דוח קופות שבורות, 07.07.2024: גנוב על המזומנים

"גנוב על החיים" כובש את המקום הראשון, אבל רחוק מאוד מהמיליארדים של הסרטים הקודמים בזיכיון.

אנחנו רגילים לחשוב על טבלת שוברי הקופות כמלחמה בין דיסני לוורנר, אבל דווקא יוניברסל הם אלה שנותנים קרב מעניין יותר בדרך כלל, בדיוק כמו הפעם.

"גנוב על החיים" פתח עם 75 מיליון דולר – פתיחה גבוהה יותר מזאת של "גנוב על העולם" שפתח עם 72 מיליון דולר, מה שמראה שגם בסרט השישי לזיכיון מדובר בסרטים שממשיכים לעלות בהכנסות. אז האם גם הסרט הזה בדרך למיליארד? לא ברור: מחוץ לאמריקה הסרט הכניס רק עוד 108 מיליון דולר עד כה. לא רע, אבל לא הסכומים שהמיניונים רגילים אליהם. ייתכן שהם יצטרכו להסתפק רק בחמישה מטוסי סילון פרטיים בצורת בננה עטופים מזהב.

כל זה כאמור חביב מאוד, אבל פשוט לא נראה טוב ליד "הקול בראש 2" שפתח רק לפני שבועיים עם 154 מיליון דולר. ואם מדברים על צוות הרגשות, אז הוא ירד למקום השני עם עוד 30 מיליון דולר. זאת ירידה של 47 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. לא רע יחסית לזה ששחקן גדול ומשמעותי נכנס להם להכנסות, ולזה שהסרט נמצא כבר בסוף השבוע הרביעי שלו בקולנוע.

אם לסכם את החודש האחרון עבור הסרט, מדובר בהצלחה מהסוג שנעשה נדיר יותר לראות בקולנוע: ההכנסות שלו בארצות הברית עומדות על 537 מיליון דולר (מה שמספיק כדי להגיע למקום 17 בטבלת הסרטים הכי מכניסים אי פעם בארצות הברית), ובכל העולם הוא הכניס 1.2 מיליארד דולר, מה שמציב אותו כרגע במקום 25 בטבלת הסרטים הכי מכניסים בעולם (כן כן, בלי אינפלציה). זה ניצחון שדיסני היו זקוקים לו נואשות אחרי שנה שכללה המון סרטים שאו נכשלו או שהכניסו בסכומים בינוניים. עכשיו הם שוב מחזיקים בתואר הסרט הכי מכניס של השנה, והאיום היחיד על התואר מגיע מסרט אחר של החברה – "דדפול & וולברין". גם פיקסר זכו והצליחו לשבור את קללת הדיסני פלוס ששררה מעליהם מאז הקורונה.

החדשות הטובות לא שייכות לכולם – במקום השלישי "מקום שקט: היום הראשון" התרסק בשקט עם עוד 20 מיליון דולר. זאת ירידה של 61% בהכנסות מהסוף השבוע הקודם – התרסקות די חדה לסרט בסוף השבוע השני שלו. אבל לא הייתי דואגת לו יותר מדי, בהתחשב בכך שההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 180 מיליון דולר והתקציב שלו הוא 67 מיליון דולר. לא שזה אומר שאין לו לאן להשתפר – הסרט השני הכניס כמעט 300 מיליון דולר.

יש לנו כניסה חדשה במקום הרביעי ל"מקקקסין" שפתח עם 6.7 מיליון דולר. אף אחד מהטרילוגיה של טיי ווסט ומיה גות' לא ממש ריסק את הקופות, וגם זה נראה כמו אחד מהסרטים הבינוניים של A24 מבחינת הצלחה בקופות. מתחתיו, "בחורים רעים: הכל או כלום" הכניס עוד 6.6 מיליון דולר. יש לו את הירידה הכי קטנה בעשירייה (36%), שזה לא רע לסרט שנמצא כבר חמישה שבועות על המסכים. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 360 מיליון דולר – קצת רחוק מ-426 המיליון של הסרט הקודם אבל לא רע בפני עצמו, במיוחד בהתחשב במה שעבר על הקריירה של וויל סמית' מאז האוסקר.

במקום השישי המערבון של קווין קוסטנר "אופק: סאגה אמריקאית" הכניס עוד 5.3 מיליון דולר. זאת ירידה של 51 אחוזים בהכנסות מהסוף השבוע הקודם. ההכנסות הכוללות של הסרט עומדות על 23 מיליון דולר. נכון שזה נשמע כמו אסון לסרט עם תקציב של 100 מיליון דולר ולא סיבה טובה בשביל קווין קוסטנר לעזוב את "ילוסטון", אבל נשמע שקווין די מרוצה מהמצב ובונה בעיקר על השוק הדיגיטלי בשביל הסרט הזה כי הוא מגיע לאינטרנט עוד רגע. אה, וסרט ההמשך שלו הולך לצאת באוגוסט, כך שלא תצטרכו לחכות להמשך יותר מדי זמן.

עוד כניסה חדשה ישר למקום השביעי היא "צליל התקווה: הסיפור של פוסום טרוט" (Sound of Hope: The Story of Possum Trot) שפתח עם 3 מיליון דולר. נראה שאולפני "אנג'ל" מתקשים להביא עוד להיט אמיתי למרות הניסיון לגרום לסרט להישמע קשור ללהיט שלהם משנה שעברה, "צליל החופש". מתחתיו נמצאים במקום השמיני "קאלקי" עם עוד 1.8 מיליון דולר ובמקום התשיעי "מועדון הרוכבים" עם עוד 1.2 מיליון דולר.

מסיבה לא ברורה "הכפיל" עלה למקום העשירי עם עוד 870 אלף דולר עלייה של 129 אחוזים בהכנסות. מדובר בקפיצה די תמוהה – הוא היה במקום ה-19 בשבוע שעבר, והסרט יצא באופן דיגיטלי מזמן, והוא הפסיד אולמות בשבוע האחרון, ובכל זאת הוא הצליח לדלג ובכך לדחוק את "סוג של חסד" ממה שהיה אמור להיות הפעם האחרונה שלו בטבלה. עכשיו ההכנסות הכלליות של "הכפיל" עומדות על 177 מיליון דולר, שזה נחמד אם מתעלמים מהתקציב שלו.

בסוף השבוע הבא הולכים לצאת שלושה סרטים: "קח אותי לירח" בכיכובם של סקרלט ג'והנסון וצ'נינג טייטום הוא קומדיה רומנטית על היחסים בין מנהל השיגור של נאסא למנהלת השיווק שלהם סביב שיגור אפולו 11; "לונגלגס" על חוקרת של ה-FBI שמנסה לעצור רוצח סדרתי; ו"לומינה" (Lumina), מותחן מד"ב שעוקב אחרי חבורה של חברים שמנסים למצוא חברה שלהם אחרי שהיא נעלמה תחת נסיבות מסתוריות. קשה להאמין שמי מהסרטים האלה יצליח לחטוף את המקום הראשון לסרטים המצוירים ששולטים בקופות בעקבות המשפחות שצריכות בידור בחודשי הקיץ, אבל נאחל להם בהצלחה בדרכם המתונה.