקום השמיני עם עוד 678 אלף דולר. אבל זאת בעצם ירידה של 51 אחוזים בהכנסות. די הרבה לסרט עם פתיחה כל כך קטנה מלכתחילה. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 3.5 מיליון דולר לא מרשימים.

יש לנו כניסה חדשה למקום התשיעי של " Gangubai Kathiawadi" שפתח עם 592,000 דולר. הסרט מבוסס באופן רופף על סיפור אמיתי של נערה מאזור נידח בהודו שבוחרת ללכת בדרך היחידה שיש לה, חיי פשע, והופכת להיות מאדאם באזור אורות אדומים ומלכת מאפיה. הסרט הוא עוד סרט הודי שבגלל הקופות החלשות מצליח להיכנס לטבלאות של ארצות הברית.

"צעקה" שומר על המקום העשירי עם עוד 575,000 דולר ו-138 מיליון דולר בסך הכול.

בסוף השבוע הבא שום סרט לא פותח בהפצה רחבה. כולם רוצים לתת מרחב נשימה ל"באטמן" ופוחדים להתמודד מולו גם בסוף השבוע השני שלו. זאת גם הזדמנות לא רעה לשאר הסרטים בטבלה לקושש עוד כמה דולרים.