דו"ח קופות שבורות, 02.12.2023: ביונסה מינוס אחת

חג ההודיה נתן לסרטים מעט דברים להודות עליהם.

סוף השבוע שאחרי חג ההודיה נחשב לסוף שבוע חלש במיוחד בקופות, והראשונה לגלות את זה היא ביונסה: "Renaissance: A Film by Beyoncé" פתח עם 21.8 מיליון דולר, שזה סכום חביב, אם לא מסתכלים על העובדה שלפני חודשיים יצא סרט ההופעות של טיילור סוויפט ופתח עם 92 מיליון דולר. ההשוואה לא מאוד מחמיאה, אבל צריך להגיד שהפופולאריות של סוויפט בשיאה עכשיו (ותודה למגזין טיים) וביונסה כבודה במקומו מונח, אבל אין היסטריה מיוחדת סביבה כרגע. לא שביונסה צריכה לדאוג: היא עומדת לסגור עסקת הופעות מאוד רווחיות בלאס וגאס והיא, נו, ביונסה. כך או כך, הסרט עם הכנסות כלליות של 27 מיליון דולר ברחבי העולם, מה שמוכיח שסרטי ההופעה האלה מצליחים בעיקר בארה"ב.

במקום השני נמצא "משחקי הרעב: בלדה לנחשים וציפורי שיר" עם עוד 14 מיליון דולר. זאת ירידה של 51.2 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם – מספר אחוזים ממש לא מחמיא לסרט בסוף השבוע השלישי שלו. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 244 מיליון דולר – מה שמכסה את תקציב 100 מיליון הדולר, אבל הצלחה אי אפשר לקרוא לזה. במיוחד לא כשהסרט הראשון של משחקי הרעב הכניס 694 מיליון דולר, וזכיונות אמורים לגדול או לפחות להגיע למספרים קרובים.

עוד סרט חדש פתח השבוע הוא "גודזילה מינוס אחד" (Godzilla Minus One) שפתח עם 11.4 מיליון דולר. אם לא שמעתם עליו, זה כי לא מדובר בסרט הוליוודי, אלא סרט יפני. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 38 מיליון דולר, מה שאומר שהוא כבר כיסה את התקציב שלו של 15 מיליון דולר, והוא כבר נהפך לסרט היפני הלייב אקשן המצליח ביותר בארה"ב  – כך שלמרות שההכנסות שלו לא גבוהות, עדיין מדובר בהצלחה.

במקום הרביעי נמצא "טרולים 3: הקול טוב" עם עוד 7.8 מיליון דולר, עם הכנסות כלליות של הסרט שעומדות על 161 מיליון דולר ומתחתיו "המשאלה" ממשיך לא להרשים במקום החמישי עם עוד 7.7 מיליון דולר. זאת ירידה של 60.9 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם, ככה שזאת לא רק הייתה פתיחה לא מרשימה לסרט אלא גם ירידה מאוד חדה בסוף השבוע השני. עם הכנסות כלליות של 82 מיליון דולר, הביצועים של הסרט הזה הם לא ממש התגלמות משאלה של מי מיוצריו.

"נפוליאון" ירד למקום השישי עם עוד 7.2 מיליון דולר. יש לו את הירידה הכי חדה בעשירייה עם 64.7 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם, אבל לפחות לסרט הזה יש צד חיובי: מחוץ לארצות הברית המצב שלו הרבה יותר טוב, וההכנסות הכלליות שלו הגיעו ל-137 מיליון דולר. 

שלושת המקומות הבאים שייכים לכניסות חדשות: במקום השביעי נמצא "חית אדם" שפתח עם 6.4 מיליון דולר – ההכנסות הכלליות של הסרט לפי Box Office Mojo עומדות על 7.4 מיליון דולר, אבל לפי Collider ואתרים אחרים הסרט הכניס מעל 50 מיליון דולר ברחבי העולם, והיה בעצם הסרט מספר אחת בסוף השבוע האחרון בעולם, מה שכבר הרבה יותר מרשים.

מתחתיו נמצא "התזוזה" (The Shift) עם 4.3 מיליון דולר. לדיוויד יש חיי אהבה מאושרים עד שיום אחרי תאונה מסתורית הוא פוגש זר שמזיז אותו למציאות דיסטופית שעליו לברוח ממנה כדי לחזור לאשתו, שגם היא הוזזה למציאות אחרת. או בקצרה, ניסיון חדש וכנראה כושל לספר את סיפורו של איוב בקונטקסט מודרני ועתידני. סרט פחות מוצלח של אולפני אנג'ל, שהם אולפן שמוציא בעיקר סרטים דתיים. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 4.8.

במקום התשיעי יש לנו כניסה חדשה ל"לילה שקט" שפתח עם 3 מיליון דולר. זהו סרט הקאמבק של ג'ון וו לארה"ב ומדובר בסרט ללא דיאלוג שבו אב שנמצא באבל מחליט לבצע נקמה שהוא מתכנן זמן רב בכנופייה שרצחה את בנו בערב חג המולד. את הטבלה סוגר סרט האימה "חג ההודיה" שהכניס עוד 2.6 מיליון דולר ו-36 מיליון דולר בסך הכול.

בסוף השבוע הבא עדיין לא יוצאים סרטים גדולים מדי, ובמקום זה יוצאים "השבועה" (The Oath), צילום של המחזמר של "מלצרית" וכן "הילד והאנפה" – סרטו החדש של מיאזאקי שגם צפוי להגיע אלינו בתחילת 2024.