דוח קופות שבורות, 15.12.19: על הכספים ועל ג'ומנג'י

ג'ומנג'י עולה לשלב הבא, וקלינט איסטווד נופל על הפנים.

"ג'ומנג'י: השלב הבא" מעלה את הזיכיון לשלב הבא. הסרט החדש בסדרה, שמחזיר את כל השחקנים הקודמים ומוסיף אליהם את דני דה ויטו, אקווהפינה ודני גלובר, הגיע למקום הראשון עם 59.2 מיליון דולר בארה"ב ו-212 מיליון דולר ברחבי העולם. מדובר בקפיצה משמעותית לעומת הסרט הקודם, שפתח רק עם 36 מיליון דולר  ואז סיים עם 400 מיליון דולר בארה"ב וכמעט מיליארד דולר בעולם. 

אז האם הסרט יצליח להתעלות על ההישגים של קודמו ולהגיע למיליארד דולר? לא בטוח. הסרט הקודם התנהג בצורה מאוד יוצאת דופן, אפילו יחסית לתקופת החגים, והצליח להרוויח סכום נאה שבוע אחר שבוע. ובכל זאת, מספיק שהסרט יצליח לשמר בקצת את הירידה המתונה בהכנסות של קודמו והוא יצטרף למועדון המיליארד היוקרתי, ויהיה בין הבודדים השנה שלא שייכים לדיסני וחברים במועדון הזה.

ואם מדברים על אותו מועדון, אז קבלו את המצטרף הטרי למועדון המיליארד – "לשבור את הקרח 2". בסופ"ש הוא הרוויח רק 19 מיליון דולר, אבל כמו שניתן להבין, זאת רק תוספת נחמדה לבוכטות שהוא עשה עד עכשיו.  עם 10 מיליון דולר פחות, במקום השלישי נמצא "רצח כתוב היטב" שהרוויח 9.1 מיליון דולר בסופ"ש. בסך הכל בכל העולם הסרט הרוויח 160 מיליון דולר, שזה פי 4 מהתקציב שלו, שזה בהחלט יפה מאוד. הוא גם רושם את הנפילה הכי קטנה השבוע. 

מכאן, כל הסרטים עשו פחות מ-5 מיליון דולר, שזה לא כזה נוראי, אלא אם אתה סרט שזה הסופ"ש הראשון שלו. לצערם של שני הסרטים הבאים – הם בדיוק כאלה.  

במקום הרביעי, הסרט החדש של קלינט איסטווד, "ריצ'ארד ג'ול", פותח עם 4.8 מיליון דולר ונכנס ללימבו מבחינת עונת הפרסים. מצד אחד, מועמדות אחת או שתיים יוכלו להעלות את מעמדו ומצבו הכלכלי. מצד שני, אחרי פתיחה חלשה כל כך, כנראה יתרחקו ממנו מצביעים פוטנציאלים שלא אוהבים להצביע לסרט שכתוב עליו "כשלון". הסרט מספר על מאבטח שמואשם בארגון פיגוע טרור שבו הוא הציל חיים. את הדמות הראשית מגלם פול וולטר האוזר ("אני, טוניה") ואיתו בקאסט יש את אוליביה ויילד, סם רוקוול, קתי בייטס (שאולי בכל זאת תמצא את עצמה מועמדת לאוסקר השנה) וג'ון האם. 

מתחתיו, הרימייק "על החגים ועל המוות" מגרד 4.2 מיליון דולר, שהם די בדיוק גודל התקציב שלו. מה שהופך אותו, גם עם הסכום הזה, לסרט שיחזיר את ההשקעה. הסרט הוא רימייק (שני) ל"חג המולד השחור" שהפעם שם דגש על הזווית הפמיניסטית, כך על פי הטריילרים המספיילרים מאוד.

במקום השישי, "פורד נגד פרארי" מכניס 4 מיליון דולר ועוד רגע מגיע להכנסות של 100 מיליון דולר בארה"ב. ישר אחריו, "קווין וסלים" במקום השביעי עם 3.5 מיליון דולר, ו"יום יפה בשכונה" עם 3.2. 

סוגרים את הטבלה "פרשת המים" (שקראתי לו בשבוע שעבר "מים אפלים") עם 1.8 מיליון דולר ו-"21 גשרים" עם 1.1.

בשבוע הבא יוצאים שני סרטים שיעשו כותרות לא משנה אם יצליחו או יכשלו: הראשון הוא "קאטס", המחזמר שהטריילר שלו עשה לאינטרנט סיוטים, והמשמעותי הרבה יותר הוא "מלחמת הכוכבים: עלייתו של סקייווקר" שצפוי לפתוח באזור 200 מיליון דולר, שזה איכשהו נחשב "צנוע" בימים האלה.