דוח קופות שבורות, 10.03.2024: פנדה גו פנדה

פו ניצח את פול. ככתוב.

"חולית 2" הוא אומנם הסרט המרוויח ביותר של 2024 נכון לרגע זה, וכנראה יישאר עם התואר עד הקיץ שבו יצאו שוברי הקופות הגדולים באמת, אבל עם ירידה של 44% בהכנסות משבוע שעבר, הוא יורד למקום השני בטבלה עם הכנסות של 46 מיליון דולר. מסכני. סתם, מדובר בירידה קטנה למדי לשובר קופות שעוקבת עקב בצד אגודל אחרי ההכנסות של "אופנהיימר" (בארה"ב).

ובכל זאת, זה לא הסרט במקום הראשון – שם נכנס "קונג פו פנדה 4", עם הכנסות של 57.9 מיליון דולר. הפתיחה הגדולה ביותר של אחד מסרטי קונג פו פנדה מאז הראשון.

אם המרוץ בצמרת נראה לכם מרגש, אז כן, אבל פה זה נגמר. במקומות השלישי והרביעי יש שני סרטים חדשים, "דמיוני" ו"קבריני" (Cabrini), עם הכנסות של 9.9 מיליון ו-7.1 מיליון בהתאמה. הראשון הוא סרט אימה על אישה שחוזרת לבית ילדותה ונרדפת על ידי החבר הדמיוני שלה שהעזה לנטוש כשהתבגרה, והשני, מהבמאי של "קול החופש" (Sound of Freedom), הוא ביוגרפיה על הקדושה האמריקאית הראשונה פרנצ'סקה סאביארו קבריני. אחריהם, עם ירידה של 45%, הביופיק על בוב מארלי מכניס סכום צנוע במיוחד של 4 מיליון דולר. מה אומר ומה אגיד, אם זה מה שיש לקולנוע להציע השבוע גם אני הייתי הולכת לראות את "קונג פו פנדה 4".

החצי השני של הטבלה אפילו עצוב יותר: "מלאכים רגילים" עם הכנסות של 2 מיליון דולר במקום השישי, ונמצאים מייד אחריו בטבלה ״מאדאם ווב״ ו"סיפור הברווזים" עם1.1 מיליון דולר ומיליון דולר. "יולו" (YOLO), קומדיית ספורט סינית שלא שמעתי עליה עד רגע זה, מגיעה למקום התשיעי עם הכנסות של 840 אלף דולר, זה מאוד יפה יחסית להפצה מאוד מצומצמת של 200 מסכים סך הכול. סוגרים את הטבלה, איך לא, פרקים של "הנבחר".

בשבוע הבא יצאו "The American Society of Magical Negroes", "המירוץ לנצחון של ארתור" ו"נפש אחת" וכן יתרחב "Love Lies Bleeding". אני מתקשה להאמין שמי מהם יקח מ"קונג פו פנדה" או "חולית 2" את המקום הראשון, ועכשיו השאלה היא רק מי מביניהם יהיה זה שבמקום הראשון. שני סרטים נוספים שאני באופן אישי מאוד סקרנית לראות יוצאים בשבוע הבא בארה"ב בהפצות מצומצת: "דוג מן" של לוק בסון, בכיכובו של קלייב לנדרי ג'ונס, הסרט שהתחרה על תואר אריה הזהב בפסטיבל ונציה קיבל ביקורות פושרות מאוד אבל יוצא במקביל גם פה אז אתם יכולים לשפוט לבד. הסרט השני הוא סרט ההתבגרות הניו זילנדי "Uproar" בכיכובו של ג'וליאן דניסון, הרי הוא "פיירפיסט" מ"דדפול 2"; הסרט הזה, שאני מנצלת את הבמה הזאת כדי לבקש שיפיצו אותו בארץ, הוקרן בפסטיבל טורונטו ויש לו כרגע 100% ביקורות חיוביות (בסדר, מתוך 9, למה אתם מתקטננים).