דוח קופות שבורות, 08.05.2022: דוקטור סטריינג' במזומני הטירוף

הלם: סרט של מארוול מרוויח הרבה כסף.

עונת שוברי הקופות התחילה: באופן לא מפתיע לחלוטין "דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף" פתח במקום הראשון עם 187 מיליון דולר. זאת הפתיחה הכי גדולה של השנה והפתיחה השנייה הכי גדולה מאז פרוץ המגפה. למעשה זאת הפתיחה ה-11 הכי גדולה בהיסטוריה. 

אלה חדשות מעולות למארוול, עם ניחוח של אכזבה מסוימת: היו בחברה מי שקיוו לפתיחה של  200 ומעלה שהיתה יכולה להיות כותרת עוד יותר מרעישה. פתיחה שכנראה נמנעה עקב הססנות מסוימת בביקורות הראשונות שעצרה את האנשים שהתלבטו אם ללכת לסרט. לסרט יש ציון 75 ברוטן טומטוז ורק 87 אחוזים ציון קהל באותו האתר. הסרט קיבל גם ציון B+  של סינמה סקור אמנם גבוה, אבל עדיין אחד הנמוכים אי פעם למארוול. 

ובכל זאת: המוני אנשים נהרו לראות את הסרט החדש ביותר מבית מארוול. הסרט הכניס 445 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון ברחבי העולם. רק להזכירכם שהמספרים היפים האלה לא כוללים את סין שם אין לסרט תאריך יציאה באופק או בכלל. דיסני וסין כנראה עדיין מסוכסכים אבל לא נראה שזה משפיע על דיסני יותר מדי.  מועדון מיליארד הדולר כמעט נראה בטווח עין. לא הרבה סרטי סולו של מארוול מצליחים להגיע למיליארד דולר ככה שיש מצב ש"דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף" יצטרף למועדון האקסקלוסיבי הזה, אלא אם כן הוא יצלול באופן רציני בסוף השבוע הבא. 

שאר הסרטים היו צריכים להסתפק בשאריות.

"לא רעים בכלל" ירד למקום השני עם עוד 9.5 מיליון דולר, ירידה של 41 אחוז בלבד. ההכנסות הכלליות שלו עומדות על 148 מיליון דולר. מתחתיו, במקום השלישי, נמצא "סוניק הסרט 2" עם עוד 6 מיליון דולר. הסרט מוקרן כבר שישה שבועות על המסך הגדול ככה שיש לו אחיזה מאוד מוצלחת. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 349 מיליון דולר.

במקום הרביעי נמצא "חיות הפלא: הסודות של דמבלדור" עם עוד 4.2 מיליון דולר. ירידה של עוד 48.7 אחוז בהכנסות מסוף השבוע הקודם. קצת יותר מדי לסרט בסוף השבוע הרביעי שלו ועם נקודת פתיחה נמוכה יותר מהמצופה. הסרט הכניס רק 86 מיליון דולר בארצות הברית ויש סיכוי ממשי שהוא לא יצליח להגיע לקו ה-100 מיליון. ההכנסות העולמיות של הסרט עומדות על 365 מיליון דולר. מספר לא מאוד קסום.

יש לנו בטבלה עוד סרט עם מולטיוורס, "הכל בכל מקום בבת אחת" נמצא במקום החמישי עם עוד 3.5 מיליון דולר. ירידה של 36.3 מיליון דולר בלבד בהכנסות מסוף השבוע הקודם. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 46 מיליון דולר. זה לא נשמע כמו הרבה אבל מדובר בסכום מרשים למדי לסרט אינדי, וכמעט כפול מהתקציב שלו.  

"מלך הצפון" ממשיך במסע הנפילה שלו עם עוד 2.8 מיליון דולר במקום השישי (51 מיליון דולר בהכנסות כלליות), ומתחתיו במקום השביעי "העיר האבודה" הכניס עוד 2.7 מיליון דולר. הסרט הכניס 94 מיליון דולר בארצות הברית, ככה שהוא זוחל לקראת קו ה-100 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 163 מיליון דולר.

"משקלו הבלתי נסבל של כישרון ענק" לא מצליח למצוא קהל והכניס עוד 1.5 מיליון דולר במקום השמיני. זאת ירידה של 59 אחוזים מסוף השבוע הקודם, מספר שהוא די אסון לסרט בסוף השבוע השלישי שלו בקולנוע. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 21 מיליון דולר בלבד.

במקום התשיעי "נקמה ללא מעצורים" עדיין פה עם עוד 1.3 מיליון דולר. במקום העשירי אפשר להיפרד מ"האב סטו" שהכניס עוד 875,091 אלף דולר ו-19.3 מיליון דולר בסך הכל.

בסוף השבוע הבא יוצא רק סרט אחד שהוא אמיץ מספיק לעמוד מול סרט מארוול בסוף השבוע השני שלו, "משחקת באש". הוא לא עומד בקולנוע בלבד כי בו זמנית הוא גם יוצא חינם בPeacock, שירות הסטרימינג של יוניברסל. זהו סרט אימה שמבוסס על ספר של סטיבן קינג ועוקב אחרי ילדה שמפתחת יכולת להעלות דברים באש בכוח המחשבה שלה. אני לא צופה גדולות לסרט.