דוח קופות שבורות, 15.05.2022: עדיין סטריינג', אבל פחות

אף אחד לא בא להתמודד מול דוקטור סטריינג' בסוף השבוע השני שלו, והוא עדיין מצליח ליפול באופן חד.

כל הסרטים ברחו הצידה השבוע כדי לפנות מקום ל"דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף" וטוב שהם עשו את זה.

"דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף" הכניס בסוף השבוע האחרון עוד 61 מיליון דולר. ירידה של 67.5 אחוזים. 

האם זאת ירידה טובה או רעה? מצד אחד – זאת הירידה השנייה הכי חדה של מארוול בסוף השבוע השני שלהם אי פעם. המקום הראשון שייך ל"אלמנה השחורה" שנפל ב67.8 אחוזים. 

מצד שני – "דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף" סובל מאותה ירידה חדה כמו "ספיידרמן: אין דרך הביתה", והוא דווקא הסתדר בחיים. מצד שלישי – בסוף השבוע השני של ספיידרמן היה חג, והפתיחה שלו היתה גדולה יותר. לסיכום, מארוול ודיסני יכולים להמשיך להתקוטט אם זאת אכזבה גדולה או לא בזמן שהם מנגבים את הדמעות עם דולרים.

עד כה הסרט הכניס 291 מיליון דולר בארצות הברית בלבד, והוא כרגע הסרט השני הכי מכניס בארצות הברית השנה. למרות שגם מחוץ לארצות הברית הסרט סובל מנפילות רציניות בסוף השבוע השני שלו, ההכנסות הכלליות שלו עומדות על 688 מיליון דולר, מה שהופך אותו גם לסרט השני הכי מכניס בעולם השנה. אגב, המקום הראשון גם בארצות הברית וגם בעולם הוא "באטמן" שהכניס 369 מיליון דולר בארצות הברית ו-767 מיליון דולר ברחבי העולם. הפער בין שני הסרטים הוא די קטן ככה שרוב הסיכויים ש"דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף" יעקוף אותו בשני המירוצים. ההאטה הזאת רק מקטינה את הסיכוי שלו להגיע למיליארד דולר, אבל הכל עדיין פתוח.

ההכנסות של שאר הסרטים נראות כמו שאריות בהשוואה למקום הראשון: "לא רעים בכלל" שומר על המקום השני עם עוד 7 מיליון דולר, לא רע יחסית לכך שהסרט כבר זמין באופן דיגיטלי. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 165 מיליון דולר סבבה לגמרי.

"סוניק הסרט 2" גם הוא שומר על המקום השלישי עם עוד 4.6 מיליון דולר. להיות במקום השלישי אחרי חודש וחצי בקולנוע זה מרשים ביותר. גם הכנסות כלליות של 355 מיליון דולר הן מרשימות למדי.

במקום הרביעי יש לנו כניסה חדשה עם "משחקת באש" שפתח עם 3.8 מיליון דולר. לא כל אדפטציה לספר של סטיבן קינג יוצאת טוב או הופכת להיות סרט מצליח והסרט הזה נראה כמו כישלון בכל החזיתות – פתיחה נמוכה וציון רוטן טמטוז של 13 אחוז. הדבר הכי מסעיר שיצא מהסרט הזה זה ההכרזה של זאק אפרון שהוא מוכן לעשות את "היי סקול מיוזיקל 4". עם כישלון כזה בקורות החיים אולי הוא צריך הצלחה מובטחת אחת בכיס.

"הכל בכל מקום בבת אחת" שומר על המקום החמישי עם עוד 3.3 מיליון דולר. יש לסרט אחיזה מדהימה וירידה של 5.9 אחוזים בלבד בהכנסות מסוף השבוע הקודם וכמובן שזאת הירידה הכי קטנה בעשיריה. הסרט הגיע להכנסות של 51 מיליון דולר ברחבי העולם, מעולה לסרט כזה. למרות שהסרט נמצא כבר חודשיים על המסכים הוא לא הולך לשירותים דיגיטליים אלא עומד להרחיב את הפצה הקולנועית שלו מחוץ לארצות הברית. דרך חכמה להאריך את החיים של הסרט, את ההכנסות ואת הדיבור סביבו.

"חיות הפלא: הסודות של דמבלדור" ממשיך את הירידה שלו למקום השישי – הפעם עם עוד 2.5 מיליון דולר. הסרט הכניס 90 מיליון דולר בארצות הברית ולא ברור אם יצליח לחצות את קו המאה מיליון. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 378 מיליון דולר, הכי נמוך בכל הזיכיון.

במקום השביעי נמצא "מלך הצפון" עם עוד 1.7 מיליון דולר. מתחתיו, "העיר האבודה" במקום השמיני עם עוד 1.6 מיליון.

במקום התשיעי יש לנו כניסה חדשה ל"מחנה משפחתי" (Family Camp) שפתח עם 1.3 מיליון דולר. זאת אחת מהפתיחות הפחות מוצלחות לסרט דת, אם כי יש לציין שהסרט מוקרן רק על 854 מסכים. בסרט, משפחה לא מתפקדת מחליטה להירשם למחנה קיץ של הכנסייה ונתקלת במשפחה שזוכה כל שנה בגביע המחנה. הם מחליטים לנסות להיות הזוכים הגדולים הפעם בקומדיה של טעויות ומצבים מצחיקים. אולי עם התרחבות ההפצה הסרט יכניס יותר כי לז'אנר הזה יש קהל די מובנה והוא בדרך כלל מביא קצת יותר צופים. 

בינתיים אפשר להיפרד מ"משקלו הבלתי נסבל של כישרון ענק" שירד למקום העשירי עם עוד מיליון אחד בלבד. גם כשהוא בסוג של פארודיה על עצמו ניקולאס קייג' לא מצליח להביא יותר צופים לקולנוע. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 23.9 מיליון דולר מאכזבים.

בסוף השבוע הבא יוצאים שני סרטים חדשים. "אחוזת דאונטון: עידן חדש" ממשיך את הסיפור של הסדרה המפורסמת ומחזיר את כל הדמויות האהובות למסך הגדול. הקהל של הסרט הוא לא בדיוק הקהל שהולך לבתי הקולנוע מאז הקורונה אז יהיה מעניין לראות מה יהיה מצבו. סרט האימה החדש מבית A24 "רדופה" יוצא גם הוא. אלכס גרלנד הבמאי של "אקס מאכינה" ו"העולם שאחרי: הכחדה" מביים את סיפורה של אישה (ג'סי באקלי) שיוצאת לחופשה באזור הכפרי של אנגליה כדי לנסות להתמודד עם ההתאבדות הפתאומית של בעלה.