דוח קופות שבורות, 06.11.2022: חתיכה אחת

סוף שבוע רגוע, עם בלאק אדם, מאנקי די. לופי והבאנשיות מאינשרין.

סוף השבוע אחרון עובר בסימן "סוף שבוע רגוע של בלאק אדם, רגועעעע", כשגיבור העל ששינה את מאזן הכוחות בדי.סי. (או משהו) מרוויח עוד 18.2 דולר – ירידה מכובדת ביותר של 33%. שוב, זה לא שהסרט לא מביא סכומים יפים (137 מיליון בארה"ב ו-319 בעולם בסך הכול), אבל עם תג מחיר שכזה, זה לא מסיבת פתיחת שמפניות בכל סוף שבוע.

בשבוע שעבר דיברנו על כך שהסרט היחיד שיצא יהיה "ימים של תום" (שהגיע למקום 12), אך מכיוון שבוקס אופיס מוג'ו אתר די מעצבן, פספסנו שזה לא הסרט היחיד שפותח בגדול וגם "וואן פיס: אדום" (One Piece Film: Red) פתח והכניס 9.4 מיליון דולר כי השם ישמור אנשים עדיין רואים דברים של וואן פיס? איך אפשר בכלל לשים לב מי נגד מי בסאגה הבלתי נגמרת הזאת? איך זה עדיין דבר? בשלב הזה בארה"ב היינו בריבוט השלישי של הסדרה הזאת! אני לא אומר את זה לחיוב.

בכל מקרה, כן – נראה שהפיראט לופי וצוות יורדי הים שלו ממשיכים להפליג בלבבותיהם של מעריצים רבים כי "9.4 מיליון דולר" רחוק מלהיות הסיפור – 141 מיליון הדולר שהסרט הזה הרוויח ברחבי העולם, זה הסיפור. זה לא "דימון סלייר", אבל זה עדיין 141 מיליון דולר – הרבה יותר מכל סרט אחר בסדרה.

שאר הטבלה מוכרת ברובה: "כרטיס לגן עדן" עם 8.5 מיליון דולר (ירידה של 13%) – עם 46 מיליון דולר בארה"ב ו-136 מיליון דולר ברחבי העולם. "סמייל" נשאר במקום הרביעי עם 3.9 מיליון דולר (רגע מלחצות את קו ה-100 מיליון דולר בארה"ב), ו"אור השטן" ירד למקום החמישי עם 3.8 מיליון דולר.

במקום השישי "קרוקודיל לייל", באופן מפתיע, עולה ב-22.9%. זה לא מספיק בשביל להפוך את הסרט להצלחה או להכניס סכומים מטורפים (הוא הכניס 3.3 מיליון דולר), אבל נחמד לראות שלסרט יש רגליים מסוימות, גם אם מהיעדר תחרות.

במקום השביעי קופץ לנו סרט שהיה עד כה נמוך ברשימה: "הבאנשיות מאינשרין". הסרט הוסיף לעצמו 837 מסכים, והכניס השבוע 2 מיליון דולר. הסרט הכניס עד כה בעולם 10 מיליון דולר, ומכיוון שהוא רק מתחיל את דרכו, ובעל תקציב של 10 עד 15 מיליון דולר, נראה שאפשר להכריז עליו כעל הצלחה. הצלחה צנועה, כן, אבל הצלחה. בטח כשרוב הכסף שלו עתיד להגיע בעת עונת הפרסים שממש עוד לא הגיעה לשיא כוחה.

את הטבלה חותמים שלושה סרטים שהרוויחו סביב המיליון דולר: "סיפורו של אמט טיל" (1.8), "האלווין: הסוף" (1.4) ו"מבהילן 2" (1.1).

בשבוע הבא יוצא סרט אחד מרכזי: "הפנתר השחור: וואקנדה לנצח". סרט שמצד אחד סובל ממותו המצער של צ'אדוויק בוזמן, אך מצד שני נהנה מהיותו חגיגת המורשת של השחקן האהוב במידה מפתיעה בארה"ב. האם הסרט יצליח להפציץ בקופות באופן שמארוול לא ראו כבר שנים, בטח אם מחשיבים את הספיידרמן-ים כסרטי סוני? נגלה בקרוב.