דוח קופות שבורות, 10.10.21: לא זמן לקופות

בונד יוצא בארה"ב ומגלה שלרוב האנשים שם אין זמן בשבילו.

בשבוע שעבר חדשות הקופות נראו ורודות ומדהימות והיה נראה שאנחנו על המסלול המבטיח לחזרה למספרים שמתקרבים לאלו שלפני המגפה, אבל הנה שבוע חדש והמספרים שוב מאכזבים.  

"לא זמן למות" פתח במקום הראשון שזה לא מפתיע, אבל המספר הסופי כן מפתיע, הוא פתח עם 56 מיליון דולר. כן, מן הסתם זה לא מתקרב לפתיחה הכי גרועה של המגפה, אבל מבונד ציפו ליותר. למעשה זאת הפתיחה השנייה הכי נמוכה של בונד בכיכובו של דניאל קרייג מאז "קזינו רויאל" שפתח עם 40 מיליון דולר. כן, מן הסתם זה קשור למגפה. בונד היה אמור לצאת לפני מעל שנה וכמו "האלמנה השחורה", ההמתנה גורעת מההצלחה של הסרט. מצד שני, ארצות הברית אף פעם לא הייתה המקום שבו בונד מצליח במיוחד.

ואכן, מחוץ לארצות הברית מצבו של הסרט הרבה יותר טוב. ההכנסות הכלליות עומדות על 313 מיליון דולר שזה סכום מאוד יפה לימי המגפה. וגם אם הסרט לא מצליח יותר מדי בארצות הברית הוא יכול להתנחם בזה שיש לו תאריך יציאה בסין בסוף החודש, מה שבטוח יגרום למספרים הסופיים של הסרט להיראות קצת יותר מרשימים. אמנם הסרט לא יכניס מיליארד דולר כמו "סקייפול", וקשה לראות איזה סרט בכלל יכול להגיע למיליארד בימינו, אבל עדיין יש סיכוי שהוא יסיים עם מספרים יפים.

זה היה ברור שליד "בונד" "ונום 2" ייפול למקום השני, אבל זאת נפילה כואבת מאוד. הסרט התרסק ב-64.5 אחוזים והכניס 32 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון. נכון, זאת נפילה די שגרתית בהכנסות לסרט גדול בימי המגפה. נראה שבימינו כולם רצים בסוף השבוע הראשון ליציאת סרט לקולנוע ואז נרגעים. יש סרטים עם נפילות קטנות יותר אבל זה לא אחד מהם. 

אבל "ונום 2" לא צריך להיות עצוב מידי. הוא עדיין מחזיק בתואר הפתיחה הגדולה לסרט במגפה, הסרט שהכניס הכי הרבה כסף ב-5 ימים בארצות הברית מאז פרוץ המגפה והוא בתיקו עם "שאנג צ'י" לסרט שהגיע הכי מהר ל-100 מיליון דולר בארצות הברית מאז פרוץ המגפה. בסך הכל שלל תארים מרשימים מאוד. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 185 מיליון דולר. זה מספר נמוך רק כי הסרט מתחיל לעלות על המסכים הגדולים מחוץ לארצות הברית רק החל מסוף השבוע הקרוב ויצא בסין ב-22 באוקטובר, מה שאומר שיש לו עוד הרבה שטח ודולרים לכסות.

במקום השלישי "משפחת אדמס 2" מחזיק מעמד עם עוד 10 מיליון דולר. ירידה של 42.2 אחוזים מסוף השבוע הקודם שזה לא רע, אבל לא הייתה לו פתיחה מרשימה במיוחד. אפשר תמיד לתרץ את הביצועים הלא מרשימים של הסרט בכך שהוא זמין גם להשכרה דיגיטלית בבית אבל אם הוא היה מאוד מרשים בחזית הביתית היינו שומעים על זה. בכללי נראה שהמודל האידיאלי בימינו הוא הפצה קולנועית בלעדית בבתי הקולנוע ונראה לאן הולכים משם. ההכנסות הכלליות של הסרט בקולנוע עומדות על 35 מיליון דולר לא מרשימים במיוחד. 

"שאנג צ'י ואגדת עשר הטבעות" ממשיך להחזיק מעמד במקום הרביעי. הסרט הכניס עוד 4.2 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון, רק ירידה של 31.3 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם והירידה הכי קטנה בעשיריה. זה הסרט היחיד מאז פרוץ המגפה שעבר את ההכנסות של 200 מיליון דולר בארצות הברית ובינתיים לא נראה שמחכה לו תחרות מיוחדת באזור הזה. בכללי הסרט חצה את קו 400 מיליון הדולר כשהכנסות הכלליות שלו עומדות על 401 מיליון דולר. נראה לי שהוא הסרט היחיד מאז המגפה שהצליח להגיע לסכום כזה בלי עזרה מסין. למעשה הוא הסרט השלישי הכי מצליח בעולם אחרי "מהיר ועצבני 9" ו-"גודזילה נגד קונג", אם לא מחשיבים סרטים מסין והמספרים המפוקפקים שמגיעים משם. 

"הקדושים של ניוארק – סיפור מהסופרנוס" אמנם ירד רק במקום אחד למקום החמישי אבל הוא ממשיך לאכזב ולמרות הפתיחה הצנועה שלו, הצליח להתרסק ב-68.8 אחוזים והכניס רק עוד 1.4 מיליון דולר. מתחתיו, "לשחרר את גאי" הכניס עוד 1.3 מיליון דולר, למרות שכבר יצא ב-PVOD. 

במקום השביעי יש לנו כניסה חדשה: "טלה", שהוקרן בארץ בפסטיבל ירושלים ודיברנו עליו כמה פעמים, ופתח עם מיליון דולר בהפצה מוגבלת. מתחתיו במקום השמיני "אוון הנסן היקר" ממשיך במסע ההתרסקות שלו. בסוף השבוע הנוכחי, רק השלישי שלו בקולנוע, הסרט התרסק בעוד 59.6 אחוזים והכניס רק עוד מיליון דולר. למעשה, ההבדל בינו לבין "טלה" הוא פחות ממאה דולר אבל מעל לאלף מסכי קולנוע. אאוץ'.

בכל זאת, לא כואב כמו העובדה שיש לנו בטבלה גם שני סרטים שלא הצליחו להגיע למיליון אחד: במקום התשיעי "קנדימן" נמצא בדרכו החוצה אחרי שבעה שבועות על המסך הגדול עם עוד 700,000 אלף דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 76 מיליון דולר, די מעולה לסרט אימה עם דירוג R עם תקציב של 25 מיליון דולר.

במקום האחרון יש לנו כניסה חדשה ומפתיעה לסרט שהוא בעצם צילום של אופרה: "Met Opera: Boris Godunov". בוריס גודונוב היא אופרה רוסית שעוקבת אחר חייו הסוערים של ניסים גרמה בוריס גודונוב שהצליח להפוך לצאר ברוסיה וכל התהפוכות שהוא עבר והעביר את רוסיה. כמובן שהסרט עלה בהפצה מוגבלת והכניס 387,000 מיליון דולר.

בגזרה הבינלאומית יש שני סרטים בולטים. "Battle Of Lake Changjin" הסיני ממשיך לבלוט עם הכנסות כלליות שכרגע עומדות על 405 מיליון דולר. אני מתייחסת למספר הזה בערבון מוגבל עד לא קיים בכלל. הסרט הוא הסרט החמישי הכי מצליח השנה בקופות, נתון שגם אליו אני מתייחסת בספקנות. כל עוד הממשלה בסין יכולה לשחק עם הנתונים שיוצאים ממנה, אני אמשיך להסתכל על המספרים האלה בתור מספר משוער. 

הסרט השני שיצא לקולנוע אבל מחוץ לארצות הברית הוא "חולית" שכרגע עומד על הכנסות כלליות של 117 מיליון דולר. שזה נחמד אבל לא מעודד במיוחד כשמתייחסים לעובדה שהסרט מוקרן בבתי הקולנוע מחוץ לארצות הברית קרוב לשלושה שבועות. הסרט ייצא בארץ ובארה"ב רק עוד שבועיים, כאשר שני הסרטים הגדולים שיוצאים בשבוע הבא הם "הדו קרב האחרון" של רידלי סקוט, בכיכוב מאט דיימון, ג'ודי קומר, אדם דרייבר ובן אפלק ו"האלווין 2: הנקמה" המשך לאחד מסרטי ההאלווין, ככל הנראה.