דוח קופות שבורות, 13.08,2023: מסע הכספים

סוף עונת המלפפונים/ אני וניצה חפונים/ אני וניצה אפוניםםםםם/ מי זאת ניצה?

הקיץ נקרא בעולם העיתונות "עונת המלפפונים" בגלל כל מיני שקרים מלוכלכים שתוכלו לקרוא בויקיפדיה וגם בגלל מועצה מרושעת של מלפפונים ששולטת בתקשורת אך בגלל עניינים פיזיולוגים מגיעה לשיא כוחה רק בקיץ. עם זאת, רק בגלל שמלפפונים מרושעים שולטים בתקשורת לא אומר שהם בעלי מטרות רעות – הם פשוט מייבשים את הסביבה מדברים אשכרה חשובים שמתרחשים בשביל לדחוף אנשים לבלות עם המשפחה שלהם וללכת לקולנוע או משהו. כתבי הקולנוע חשבו שזה ייתן להם פירצה בחוק דרכה יוכלו להתגנב ולחזור אל עונת הדומדמניות (שהיא, כידוע, העונה המעניינת שבה יש את כל האקשן) אך אבוי, אי אפשר לברוח מנחת זרועם של אותם מלפפונים מרושעים ומדי פעם גם אנשים הולכים לקולנוע וגם אין שום דבר מעניין להגיד על זה שלא נאמר כבר כמה פעמים. 

אז, כן, ודאי שאפשר לנסות להסביר כמה מרשים זה ש"ברבי" ירד רק ב-36% והרוויח 33.8 מיליון דולר הסופ"ש, וממש עוד רגע הוא כנראה עוקף את "האחים סופר מריו: הסרט" בכל ההכנסות שלו. אבל בעצם כבר אמרנו את זה כמה וכמה פעמים, ואפשר לשמוע את המלפפון לוחש באוזן "לכו לפארק שכונתי חביב במקום לדבר על זה", וכשאתה עונה "בחום הזה?!", הוא אומר "קחו קרם הגנה או משהו".

וכל הכבוד ל"אופנהיימר" שירד אפילו בפחות מבחינת אחוזים ועלה למקום השני והרוויח 18.8 מיליון דולר אבל כזה, כן, יש גבול מסוים כמה אפשר לחלוב עוד את פרת הברבנהיימר לפני שאנשים יתחילו לשרוף פצצות אטום מיניאטוריות. "לך לאקווריום", לוחש המלפפון, ואני אומר לו שאי אפשר, צריך לקנות מראש. והוא אומר שזה רק לאפסים שלא באים לקופות וצועקים קצת. מה יש לך, תאמין, יש כרטיסים, הכל טוב. 

חוץ מזה, מלפפון, מה לגבי "צבי הנינג'ה: טירוף המוטנטים" שמצליח לרדת רק ב-45% בסוף השבוע השני שלו ולהרוויח 15 מיליון דולר? בהתחשב בתקציב הצנוע שלו (70 מיליון דולר, שבתקווה לא הגיעו על חשבון שכר ראוי ויחס הוגן לאנימטורים), הוא כבר ממש בדרך להיות הצלחה! כלומר, הוא הרוויח 94 מיליון דולר ברחבי העולם, שזה די כלום, אבל 72 מתוכם היו בארה"ב, אז הוא בטח יסיים את הריצה שלו באיזה מקום 18 בטבלת שוברי הקופות שזה… אה… נחמד. המלפפון בשלב הזה בוהה בי ואומר "לא עדיף פשוט ללכת למעיין או משהו?". אני מפסיק לענות. 

תשוו את זה לתקציב המפוצץ (מדברים על 140 מיליון דולר) של "אימה במצולות 2: התהום", אני אומר בעודי מנסה לגרד עניין אבל ידענו עוד בשבוע שעבר שזה עוד סרט שקפץ מעל הכריש בשאיפות התקציב שלו. זה בסך הכל סרט כרישים מטומטם ויחסית לכך – העובדה שנפל רק ב-57% היא כמעט נס עבורו, וכל דולר מה-57 מיליון דולר שהרוויח בארה"ב וה-258 מיליון דולר ש-היי, רגע, 258 מיליון דולר? אה, אוקיי, בסין ממש אוהבים את הסרט הזה והוא הרוויח שם כבר 90 מיליון דולר. אני מסתכל על המלפפון והוא מאשר שזו אכן כמעט ידיעה מעניינת, העובדה שסרט שבגדול לא מעניין אנשים מעניין אנשים אחרים במקום שרובם לא היו בו. 

טוב, הגיעה העת. הסרט האחד והיחיד שיצא השבוע. רק שאנחנו במקום החמישי, אז מן הסתם הוא לא הצלחה, ומן הסתם אם הוא לא הצלחה זה אומר שאנשים לא ראו אותו או התעניינו בו, אז מן הסתם כנראה שהידיעה ש"דרקולה: מסע הדמים" נפל במים והרוויח רק 6.5 מיליון דולר לא הולכת להרעיד את אמות הסיפוןים. מבאס ביותר בהתחשב בתקציב ה-45 מיליון דולר שלו. 

המלפפון מניח את ידו על הכתף שלי ואומר "די. יש פסטיבל מחוללי מחולות במכולות בכרמיאל", ואני לא יודע אם הוא רציני או לא. אבל כן, כנראה ששאר הטבלה לא תהיה המקום שבו נגלה לפתע דלעת או אבוקדו באמצע העונה: "טירה רדופה" הרוויח 5.7 מיליון דולר, "נגעת נרצחת" יורד רק ב-19% והרוויח 5.1 מיליון דולר, "צליל החופש" הרוויח עוד 4.8 מיליון דולר (המלפפון בשלב הזה מתקשר לחבר שלו המלפפון בארה"ב שם הוא מנסה להיאבק במגזיני תרבות שעדיין מדברים על ההצלחה של הסרט הזה ומה זה אומר), ולסיום שני ה"טכנית הרוויחו סכומים מאוד נאים אבל רק עד שמסתכלים על התקציב שלהם": "משימה בלתי אפשרית: נקמת מוות – חלק ראשון" (4.6 מיליון דולר) ואז בנחיתה קשה אנחנו צוללים מתחת למיליון דולר עם "אינדיאנה ג'ונס וחוגת הגורל" שמרוויח 921 אלף דולר. 

רגע, זה לא נכון. יש את הסרט ההודי "Jailer" (מותחן אקשן שבוים על ידי נלסון) שהרוויח 2.3 מיליון דולר. למה הוא לא במקום העשירי בטבלה של בוקס אופיס מוג'ו? והמלפפון מראה לי את כותבי האתר מבלים בחופשה משפחתית נחמדה ונעימה במקום לעשות את העבודה שלהם. 

אולי הוא צודק. אני מסתכל על השבוע הבא וחושב האם באמת בא לי ללכת ל"בלו ביטל" (אולי?) או ל"דוגי סטייל" (חד משמעית לא). אם כי לפחות יהיה מעניין שבוע הבא כי אולי ידיחו סוף סוף את "ברבי" מהמקום הראשון. אולי אפילו מהשני. אני הולך להתארגן ולקחת את הילדות למשהו, אבל לפני כן אני שם לב למשהו מוזר במורד הטבלה. 

" CatVideoFest 2023".

מה זה? אה, וואו, זה אשכרה כמו שזה נשמע – פשוט סרטוני חתולים שמוקרנים בקולנוע. זה יצא, מסתבר, בשבוע שעבר והרוויח עד כה 230 אלף דולר. שזה כלום, לכאורה, עד שנזכרים שזה סרט שהוא סרטוני חתולים שאנשים באים לראות בקולנוע. אני מסתכל על המלפפון והוא מסתכל עליי. "אוקיי", הוא מודה, "זה באמת מעניין".