דוח קופות שבורות, 10.09.2023: החתונה הגדולה של הנזירה והחייל 3 2

3 סרטים חדשים: אחד עם 30 מיליון+, אחד סרט שלישי, ואחד.. אה.. סתם סרט הודי, אין קשר למספר 3.

"הנזירה 2" הוא סרט מספר מי סופר בזיכיון "לגרש את הרוע". אבל נראה שיש אנשים שיוכלו להגיד לי במדויק את המספר ואת סיפור הרקע שלה ואיך היא קשורה ליקום ולמה היא לא סתם זיכיון נפרד, כי הנה הסרט עשה 32.6 מיליון דולר בסופ"ש האחרון בארה"ב, ועוד 55 מיליון דולר נוספים ברחבי העולם.

על הנייר, זאת הצלחה – התקציב של הסרט השני היה 38.5 מיליון דולר (כך טוענים), והוא עתיד להרוויח כסף שמצדיק את קיום הסרט. זה בניגוד לביקורות, שלא ממש הצדיקו אותו. אבל נו, מילא – סרט אימה של אולפנים שנשען על הבהלות. אלה אף פעם לא ממש החומרים שמהם עשויים סרטים שהמבקרים אוהבים.

על הנייר, זאת גם אכזבה – הרי סרטי המשך אמורים לעשות יותר, ולא פחות, מסרטי המקור, ואילו "הנזירה 2" פתח ב-20 מיליון דולר פחות מהסרט הקודם, מה שהופך אותו לכבשה השחורה של המשפחה. אני מניח שגם "כבשה שחורה" יהיה סרט בזיכיון הזה בעתיד.

במקום השני "נקודת שיוויון 3" נופל חזק ב-65% ומרוויח 12 מיליון דולר בסופ"שו השני. הסרט הרוויח עד כה ברחבי העולם 107 מיליון דולר, וזה… בסדר. לא ברור שהסרט יצליח להיות רווחי, עם תקציב של 70 מיליון דולר, אבל מבט בסרטי "נקודת שיוויון" מגלה שהסרטים האלה אף פעם לא ממש היו הצלחות, ולא עברו גלובלית את 200 מיליון הדולר, מה שאומר שגם אם הסרט יסיים באזור 150 מיליון הדולר, זה די הסטטוס קוו בסדרה הזאת.

"החתונה היוונית שלי 3" יצא גם הוא השבוע, והגיע למקום השלישי בשביל הסימטריה. הוא הכניס 10 מיליון דולר. זה לא הרבה, אבל אני לא יודע מה הציפיות מהסדרה הזאת בשלב הזה. את השיאים של הסרט הראשון (368 מיליון דולר על תקציב של 5) אף אחד לא מצפה שהסרט ישחזר, אבל נראה שגם את המספרים של הסרט השני (90 מיליון דולר) הסרט הנוכחי לא הולך לשחזר. וכזה, בצדק. מה "החתונה היוונית שלי 3" עכשיו.

מקום מתחתיו יש את "החייל", שובר הקופות ההודי החדש, שהוקרן גם בארץ, והרוויח המון כסף בכל מקום וגם בארה"ב – 6.1 מיליון דולר שהספיקו לו לעקוף את "ברבי" ולהגיע למקום הרביעי. יפה.

והנה "ברבי" באמת, עם 5.7 מיליון דולר בסופ"ש האחרון. לכאורה הוא מתחיל להידרדר בטבלה, אבל כידוע הוא אמור לצאת בקרוב בגרסת IMAX, אז כנראה הוא עוד ילווה אותנו בחודש הקרוב.

את הטבלה סוגרים "בלו ביטל", "גראן טוריסמו", "אופנהיימר", "צבי הנינג'ה: טירוף המוטנטים" ו"תחתונות" עם סכומים של 3.8 מיליון דולר עד 2 מיליון דולר הסופ"ש, וסכומים של 7.6 מיליון דולר עד 890 מיליון דולר בכלליות.

שני סרטים אמורים לצאת בשבוע הבא בהפצה רחבה: "Camp Hideout", קומדיה על קבוצת מדריכי מחנה קיץ שנאלצים לעשות "שכחו אותי בבית" למחנה שלהם כשפושעים מאיימים עליו; ו"רדופים בוונציה" שבו קנת בראנה ממשיך עם השטיק הפוארו-י שלו, הפעם עם קצת אלמנטים של אימה.