דוח קופות מנומנמות, 07.02.21: הדברים הקטנים באמת

"הדברים הקטנים" מרוויח סכומים קטנים, והקרודים ממשיכים להפתיע.

עוד שבוע עבר ונראה שהקופות מסרבות להשתנות. לא עוזר שזה היה סוף השבוע של הסופרבול בארצות הברית אז רוב האנשים היו עסוקים בזה ומי שלא היה עסוק בזה היה עסוק בעובדה שרוב העולם נמצא בסגר די חמור. כשזה המצב, לא מפתיע שהסרטים שמוקרנים וכמות האנשים שבאים לראות אותם לא משתנה יותר מדי.

במקום הראשון נמצא "הדברים הקטנים" עם 2.1 מיליון דולר בסוף השבוע השני שלו. הסרט פתח בשבוע שעבר עם 4.7, פתיחה ממוצעת פלוס לסרטים בימינו. הסרט מספר את סיפורו של סגן שריף (דנזל וושינגטון) שנשלח ללוס אנג'לס ונשאב לחקירה של רציחות סדרתיות ביחד עם שוטר (רמי מאלק), הם ינסו למצוא את האשם והראיות שירשיעו אותו, כאשר הרמזים מצביעים על דמותו של ג'ארד לטו, שמתנהג באופן חשוד וקריפי (אז, בעצם, כמו ג'ארד לטו). בסך הכל נשמע כמו סרט מתח סטנדרטי שחוץ מהשחקנים אין סיבה לרוץ לראות אותו בקולנוע.

עוד סיבה שלא צריך לראות את הסרט בקולנוע היא העובדה שהסרט עלה בו זמנית למסכי הקולנוע ול-HBO MAX (רק בארצות הברית) ככה שאפשר ליהנות ממנו בבית ללא עלות נוספת. אבל לא לכולם יש HBO MAX וזה לא כזה זול ככה שיש אנשים שילכו לראות את הסרט בקולנוע, ונראה שזה בדיוק אותה כמות אנשים שהולכת לכל סרט חדש שיוצא. דבר אחד שעובד לטובת הסרט הן המועמדויות המפתיעות שג'ארד לטו השיג על ההופעה שלו, הן בגלובוס הזהב והן בפרסי גילדת שחקני המסך. מחוץ לארצות הברית, רוב העולם בסגר, אז ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 12 מיליון דולר.

במקום השני נמצא הלהיט המפתיע של המגפה "הקרודים 2: עידן חדש" שהכניס עוד 1.7 מיליון דולר. הסרט נמצא כבר 11 שבועות בקולנוע שזה הישג בפני עצמו, אבל בנוסף לזה, בכל שבוע הוא מצליח להכניס מעל מיליון דולר. זה לא נשמע כמו הרבה, אבל כרגע זה הישג עצום ומרשים, במיוחד כשהוא כבר זמין להשכרה באינטרנט לא מעט זמן. ברחבי העולם, הסרט הכניס 149 מיליון דולר.

במקום השלישי נמצא "הצלף" של ליאם ניסן שהצליח להכניס מיליון דולר בסוף השבוע האחרון. בסך הכל הסרט הכניס 11 מיליון דולר, נמוך לעומת הסרט הקודם של ליאם ניסן שיצא בזמן המגפה, "גנב הגון" שהכניס 30 מיליון דולר בסך הכל, אבל זה היה באוקטובר ומצב הקורונה בעולם היה טיפה פחות חמור אז.

עוד נקודה שאפשר לתת לליאם ניסן זה שהסרט שלו הצליח להוריד את "וונדר וומן 1984" למקום הרביעי. "וונדר וומן 1984" הכניס עוד 905,000 דולר בסופ"ש האחרון: אחרי שבעה שבועות בקולנוע, הסרט הגיע לשלב שבו הוא מכניס פחות ממיליון דולר בסופ"ש, נקודת ציון עגומה לסרט. בסך הכל הסרט הכניס 153 מיליון דולר, שזה די מאכזב יחסית לציפיות שהיו ממנו, אבל הוא יכול להיות מרוצה מזה שהוא הצליח לא רע ב-HBO MAX.

אחרי זה נמצאים כמה סרטים שנמצאים איתנו כבר כמה זמן ומקוששים כל מה שהם יכולים מהקופות היבשות כשחלקם כבר זמינים להשכרה באינטרנט:

במקום החמישי נמצא "ציידת המפלצות" עם עוד 585,000 דולר, והכנסות כלליות של 21 מיליון דולר, ומתחתיו, בזה הסדר: "חדשות העולם הגדול" (400,000 דולר הסופ"ש, ו-10 מיליון דולר בסך הכול), "צעירה מבטיחה" (219,000 דולר, 7 מיליון דולר), "Fatale" עם עוד 170,000 דולר, ובמקום התשיעי "המלחמה עם סבא" הכניס עוד 167,333 דולר ו-36 מיליון דולר בסך הכול.

במקום העשירי יש הפתעה של יציאה מחודשת ל"שר הטבעות: אחוות הטבעת" שהכניס 166,000 דולר מ-150 אולמות קולנוע. עד כה היציאה המחודשת הכניסה 492,266 דולר. לא בדיוק סכומים שיזיזו את הסרט בטבלת הסרטים הכי מכניסים בכל הזמנים (הוא כרגע במקום 65), אבל אולי בתקווה יעזרו לבתי הקולנוע.

"נשמה" של פיקסאר הצליח יפה מאוד לא רק ב"דיסני פלוס" אלא גם בבתי הקולנוע בשאר העולם שם הגיע להכנסות של 96 מיליון דולר שלא כוללים את ארצות הברית. ככה שביחד עם המועמדויות שלו לפרסים, אפשר לקרוא לסרט הצלחה. יחסית.

אם כבר מדברים על פרסים – "מלקולם ומרי" סרט הפרסים של נטפליקס עלה לשירות בסוף השבוע האחרון ונכנס למקום הראשון, אבל ירד למקום השלישי תוך מספר ימים. שזה לא אומר כלום כי מעליו נמצאות רק סדרות ולסדרות יש יותר זמן צפייה ולכן קל להן לשמור על מקומות גבוהים יותר מאשר לסרטים. זנדאיה, שהיא גם אחת מהמפיקות של הסרט קיבלה מועמדות לפרס השחקנית הטובה ביותר בפרס איגוד מבקרי הקולנוע האמריקאי, ולמרות שהיא לא קיבלה מועמדות לגלובוס הזהב או בגילדת השחקנים, קיים עדיין מצב שהיא תצליח לסלול לעצמה דרך לאוסקר.

מכיוון שתמונת המצב של הקופות מספרת רק סיפור חלקי, בואו נסתכל גם על עולם ה-PVOD, אמנם אין בו מספרים מוחלטים אבל אפשר לראות מגמות כלליות: למשל " Let Him Go" עם קווין קוסטנר ודיאן ליין הכניס 10 מיליון דולר בבתי הקולנוע אבל נכנס ישר למקום ראשון בטבלת השכרות/קניית סרטים של iTunes. "גרינלנד" עשה את העסקה הכי משתלמת: הוא גם הכניס 47 מיליון דולר בקופות וגם נמצא בטבלה במקום הרביעי. במצב מעודד נמצא גם "טנט" שגם הכניס הרבה כסף בקופות וגם לא יצא מהטופ 5 מהרגע שהגיע ל-PVOD. עקב המצב ההזוי שנוצר עם הבורסה בארצות הברית והמשקיעים הצעירים "מכונת הכסף" נכנס פתאום למקום השישי, והמבצע השווה שעשו עליו גם עזר – אותו מבצע שעשו על "הזאב מוול סטריט" שנמצא במקום 11.

בשבוע הבא יוצא סרט אחד בהפצה רחבה "אדמה" (Land). זוהי הפעם הראשונה שרובין רייט מביימת סרט והיא גם מככבת בו. בסרט היא משחקת אישה שאיבדה את בעלה ואת בנה ובעקבות הקושי להתרגל למצבה והציפייה של אנשים שתמשיך הלאה, עוברת לגור בשממה נוקשה לבדה. אחרי סופה קשה גבר שבמקרה גר באזור עוזר לה להתאקלם למה שדרוש בחיים בבקתה בטבע שומם וקר. אני מנחשת שהסרט יפתח בסביבות 4 מיליון דולר במקרה הכי טוב.