דוח קופות שבורות, 15.3.20: קולנוע בימי קורונה

זאת היא הדרך שבתי הקולנוע נסגרים: לא עם סרטים טובים, אלא עם 'בלאדשוט'.

עקב ההנחיות של איסור התקהלות על ידי ארגון הבריאות העולמי, רוב האנשים בחרו בחוכמה לא ללכת לקולנוע. התוצאה: השפל הכי גדול מזה 22 שנים בהכנסות של סרטים בארצות הברית וצלילות חדות בהכנסות של כל הסרטים ללא יוצאים מהכלל. בשבוע הבא גם בארצות הברית רוב בתי הקולנוע ייסגרו לתקופה בלתי מוגבלת. אם לא יהיה דוחק"ו שבוע הבא, זה למה. 

את הדולרים האחרונים הכניס "קדימה", שהוא הסרט היחיד שהכניס סכום דו ספרתי, ובדו ספרתי אני מדברת על 10.1 מיליון דולר. זאת התרסקות של 72.9 אחוזים מהסוף השבוע הקודם. ההכנסות העולמיות של הסרט עומדות על 100 מיליון דולר, שהם בערך התקציב המשוער של הסרט וגם ההכנסות המשוערות של הסרט, בהתחשב בכך שלא נראה שמישהו הולך להגיע לבתי הקולנוע בקרוב.  

במקום השני נמצא "בלאדשוט", סרט מבוסס קומיקס בכיכובו של וין דיזל, שפתח עם 9.1 מיליון דולר. במצב הנוכחי זה אחלה סכום, אבל בהתחשב בכך שהמצב הנוכחי הוא התפרצות מגפה ושלסרט יש תקציב של 45 מיליון דולר שהוא בחיים לא יצליח לכסות, כנראה שזה לא באמת אחלה.

בהפרש של עשרות אלפי דולרים בלבד נמצא "אני עדיין מאמין" (I Still Believe) במקום השלישי. זהו סרט דתי שמיועד לקהל שהחליט מראש להגיע לסרט וכך גם הוא הכניס 9.1 מיליון דולר.

במקום הרביעי נמצא "בלתי נראה" עם הכנסות של 5.8 מיליון דולר. זאת ירידה של 61.1 אחוזים והירידה הכי פחות חדה בכל העשירייה. המצב עד כדי כך קשה. עד כה הסרט הכניס 122 מיליון דולר על תקציב של 7 מיליון, ככה שאת שלו הוא כבר עשה. 

במקום החמישי יש כניסה חדשה, "משחקי ציד". אם אתם זוכרים, הסרט היה אמור לצאת בקיץ והיציאה שלו בוטלה כי הוא נחשב ליותר מדי שנוי במחלוקת. היה עדיף לו היה נשאר מסתורי ולא ברור במקום שייצא עם הכנסות של 5.3 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון והאחרון שלו. אבל נראה שלו ול"בלתי נראה" מצפה גורל אחר, לאחר שיוניברסל הודיעו שהם יפיצו את הסרטים שהיו אמורים לצאת בקולנוע בזמן הקרוב בשירות הסטרימינג שלהם. 

במקום שישי "סוניק – הסרט" ממשיך לקפץ לו עם הכנסות של עוד 2.5 מיליון דולר. ההכנסות העולמיות שלו עומדות על 306 מיליון דולר. בתוך ארצות הברית "סוניק" הוא הסרט הכי מצליח שמבוסס על משחק מחשב אחרי שהוא עקף את "פוקימון: הבלש פיקאצ'ו". אבל בגלל שהוא לא שוחרר בסין ורוב אירופה לא ממש הולכת לקולנוע כרגע אין לו סיכוי לעקוף את ההכנסות העולמיות של "פיקאצ'ו". 

במקום השביעי "The Way Back" של בן אפלק ממשיך לסבול והכניס רק עוד 2.3 מיליון דולר, מה ששם אותו על הכנסות כלליות של 14 מיליון דולר. אאוץ'.

במקום השמיני "קול קדומים" הכניס עוד 2.2 מיליון דולר ועומד על הכנסות כלליות של 107 מיליון דולר, שזה עדיין לא מכסה אפילו רק את התקציב של 135 מיליון דולר.

"אמה" נמצאת במקום התשיעי עם עוד 1.2 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 25 מיליון דולר, לא רע בהתחשב בהכל, ובירידה של 73 אחוזים מהסוף השבוע הקודם.

במקום האחרון "בחורים רעים לתמיד" הכניס עוד 1.1 מיליון דולר וההכנסות העולמיות שלו עומדות על 418 מיליון דולר שזה לא רע בכלל. נכון לעכשיו מדובר בסרט הכי מכניס של 2020, ונראה שהוא ישמור על המעמד הזה לעוד הרבה זמן. 

יש עוד סרטים שאמורים לצאת אבל היציאה של רובם נדחתה, ורוב בתי הקולנוע בעולם וגם בארצות הברית, השוק הגדול האחרון שעומד, נסגרים. רשת AMC הודיעה על סגירת בתי הקולנוע למשך 6 עד 12 שבועות. בניו יורק ולוס אנג'לס, שהן שתי הערים הכי מכניסות לבתי קולנוע בארצות הברית, סגרו את כל בתי הקולנוע עד להודעה חדשה. רשמית, שוק הקולנוע יוצא להפסקה ארוכה מאוד.