דוח קופות שבורות, 09.01.2022: עדיין ספיידרמן

ספיידרמן ממשיך לעשות שמות בקופות, וג'סיקה צ'סטיין מסתפקת בשאריות.

אחרי חודש שלם, החדשות הכי גדולות בזירת הקולנוע הן עדיין ספיידרמן. לא שאין סרטים אחרים, הם פשוט לא מעניינים את הקהל באותה מידה ולכן הם משאירים לספיידי את כל התארים, השיאים, הכסף והמחסור בתחרות אמיתית. 

כן, אחרי חודש "ספיידרמן: אין דרך הביתה" עדיין במקום הראשון עם עוד 32 מיליון דולר. זה סכום די ענק לסרט אחרי חודש בקולנוע, מה שאומר שהסרט ממשיך לשבור שיאים על ימין ועל שמאל כאילו אין קורונה משתוללת בעולם. הסרט הכניס 668 מיליון דולר בארצות הברית בלבד, סכום שרוב הסרטים היו שמחים להכניס בכל העולם. הסכום הזה הופך אותו לסרט השישי הכי מכניס אי פעם בארצות הברית, מעל "טיטניק", והוא עוד לא סיים או קרוב ללסיים את הטיפוס בטבלה הזו.

ברחבי העולם, הסרט הצליח להגיע להכנסות כלליות של 1.5 מיליארד דולר. כל הוליווד יכולה להסתכל על הסרט ולהבין שאפשר להכניס סכומים מפוצצים גם בלי סין, ולהתחיל להסתמך עליה פחות. קיים סיכוי טוב שהסרט יטפס למקום השישי בטבלה העולמית, חסרים לו בסביבות 140 מיליון דולר כדי להגיע לשם. 

מהמקום החמישי ומעלה זה מועדון שני מיליארד הדולר, המועדון הכי אקסקלוסיבי בהוליווד. אני לא חושבת שהסרט יצליח להגיע לשם, אבל מי יודע, יש לו חודש שלם לפניו ללא תחרות משמעותית והייפ שלא הולך לשום מקום. כך או כך, אי אפשר לקרוא לסרט הזה שום דבר חוץ מהצלחה מסחררת.   

במקום השני נמצא המקרה המעניין של "לשיר 2" שהכניס עוד 11.5 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון. זאת ירידה של 42.5 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע שעבר, ירידה ממש קטנה לסרט שאפשר לשכור באופן דיגיטלי – יוניברסל נתנו לסרט חלון הפצה של 17 יום. וזה לסרט שקודמו היה להיט מפוצץ, כן? בכל מקרה, זה הופך את הירידה שנראית סבירה עד חדה לדי מתונה. למעשה, זהו הסרט המצויר הראשון מאז פרוץ המגפה שהצליח להכניס מעל 100 מיליון דולר בארצות הברית. מצד שני, בניגוד לסרט הראשון, מחוץ לארצות הברית נראה שממש לא מתלהבים ממנו והסרט הכניס 190 מיליון דולר בסך הכול. קצת מאכזב ליד ה-634 מיליון דולר של הקודם.

כל שאר הסרטים פשוט נאבקים על שאריות.

יש לנו כניסה חדשה ומאכזבת במקום השלישי ל"יחידה 355" שפתח עם 4.6 מיליון דולר, כמו פתיחת קורונה אופיינית כשבתי הקולנוע רק נפתחו. סרטים בכיכובה של ג'סיקה צ'סטיין פחות מצליחים בקופות ככה שזה לא כזה מפתיע, וזה לא משנה מי נמצא סביבה (סרטה הקודם "העיניים של תמי פיי" הכניס רק 2.4 מיליון דולר בקופות). 

במקום הרביעי "קינגסמן: ההתחלה" הכניס עוד 3.2 מיליון דולר. ירידה צנועה של 29.4 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 74 מיליון דולר מאכזבים למדי אחרי שלושה שבועות בקולנוע. "אנדרדוג אמריקאי" הכניס עוד 2.3 מיליון דולר במקום החמישי והוכיח עד כמה מצומצם הוא השוק לסרטים דתיים, גם אם שמים בהם ספורט.

מתחתיו, "מטריקס: התחייה" ממשיך להתרסק עם עוד 1.8 מיליון דולר. זאת ירידה של 51.8 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם וזו ירידה משמעותית לסוף שבוע שלישי בקולנוע. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 124 מיליון דולר מאכזבים מאוד.

במקום השביעי נמצא "סיפור הפרברים" שהכניס עוד 1.3 מיליון דולר בסוף השבוע. אמנם הלך לו די טוב בגלובוס הזהב, מה שכנראה מרמז על עוד פרסים בדרך, אבל בקופות מצבו לא מזהיר בכלל עם הכנסות כלליות של 53 מיליון דולר.

"מכסחי השדים: החיים שאחרי" נמצא במקום השמיני עם ירידה של 24.5 אחוזים בלבד בהכנסות מסוף השבוע הקודם, אבל בסכומים זה מתרגם להכנסות של 1.1 מיליון דולר בסוף השבוע הנוכחי. עדיין, הסרט נמצא כבר חודשיים על המסך הגדול, מה שהופך אותו לסרט הכי ותיק בעשיריה. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 191 מיליון דולר.

במקום התשיעי נמצא "ליקריץ פיצה" עם עוד מיליון דולר. בינתיים ההפצה של הסרט הפסיקה להתרחב והוא נשאר על 772 מסכים מצומצמים, מה שהופך את הירידה שלו ב24.2 אחוזים ליותר מאכזבת. ההכנסות הכלליות שלו עומדות על 10 מיליון דולר.

את הטבלה סוגר "בית גוצ'י" שהכניס עוד 616,744 דולר. למרות שיש לו את הירידה הכי קטנה בעשיריה, 22.8 אחוזים, הגיע הזמן להיפרד מהסרט שהכניס 127 מיליון דולר בסך הכל. לא רע לסרט דרמה שלא מתבסס על שום זיכיון. 

בסוף השבוע הבא יש רק סרט אחד שינסה להתמודד מול ספיידרמן בקולנוע וזה "צעקה". גם הסרט הזה מביא איתו המון נוסטלגיה: נב קמפבל חוזרת בתור סידני ואיתה חוזרים גם קורטני קוקס ודייוויד ארקט. השמות האחרים והחדשים לא באמת מוסיפים עניין לסרט. יהיה מעניין לראות עד כמה הסרט יצליח כי אמנם זה סרט אימה, אבל אנשים מאוד אוהבים נוסטלגיה גם בתוך סרטי האימה שלהם, וגם כי הבאזז הראשוני סביב הסרט הוא חיובי.