דוח קופות שבורות 12.09.21: הרעלת כספית

שאנג-צ'י ממשיך לרסק קופות בארצות הברית, ומקווה שזה מספיק.

אחרי ש-2021 הוכרזה כשנת הניסוי הגדולה שבה אולפנים הוציאו סרטים גדולים במקביל באולמות ובסטרימינג, נראה שהחגיגה נגמרת: דיסני הודיעה שכל סרטי 2021 שלהם יעלו בבתי הקולנוע בלבד ולא בדיסני פלוס במקביל, אם כי זה יקרה עם חלון הפצה מצומצם של 45 ימים. בין אם בגלל שהם באמת מרוצים מהמצב בקופות של "שאנג-צ'י ואגדת עשר הטבעות" או בגלל שהם פוחדים מעוד תביעות בסגנון של סקרלט ג'והנסון.

במקום הראשון "שאנג-צ'י ואגדת עשר הטבעות" ממשיך להיות קרן אור עבור מארוול ודיסני והכניס בסוף השבוע השני שלו בקופות עוד 34.7 מיליון דולר. זאת ירידה של 54 אחוזים בלבד בהכנסות מסוף השבוע הקודם, שזה מצוין. זאת לא רק ירידה קטנה לסרט גיבורי על גדול בסוף השבוע השני שלו, זאת גם ירידה פיצית בהתחשב בסטנדרטים של המגפה. כרגע הוא הסרט הרביעי הכי רווחי השנה בארצות הברית עם הכנסות של 144 מיליון דולר, ויש סיכוי שהוא יטפס מהר מאוד למקום הראשון.

הכל טוב ויפה בארצות הברית, אבל פחות יפה בשאר העולם. בדרך כלל סרטי מארוול מכניסים 50 אחוזים ויותר מההכנסות שלהם מחוץ לארצות הברית, אבל כרגע זה שוק די קשה. סין פחות או יותר הודיעה שהסרט לא יצא שם אחרי שהערות ישנות של השחקן הראשי סימו ליו נגד סין – שהוריו ברחו משם – עלו מחדש באינטרנט. גם בלי סין, שאר העולם עדיין סובל מקשיי קורונה, ככה שקשה לסרט מחוץ לארצות הברית. עדיין, ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 256 מיליון דולר, שזה סכום מעולה לימינו ובהתחשב בירידה הקטנה מסוף השבוע הקודם הרגליים של הסרט הזה כנראה יהיו די ארוכות.

במקום השני יש לנו הפתעה, "לשחרר את גאי" שעלה מהמקום השלישי למקום השני עם הכנסות של 5.5 מיליון דולר נוספים. גם בסוף השבוע הנוכחי הסרט ירד ירידה פיצית בהכנסות של 37.2 אחוזים בלבד. בנוסף, הסרט זכה לעבור את הקו הנחשק של הכנסות של 100 מיליון דולר בארצות הברית בלבד – סכום שפעם היה נחשב לסוף שבוע פותח סביר לסרט הפך למטלה קשה והישג מרשים בכללי. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 276 מיליון דולר.

במקום השלישי יש לנו כניסה חדשה ל"מורעל" שפתח עם 5.4 מיליון דולר. "מורעל" הוא סרט אימה/מותחן מבית האחים וורנר והבמאי ג'יימס וואן שהפכו ביחד לאימפריית אימה קטנה. הסרט גם זמין ב-HBO MAX ככה שאפשר גם לראות אותו בחינם בבטחה בבית. מחוץ לארצות הברית, שבה לא זמין ב-HBO MAX, ההכנסות של הסרט היו קצת יותר מרשימות וההכנסות העולמיות הכלליות שלו עומדות על 14.7 מיליון דולר.

מתחתיו, "קנדימן" הכניס עוד 4.7 מיליון דולר. שזאת ירידה של 53.8 אחוזים. זה לא הרבה מאוד, אבל יותר ממה שציפיתי לו בסוף השבוע השלישי שלו בהתחשב בכך שהוא ירד בסביבות 50 אחוזים גם בסופ"ש הקודם. המצב של הסרט עדיין מעולה וההכנסות הכלליות שלו עומדות על 61 מיליון דולר.

במקום החמישי נמצא "ג'אנגל קרוז" שהכניס עוד 2.3 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של סרט ההרפתקאות עומדות על 196 מיליון דולר, אבל זה בלי כל הכסף שדיסני ספרו מההכנסות בדיסני פלוס ו-PVOD. נראה שזה די הרבה, כי סרט ההמשך יצא לדרך.

בחצי השני של הטבלה, "מפרץ ההרפתקאות: הסרט" ממשיך להיות סרט ילדים חזק עם עוד 2.3 מיליון דולר במקום השישי, כשההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 92 מיליון דולר. מתחתיו, "לא לנשום 2" הכניס עוד 1.1 מיליון דולר.

במקום השמיני והתשיעי יש לנו כניסות חדשות: "סופר הקלפים" של פול שריידר (שגם יוקרן בקרוב בפסטיבל חיפה) שפתח עם מיליון דולר בהפצה מצומצמת של 580 בתי קולנוע, וסרט תיעודי חדש בשם "Show Me the Father" שפתח עם 700,181 דולר ומספר סיפורים על כמרים ומטיפים שונים, כי נראה שהקולנוע הנוצרי גילה את הקולנוע התיעודי.

במקום האחרון אפשר להיפרד מ"ריספקט" שהכניס רק 511,189 דולר נוספים. הסרט הכניס בסך הכל 26.8 מיליון דולר, והסיכויים שלו בעונת הפרסים לא נראים טוב כרגע.

אבל הסיפור העגום ביותר השבוע הוא "אחרי ש…התנגשנו", שפתח בארצות הברית במקום 11 ולא הצליח להיכנס לעשיריה עם 428,300 דולר בלבד. אין מידע לגבי כמות בתי הקולנוע שבו הוא פתח אבל כנראה שזאת הייתה כמות די מצומצמת. בשאר העולם הסרט פתח באופן רגיל יותר יחסית וההכנסות הכלליות שלו עומדות על 9.6 מיליון דולר. בכל זאת, כמובן שסרט ההמשך כבר בדרך.

בסוף השבוע הבא הולך לצאת רק סרט אחד בהפצה רחבה וזה "מטרה מאחורי הסורגים" שהוא עוד סרט אקשן בכיכובו של ג'רארד באטלר (אבל לא כזה שקשור בשום צורה לסרטי "המטרה" האחרים). יהיה כיף.