דוח קופות שבורות, 14.05.2023: עד הפרק הבא

תדהמה - סרט המשך ל"מועדון הספר הטוב" לא הדיח מהמקום הראשון סרט של מארוול.

מה שהיה בשבוע שעבר חדשות עגומות עבור מארוול והסוף השבוע הראשון של מאי הפך לחדשות מעולות בסוף השבוע הזה.

כצפוי "שומרי הגלקסיה: חלק 3" שמר על המקום הראשון עם עוד 62 מיליון דולר שזה מעולה בפני עצמו. בנוסף, אחרי פתיחה של מעל 100 מיליון דולר יש לו בסוף השבוע השני שלו ירידה של 47.6 אחוז בלבד. עזבו שזאת ירידה של פחות מ-60 אחוז שאוטומטית הופכת את זה להצלחה כיוון ששובר קופות עם ירידה של פחות מ-50 אחוז בסוף השבוע השני שלו זאת הצלחה מסחררת, למעשה זאת הירידה הכי קטנה אי פעם לסרט מארוול בסוף השבוע השני שלו. כנראה שהקהל התחבר לסרט למרות קבלת הפנים הצוננת יחסית לסרטים הקודמת שנתנו לסרט המבקרים. הסרט הכניס מעל 200 מיליון גם בארצות הברית וגם מחוץ לארצות הברית וההכנסות הכלליות שלו עומדות כרגע על 530 מיליון דולר מכובדים ביותר.

אם אלה לא היו מספיק חדשות טובות לכריס פראט, במקום השני עדיין שוכן "האחים סופר מריו: הסרט" שהכניס עוד 12.6 מיליון דולר עם ירידה מזערית של 32 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם, שזה נהדר לסרט שנמצא חודש וחצי בקולנוע. הסרט הכניס 535 מיליון דולר בארצות הברית בלבד, מספיק בשביל מקום 15 בטבלת הסרטים הכי מכניסים בארצות הברית. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות כבר על 1.2 מיליארד דולר, מה שממקם אותו במקום 24 בטבלת הסרטים הכי מכניסים אי פעם. 

במקום השלישי יש כניסה חדשה עם "מועדון הספר הטוב – הפרק הבא" שפתח עם 6.6 מיליון דולר. זה סכום חביב לקומדיה אבל בהתחשב בזה שהסרט הקודם בזיכיון פתח עם 13 מיליון דולר והצליח לחצות את קו ההכנסות הכוללות של 100 מיליון דולר, המצב נראה פחות טוב עבור הסרט הזה, בייחוד עם תקציב של 20 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט בינתיים עומדות על 9.8 מיליון דולר.

מתחתיו נמצאים "להעיר את השד" עם עוד 3.7 מיליון דולר והכנסות כלליות של 121 מיליון דולר, ו"אלוהים, אתה שם? זאת אני, מרגרט" עם עוד 2.5 מיליון דולר, והכנסות כלליות של 16 מיליון דולר.

עוד כניסה חדשה ומאכזבת משהו היא "המהפנט", סרטו החדש של רוברט רודריגז בכיכובו של בן אפלק, שהתברג למקום השישי עם 2.4 מיליון דולר. רודריגז ניסה לעשות את הסרט במשך שני עשורים ובמקרה הזה לא בטוח שהמאמץ השתלם. יש לסרט ציון 38 אחוזים ברוטן טומטוז ו-ציון C+ בסינמה סקור ככה שנראה שאף אחד לא נהנה ממנו יותר מדי. לסרט יש גם תקציב מנופח של 65 מיליון דולר שהוא כנראה לא יצליח לכסות. באסה לכל המעורבים.

את הטבלה סוגרים "ג'ון וויק 4" עם עוד 2 מיליון דולר (419 מיליון דולר סה"כ), "לאהוב מחדש" עם עוד 1.4 מיליון דולר (7.6 מיליון דולר סה"כ) ולצערנו, יש גם  סרטים שנמצאים בטבלה והכניסו פחות ממיליון דולר: "אייר" שהכניס עוד 884 אלף דולר, ו"מבוכים ודרקונים: כבוד בין גנבים" עם עוד 792 אלף דולר. "אייר" מסיים את דרכו בקופות עם 86 מיליון דולר, ו"מבוכים ודרקונים" עם 203 מיליון דולר. 

בסוף השבוע הבא הולכים לצאת שלושה סרטים חדשים לקולנוע אבל רק אחד מהם צפוי לתפוס את המקום הראשון וזה "מהיר ועצבני 10". חוץ ממנו יש את "מוניקה" (Monica) סרט שבו אישה צעירה חוזרת הביתה כדי לטפל באמה הגוססת. בסרט מככבות טרייס ליסט, אמילי בראונינג ופטרישה קלארקסון. הסרט השלישי הוא "נערת הזרזיר" (The Starling Girl) שמספר על נערה שגדלה בקהילה נוצרית פונדמנטליסטית ומתקשה להשתלב עד שכומר נוער ממגנט חוזר לקהילה. די ברור ש"מהיר ועצבני 10" ישלוט בקופות אבל יהיה מעניין לראות עד כמה הוא יפגע ב"שומרי הגלקסיה: חלק 3".