דוח קופות שבורות, 08.01.2023: בובה של קופה

אווטאר ממשיך להרוויח כסף, אבל זה הסרט על הרובוטית הרצחנית שהפתיע את כולם.

בסוף השבוע הרביעי שלו, "אווטאר: דרכם של המים" ירד ב-32% לסכום של 45 מיליון דולר. זה הרבה כסף, אבל זה לא הרבה כסף באופן מרגש, וכרגע נראה שכולם בעיקר מחכים לראות איפה כל זה יסתיים ולא מה שקורה באמצע. כלומר, זה סוג הכסף שהוא "הסוף שבוע הרביעי השני הכי טוב" או משהו בסגנון, אבל אני מודה שכותרות שכאלה תמיד גורמות לי לגלגל עיניים. כותרת שפחות גורמת לגלגול עיניים היא "הסרט השביעי הכי מרוויח (לא כולל אינפלציה) בעולם", אותה הסרט השיג עם 1.7 מיליארד דולרים – דבר שיכול לנחם את קמרון בזמן שהסרט לא כל כך מצליח עם מועמדויות בפרסי הגילדות השונות. כולל גילדת הבמאים, שהחליטה שמה שג'וזף קוסינסקי עשה ב"אהבה בשחקים: מאווריק" היה יותר מרשים, אפילו אם קמרון מרוויח יותר ממנו. 

הסיפור של "מייגן" יותר מרגש, הסרט הרוויח 30 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון שלו, כנגד תקציב של 12 מיליון דולר. כן, בסדר, סרטי אימה קטנים שמרוויחים את התקציב שלהם יש מלא – ועדיין הסרט הפתיע את רוב האנליסטים. אולי ככה זה כשהריקודים שלך מספימים את הטיקטוק. בשאר העולם הסרט הרוויח עוד 15 מיליון דולר. 

הזוכה בפרס "הנפילה הכי עדינה" הוא "חתול במגפיים: המשאלה האחרונה" (די, נמאס לי לקרוא לזה בשם הרשמי שלו) עם 19% שמתרגמים ל13.5 מיליון דולר. הסרט הרוויח כבר 88 מיליון דולר בארה"ב (כבוד), ו-200 מיליון ברחבי העולם (כבוד). לא סביר שהוא ישחזר את השיאים של הסרט הקודם (554 מיליון בסך הכל), אבל בהחלט ייתכן שהוא יעקוף את הסכומים של "לא רעים בכלל" (250).

בהתרסקות חדה של המספרים, אנחנו עוברים ל-4.2 מיליון דולר שהרוויח "איש ושמו אוטו". סכום מכובד למדי יחסית לכך שהסרט מוקרן ב637 אולמות בסך הכל, ואם הוא אכן יתגלה כלהיט שהקהל אוהב, הוא יוכל לנקוט באותה שיטת הפצה ישנה נושנה שנראה שכבר ויתרו עליה של הרחבה איטית של ההפצה ולתת לפה לאוזן לעשות את שלו. הסרט יצטרך את זה, כי הוא עלה 50 מיליון דולר. 

"הפנתר השחור: וואקנדה לנצח" עדיין איתנו, ואפשרי שבשבוע הבא הזכייה של אנג'לה באסט בגלובוס הזהב אפילו תקפיץ אותו קצת. בינתיים הוא עם 3.5 מיליון דולר השבוע, ואלינה סיכמה את הסכומים שהוא עשה ממש לפני כמה ימים. בעוד כמה שבועות כשהוא יעוף מהטבלה יהיה אפשר לנתח באופן סופי כמה עשה הסרט. 

מתחת לנשות וואקנדה נמצא "וויטני" עם 2.4 מיליון דולר, ומתחתיו יש את "הלוויתן" שהוסיף לעצמו אולמות ועל כן עלה קצת ומרוויח שוב 1.5 מיליון דולר. נראה ששיטת ההפצה שלו עושה את שלה, והסרט כבר הרוויח 8 מיליון דולר שאולי לא כאלה מרשימים, אבל כבר כיסו את התקציב  שלו (הדי קטן – 3 מיליון). מקום אחד מתחת, "בבילון" מתדרדר במהירות מחוץ לטבלה ונצרב ככישלון ששום דבר לא יכול להציל אותו. הסרט הרוויח 1.3 מיליון דולר בסופ"ש, ונראה סביר מאוד שהוא לא ירוויח אפילו 20 מיליון דולר בארה"ב (כרגע עומד על 13 מיליון). 

סוגרים את הטבלה "מי מפחד מסנטה", ו-"התפריט" שניהם עם סכומים מתחת למיליון. את הטבלה עזבו "הפייבלמנים" ו"עולם מוזר" – שני סרטים שנכשלו קשה בקופות ארה"ב (ותכלס בכלל), אבל לפחות אחד מהם ("הפייבלמנים") יכול להתעודד בזכייה בגלובוס הזהב. 

בשבוע הבא "איש ושמו אוטו" צפוי להרחיב את ההפצה שלו, ולצידו אמורים לצאת "נחיתת חירום" (כי באמת עבר הרבה זמן מאז שהיה סרט חדש עם ג'רארד באטלר) ו"מסיבת בית" (רימייק לסרט משנות התשעים. אם כי בהפצה מצומצמת אז אולי הוא לא יגיע לעשירייה).