דוח קופות שבורות, 9.6.2019: הנתונים הקופתיים המאכזבים של חיות המחמד

היי, אילומיניישן, אולי אחרי שראינו את החיים הסודיים של חיות המחמד פעם אחת הם כבר לא כאלה סודיים, הא?

סוף השבוע האחרון בצפון ארה"ב מציג: אכזבות קופתיות מרות. כמה מרות? לא רק ש"הפניקס האפלה" אכזב את כולם ולא הצליח אפילו להגיע למקום הראשון – גם הסרט שעקף אותו הוא אכזבה עצומה. 

צמד החמד "החיים הסודיים של חיות המחמד 2" ו"אקס-מן: הפניקס האפלה" תפסו את שני המקומות הראשונים בדבר ההפוך מתרועות ניצחון – אנחות הפסד? מלמולי אכזבה? אה, מה שלא יהיה. במקום הראשון, "החיים הסודיים" הצליח להכניס 47 מיליון דולר, פחות ממחצית ההכנסות של הסרט הראשון בסופ"ש הראשון שלו (104 מיליון). למה? אני מניח שזה בגלל המחסור בטריילרים שכולם מדברים עליהם. את הטריילר לסרט הראשון ראינו בכל מקום לקראת יציאתו, והיה נראה שלמרות גלגולי העיניים של אנשים, הוא הצליח להלהיב את ההמונים, ובעיקר את הילידים. הפעם… מישהו ראה טריילר לסרט הזה? אני זוכר בדיוק פעם אחת שראיתי משהו לגבי זה שאחת הדמויות אמורה להעמיד פני חתול, שזה פחות חמוד או מעניין מהטריילרים לסרט הקודם. האם אנשים פשוט לא הבינו שהסרט הזה באמת יוצא? יש מצב. 

ל"הפניקס האפלה", לעומת זאת, אין את התירוץ הזה, ולמרות שכולם ידעו שהוא יוצא הסופ"ש, הוא עדיין מצליח לאכזב – אפילו עם הציפיות המאוד נמוכות ממנו. הסרט הכניס בסופ"ש האחרון 33 מיליון דולר – סכום מעורר קנאה לכל סרט אינדי באשר הוא, וסכום שהופך אותו לבדיחה של הכיתה בז'אנר גיבורי העל. זאת הפתיחה הכי נמוכה לסרט "אקס-מן" אי פעם והיא שמה אותו באזורים של "הצרעה הירוקה" מבחינת סכום פתיחה. ועם קטילות ביקורתיות מפה ועד הודעה חדשה, מי שבונה על כך שהמלצות מפה לאוזן יצילו את הסדרה הזאת – כדאי שיתעורר. מבחינת דיסני אלה דווקא חדשות טובות – עכשיו הם יכולים לאתחל את הסדרה בלי שמישהו יבכה על מות הסדרה האהובה עליו.

ההכנסות הנמוכות של השחקנים החדשים הן הצ'ופר של הסרטים הותיקים יותר בטבלה. "אלאדין" ירד ב-42 אחוזים והרוויח עוד 24.5 מיליון דולר לסכום כולל  של… 232 מיליון דולר בארה"ב?! כלומר, שלא תבינו לא נכון, זה סרט חמוד אבל הכותרת (הזמנית מאוד, יש להניח) של "הסרט השלישי הכי מצליח בארה"ב השנה" או "הסרט הכי מצליח השנה שם שאינו מארבל" קצת גדולה עליו. בכל מקרה, כולנו אשמים בכך שהסרט הזה הכניס כסף ועכשיו אין לנו למי להתלונן כשיכריזו על רימייק לייב אקשן ל"צ'יקן ליטל". לא שזה יעצור אותנו מלהתלונן בכל מקרה. 

גם "גודזילה 2 מלך המפלצות" נהנה מההכנסות המאכזבות של הסרטים המובילים; כל כך נהנה שהוא החליט שגם הוא יאכזב את כולם: הוא נפל ב-67% אחוזים (נפילה גדולה מאוד) והכניס 15.5 מיליון דולר. כשישאלו אותו על כך, הסרט בטח יגיד משהו כמו "בלארח בלארג אני גודזילה וההכנסות שלי מחו"ל מאוד מרשימות וזה מה שחשוב!" וכלומר, בסדר, אבל אם "קונג נגד גודזילה" לא יהיה מרשים במיוחד בקופות, כנראה ששם יסתיים היקום הקולנועי הזה, כי ההכנסות שלו בחו"ל לא טובות מספיק בשביל להצדיק זכיון שכזה. 

"רוקטמן" במקום החמישי הרוויח מהאכזבות האחרות ומהיותו המרענן המוזיקלי ונהנה מירידות קטנות ומהכנסות של 14 מיליון דולר. וכן, זה לא "רפסודיה בוהמית", אבל כדאי להזכיר שגם הביוגרפיות המוזיקליות שקדמו ל"רפסודיה בוהמית" לא היו "רפסודיה בוהמית". נכון לעכשיו, לסרט יש סיכוי טוב לסיים כביוגרפיה המוזיקלית השלישית הכי רווחית אי פעם (מאחורי "רפסודיה" ו"היישר מחוץ לקומפטון") ואתם יודעים מה? זה הישג לא רע בפני עצמו.

"מסיבה סוף" במקום השישי עשה סכומים של סרטי אימה (7.8 מיליון דולר) כי אלה החיים ואלה הסכומים שסרטי אימה עושים, אפילו אם מביים אותם במאי של דרמות קולנועיות איכותיות ואפילו אם מופיעה בהם אוקטביה ספנסר. 

במקומות השביעי והשמיני נהנים שני סרטי האקשן האשכרה-טובים מהירידות הנמוכות ביותר של הסופ"ש – "ג'ון וויק 3" עם ירידה פצפונת של 33 אחוזים (ככה עובדות המלצות מפה לאוזן) עם 7.4 מיליון דולר ו"הנוקמים" עם ירידה של 40 אחוזים ו-58 מיליון דולר שעדיין חסרים לו כדי לעקוף את "אווטאר", תודה ששאלתם. את הטבלה סוגרים "הבלש פיקאצ'ו" (3 מיליון) ו"חורשות את הלילה" (1.57), שהם סרטים. ספציפית – סרטים שזה כנראה הסופ"ש האחרון שלהם פה בעשירייה.  

ההצלחה הסמויה של הסופ"ש היא "לייט נייט" שדיווחנו שעומד לצאת למסכים, רק שכחנו לציין שאלה ארבעה מסכים. לא שזה הפריע לו, כי הוא השיג את ממוצע ההכנסות למסך הגבוה ביותר (62 אלף דולר למסך) ובכך עורר באז (כך מקווים המפיצים) לקראת ההפצה הרחבה שלו בשבוע הבא.

עוד יוצאים בשבוע הבא: "גברים בשחור: אינטרנשיונל" שמפגיש שוב את כוכבי "תור: ראגנארוק", טסה תומפסון וכריס המסוורת', כדי להלחם בחייזרים אבל הפעם בשחור, ו"שאפט", ההמשך החדש בסדרה, שלצערנו אינו בכיכובו של מייקל סרה. אני זוכר שראיתי את הטריילר לפני עידנים ושהיה נראה כאילו הפעם הכיוון הוא קומדיה שצוחקת על סרטי שאפט וטוב, יש מה לצחוק על סרטי שאפט. הם כנראה יצליחו להדיח מהמקומות הראשונים את צמד המאכזבים של הסופ"ש הנוכחי, אלא אם אנחנו בפני עוד סופ"ש מאכזב במיוחד.