דוח קופות שבורות, 13.11.2022: כסף לנצח

הפנתר השחור מוחץ את התחרות ושובר שיאים, ועדיין לא מצליח לשחזר את ההצלחה של הקודם.

באופן לא מפתיע בכלל "הפנתר השחור: וואקנדה לנצח" פתח במקום הראשון עם הסכום המדהים של 181 מיליון דולר. למעשה זאת הפתיחה הכי גבוהה אי פעם לחודש נובמבר כשעד עכשיו החזיק בשיא "משחקי הרעב: התלקחות" שפתח עם 158 מיליון דולר אי אז ב-2013. 

הפתיחה העולמית של הסרט עומדת על 331 מיליון דולר בכל רחבי העולם. סכום שהרבה סרטים מתקשים להגיע אליו בתור הסכום הכללי הסופי של ההכנסות שלהם. לסרט יש גם ציון סינמה סקור של A מה שיעזור לרגליים שלו וזה סימן מעודד למארוול אחרי ה-B+ של שני הסרטים הקודמים שיצאו השנה.

אבל יש גם חדשות פחות טובות. לסרט יש את הפתיחה השנייה הכי גדולה השנה וזה לא מה שהיה מצופה ממנו. כן, זה נחמד למארוול שסרט שלהם "דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף", מחזיק בפתיחה הכי גדולה השנה של 187 מיליון דולר, אבל פחות נחמד לסרט הזה ולציפיות ממנו. מה גם ש"הפנתר השחור" הראשון פתח עם 202 מיליון דולר מה שאומר שהסרט הזה פתח עם פחות, וזה בדרך כלל לא סימן טוב לזיכיון אם סרט המשך פותח בסכום קטן יותר מקודמו. בכל מקרה, אלה עדיין מספרים מרשימים ביותר ואם הסרט יצליח לחצות את קו מיליארד הדולר ש"דוקטור סטריינג'" לא הצליח לחצות אז כולם ישכחו ממספרי הפתיחה. יש לו חודש לשלוט בקופות ולהכניס סכומים יפים עד שיגיע "אווטאר: דרכם של המים".

במקום השני יש לנו עוד סרט גיבורי על, "בלאק אדם" הכניס בסוף השבוע האחרון עוד 8 מיליון דולר. זאת ירידה של 55.9 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. זה לא אחוז נוראי יחסית לזה שיש עוד סרט גיבורי על בתמונה אבל זה יחסית גבוה לסרט בסוף השבוע הרביעי שלו עם מספרים לא הכי מרשימים. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 352 מיליון דולר ובקצב הזה נראה שהוא יתקשה להגיע ל-400 מיליון דולר.

לאנשים שלא רצו ללכת לסרט גיבורי על בסוף השבוע האחרון יש את "כרטיס לגן עדן" במקום השלישי שהכניס 5.9 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 149 מיליון דולר – יחסית לקומדיה רומנטית זה אחלה מספר. 

"קרוקודיל לייל" מפתיע במקום הרביעי עם עוד 3.2 מיליון דולר. זאת ירידה פיצית של חמישה אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם והירידה הכי קטנה בעשיריה. נכון ש-72 מיליון דולר לא הופכים את הסרט להצלחה מטאורית, אבל הוא מראה רגליים מרשימות. 

"סמייל" יכול להיות מרוצה מעצמו במקום החמישי עם עוד 2.3 מיליון דולר. הוא חצה את קו ההכנסות של 100 מיליון דולר בארצות הברית בלבד, עוד נקודת ציון חשובה בהצלחה הכללית של הסרט הזה. עם הכנסות כלליות של 209 מיליון דולר על תקציב של 17 מיליון דולר בלבד. מתחתיו, "אור השטן" יכול להיות הרבה פחות מרוצה מעצמו עם עוד 1.9 מיליון דולר. למרות המיקום הלא רחוק בטבלה, ההכנסות הכלליות שלו עומדות על רק 26 מיליון דולר.

במקום השביעי "הבאנשיות מאינשרין" הכניס עוד 1.6 מיליון דולר. הוא עדיין מוקרן בהפצה מוגבלת יחסית כשהוא מוקרן על רק 960 מסכים. למרות שבסוף השבוע האחרון הוא הוקרן על 65 מסכים יותר מאשר בסוף השבוע שעבר, הוא סבל מירידה של 19.8 אחוזים בהכנסות. זה לא מספר נורא, אבל זה לא נעים בכלל לסבול ירידה כשיש עלייה במספר המסכים או לפני שעוברים להפצה רחבה. 

"וואן פיס הסרט: רד" ירד מהמקום השני לשמיני עם הכנסות של 1.4 מיליון דולר בלבד. זאת הירידה הכי חדה בעשיריה, של 84.5 אחוזים בהכנסות. בדרך כלל סרטי אנימה מחזיקים קצת יותר טוב מזה בארצות הברית. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 151 מיליון דולר.

לצערי יש שני סרטים שנכנסו לטבלה למרות שהם הכניסו פחות ממיליון דולר. במקום התשיעי "סיפורו של אמט טיל" הכניס 607,574 דולר. ו-"המנצחת" מצליח להגיח לעשיריה אחרי עליה מהמקום השלוש עשרה למקום העשירי עם עוד 383,060 דולר שהם למעשה ירידה של 47.5 בהכנסות של הסרט מסוף השבוע הקודם. לא בדיוק סיום מרשים לטבלה. 

יש לציין את "הפייבלמנים" שפתח במקום הארבע עשרה עם 161,579 דולר כשהוא מוקרן על ארבעה מסכים בלבד. הסרט שבוים על ידי סטיבן ספילברג מספר את סיפור התבגרותו וכנראה נשמע עליו בעונת הפרסים.

בסוף השבוע הבא הולכים לצאת שני סרטים: "התפריט", בכיכוב רייף פיינס, אניה טיילור ג'וי וניקולס הולט על ביקור במסעדת שף יוקרתי שמשתבש, ו"מילה שלה" שמספר את הסיפור של ג'ודי קנטור ומייגן טוהיי, הנשים שכתבו את הסיפור זוכה פרס הפוליצר אשר חשף את התקיפות המיניות של הארווי וויינשטיין והוביל להולדת תנועת MeToo#.