דוח קופות שבורות, 09.04.2023: האחים סופר-דופר כסף

מריו מנצח בקלות את קללת משחקי הוידאו ונוחת במקום הראשון לסופ"ש הכי גדול עבור סרט אנימציה ברחבי העולם.

אחרי שסוניק ופיקאצ'ו עשו צעד אחר צעד כדי לשחרר אותנו מ"קללת סרטי משחקי המחשב", בא מריו, קפץ להם על הראש ועקף אותם מסיבוב בעודו מרסק את אותה קללה לרסיסים – וזה בלי להתחשב בסוף השבוע הארוך שהיה בארה"ב בגלל חג הפסחא. 

"האחים סופר מריו: הסרט" פתח במקום הראשון בענק עם 146 מיליון דולר –  הפתיחה הכי גדולה של סרט בארצות הברית השנה, הפתיחה הכי גדולה לסרט שמבוסס על משחקי מחשב (כשהסרט עוקף את הפתיחה של "סוניק 2" שהחזיק בתואר הזה עד כה  עם פתיחה של 72 מיליון דולר) והפתיחה הכי גדולה אי פעם לסרט אנימציה ברחבי העולם. 

הסכום הכולל שהסרט עשה ברחבי העולם עומד על 420 מיליון דולר. סכום מטורף שהרבה סרטים לא מצליחים להגיע אליו אי פעם. למעשה, לא חסר לו הרבה כדי להפוך לסרט הכי מכניס של 2023, כי את המקום הראשון מחזיק "אנטמן והצרעה: קוונטומאניה" עם 474 מיליון דולר. למרות שהמבקרים ממש לא אהבו את הסרט עם ציון 57 אחוז ברוטן טומטוז, הקהל עף על הסרט ובאותו אתר ציון הקהל הוא 96 אחוז ויש לו גם ציון סינמה סקור מעולה של A. האם הציונים הללו מנבאים לסרט דרך ארוכה או שההצלחה הקופתית הייתה בגלל שמשפחות ממש חיפשו מה לעשות עם הילדים בסופ"ש סופר ארוך? יהיה מעניין לראות מה יהיה מצב הסרט בסוף השבוע הבא והאם הוא בדרך להיות סרט המיליארד דולר הראשון של השנה. 

"ג'ון וויק 4" שומר על המקום השני עם עוד 14.4 מיליון דולר. זאת ירידה של 49 אחוז בהכנסות מסוף השבוע הקודם וירידה די חדה לסוף שבוע שלישי של סרט בקולנוע. כמה שהפתיחה של הסרט הייתה מרשימה ונוצצת ככה המשך חייו הקולנועיים הם ההפך מזה. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 270 מיליון דולר, ככה שיש לו זמן להגיע אפילו להכנסות הכלליות של "ג'ון וויק 3" שעומדות על 327 מיליון דולר ואני לא ב-100 אחוז בטוחה שהוא יכול להגיע לשם.

עוד סרט חדש שיצא הסופ"ש הוא "אייר", שפתח במקום השלישי עם 14.4 מיליון דולר. בימים שבהם נראה שדרמות למבוגרים נכחדו מהקופות, זה סכום מאוד נחמד – אם לא מתחשבים בתקציב שלו. אמזון בזבזה כמעט 100 מיליון דולר על הסרט הזה, סכום שלסרט אין סיכוי לכסות בחייו הקולנועיים אלא אם כן יקרה כאן נס. 

"מבוכים ודרקונים: כבוד בין גנבים" לא מצליח לשמור על כבוד ומתרסק למקום הרביעי עם 13.8 מיליון דולר. זאת ירידה של 62.7 אחוז בהכנסות מסוף השבוע הקודם וירידה ממש חדה לסרט בסוף השבוע השני שלו בקולנוע. אם הפתיחה הפושרת שלו הייתה מגובה במחשבות שאולי לסרט פשוט יהיו רגליים ממש ארוכות, עכשיו מחליפים את זה במחשבה שאולי לסרט יהיו חיים ממש פצצה בחייו הדיגיטליים. עם הכנסות כלליות של 125 מיליון דולר, הסרט אולי יכסה את התקציב המדווח שלו של 150 מיליון דולר. אבל עם מסע פרסום כזה אגרסיבי אני בספק שהוא יכסה את ההוצאות שלו באמת.

במקום החמישי נמצא "צעקה 6" עם עוד 3.4 מיליון דולר. זה הופך אותו לסרט המצליח ביותר בזיכיון בארה"ב, עם 105 מיליון דולר בצפון אמריקה,  ויש לו גם הכנסות כלליות של 162 מיליון דולר, כשחסרים לו עוד 11 מיליון דולר כדי להפוך לסרט הכי רווחי בזיכיון אי פעם. מתחתיו נמצא "בנו יחידו" שהכניס עוד 2.8 מיליון דולר. שימוש לא רע בחג אם כי עדיין הייתי מצפה לירידה קצת קטנה יותר מ-49 אחוז אבל יש לסרט  הכנסות כלליות של 10 מיליון דולר על תקציב של רבע מיליון דולר ככה שהוא מסודר פלוס פלוס.

בתחתית הטבלה נמצאים "קריד 3" עם עוד 2.7 מיליון דולר, "שהאזאם! 2: זעם האלים" שממשיך להתרסק עם עוד 1.5 מיליון דולר ו"אלף ואחד" עם עוד 599,990 דולר – ירידה של 66.6 אחוז בהכנסות מסוף השבוע הקודם והפתיחה הלא מדהימה שלו. 

סרט חדש אחרון פתח בתחתית הטבלה – "לצייר" סרט שבו אוון וילסון הוא מעין דמות בוב רוס שכזאת. הסרט פתח עם רק 570 אלף דולר, גם ההפצה המוגבלת של 819 בתי קולנוע לא יכולה להסביר מספר כל כך גרוע. הביקורות הקוטלות, לעומת זאת, כן. 

בסוף השבוע הבא הולכים לצאת מספר סרטים אבל אני בספק אם לאחד מהם יש את מה שצריך כדי להביס את מריו. יש את "רנפילד" – סרט אימה קומי שבו ניקולס קייג' משחק את דרקולה וניקולס הולט הוא משרתו שמואס בחייו הנוכחיים; "מגרש השדים בשירות האפיפיור" שהוא בדיוק סרט האימה שהוא נשמע, עם ראסל קרואו בתפקיד מגרש השדים; "סוזומה" סרט אנימציה יפני שהכניס כבר 138 מיליון דולר ברחבי העולם ככה שהוא כבר מסודר; "מאפיה מאמא" (Mafia Mamma) בכיכובה של טוני קולט שבו היא משחקת אישה אמריקאית שיורשת את אימפריית המאפיה האיטלקית של אביה; ועוד סרט אימה בשם "זדוני" (Nefarious) כי למה לא עוד סרט אימה באותו סוף שבוע.