דוח קופות שבורות, 03.09.2023: שיוויון קופתי

ה"תחתונות" לא בתחתית הטבלה, ודנזל וושינגטון מצא את נקודת השוויון שלו במקום הראשון.

השביתה בהוליווד ממשיכה לפגוע בסרטים מכיוון ששחקנים לא יכולים לקדם את הסרטים שלהם; אבל יש שחקנים שרק השם שלהם מביא אנשים לקולנוע, ודנזל וושינגטון הוא אחד מהם. "נקודת שיוויון 3: הפרק האחרון" פתח במקום הראשון עם 34.6 מיליון דולר. זאת ירידה מזערית מהפתיחה של הסרט הקודם "נקודת שוויון 2" שפתח עם 36 מיליון דולר – עדות לכוח השם של דנזל וגם לכוח של ז'אנר סרטי האקשן, שלפעמים לא צריכים קידום מיוחד בכלל. הסרט עוד לא יצא בכל העולם, אז המספרים שלו מחוץ לארצות הברית לא מאוד מרשימים, אבל פתיחה עולמית של 68 מיליון דולר כבר כמעט מכסה את התקציב של 70 מיליון דולר בסופ"ש אחד.

"ברבי" מצליחה לשמור על המקום השני עם עוד 10.2 מיליון דולר. הסרט הכניס 600 מיליון דולר בארצות הברית בלבד, שזה מספר די קשה להשגה. זה מספיק כדי להגיע למקום 13 בטבלת הסרטים הכי מכניסים בארצות הברית בלבד – חסרים לסרט בערך 52 מיליון דולר כדי להיכנס לעשירייה – דבר אפשרי, בטח עם ההוצאה מחדש. עד אז, הסרט יכול לחגוג את זה שהוא הפך לסרט הכי מצליח השנה בכל העולם, ובמקביל להתברג למקום ה-15 המכובד בטבלת הסרטים הכי מצליחים בכל הזמנים. בשבוע הבא נגלה האם ההחלטה להעלות את הסרט לסטרימינג כבר עכשיו תשתלם או תפגע בהצלחה של הסרט.

שאר הטבלה לא כוללת הרבה הפתעות: "בלו ביטל" שומר על המקום השלישי עם עוד 7.1 מיליון דולר בסופ"ש, ו-104 מיליון דולר בכלליות (נחמד, אבל לא מספיק לסרט בסופ"ש השלישי שלו עם פתיחה לא מרשימה); "גראן טוריסמו" ירד מהמקום הראשון למקום הרביעי עם עוד 6.6 מיליון דולר. זאת ירידה של 62 אחוזים בהכנסות מהסוף השבוע הקודם – צפוי, אבל עדיין כואב; "אופנהיימר" ירד למקום החמישי עם עוד 5.7 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 853 מיליון.

אם כי בניגוד לסרטים האחרים ברשימה, "אופנהיימר" בדיוק פתח בסין, ובניגוד להרבה סרטים הוליוודיים שיצאו בסין מאז הקורונה, נראה שבסין אוהבים את הסרט, כי הוא הכניס שם בסביבות 30 מיליון דולר. פתאום קו 900 מיליון הדולר נראה לא כל כך בדיוני לסרט הזה.

במקום השישי "צבי הנינג'ה: טירוף המוטנטים" עדיין איתנו עם עוד 4.6 מיליון דולר. הסרט הצליח אפילו לחצות את קו ההכנסות של 100 מיליון דולר בארצות הברית בלבד, שזה נחמד. עם זאת, ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 152 מיליון דולר, שזה פחות נחמד.

מתחתיו "תחתונות" התרחב בהפצה מ-10 בתי קולנוע ל-715 והכניס עוד 3 מיליון דולר. יש לו גם ציון 95 אחוזים ברוטן טומטוז' שזה נחמד בשבילו. אולי הוא יצליח לכסות את התקציב של 11 מיליון דולר, אם כי רוב הסיכויים שזה יקרה כבר בחייו הדיגיטליים.

את הטבלה סוגרים "אימה במצולות 2: התהום" עם עוד 2.8 מיליון דולר, "דוגי סטייל" עם עוד 2.5 מיליון דולר ו"נגעת נרצחת" שמסרב לעזוב את הטבלה. הוא הכניס עוד 1.7 מיליון דולר ו-63 מיליון דולר בסך הכול. זה הופך אותו, בתוך מגבלות ארצות הברית, לסרט הכי מכניס של A24. וכמובן שאישרו לו סרט המשך כבר.

עם כל הכבוד לטבלה, את החדשות הקופתיות הכי גדולות של השבוע עשה בכלל סרט אחר: הסרט התיעודי על סיבוב ההופעות הנוכחי של טיילור סוויפט, שאמור להגיע לארצות הברית באוקטובר (וכנראה גם ברחבי העולם). טיילור סוויפט בחרה שלא לתת לאף מפיץ להפיץ את הסרט ופנתה ישירות לבתי הקולנוע שנמצאים בחובות עצומים מאז הקורונה, מה שאומר שהרווחים שלהם ושלה יהיו הרבה יותר גדולים. הסרט הזה שבר את המכירות מראש ליום אחד שהיו שייכות ל"ספיידרמן: אין דרך הביתה", שעמד על 16.9 מיליון דולר ליום אחד ומכר כרטיסים בשווי של 26 מיליון דולר. בהחלט מסתמן שהסרט יהיה שובר קופות ברמה של סרט גיבורי על, כשהוא אמור לפתוח עם מעל 100 מיליון דולר ולהפוך לסרט הכי מכניס של אוקטובר. בהצלחה לכל הסרטים בסביבה, במיוחד כאלה שעכשיו לא יכולים להסתמך על השחקנים שלהם שיקדמו אותם.

בסוף השבוע הבא הולכים לצאת שני סרטים: "החתונה היוונית שלי 3" שינסה שוב לשחזר את הקסם של הסרט הראשון, ו"הנזירה 2" שכנ"ל.