דוח קופות שבורות, 15.9.19: נוכלות בלי חשבון, אבל עם הרבה כסף

ספטמבר משעמם? אין סרטים מעניינים ששוברים קופות? אל תדאגו, ג'ניפר לופז וחברותיה פה להציל את המצב.

נראה שעונת הסתיו מוציאה את כל האולפנים מתרדמת. הפעם STX Entertainment  מצטרף לחגיגה אחרי שכמה סרטים של האולפן נכשלו ברצף וכמעט הביאו אותו לפשיטת רגל, ועכשיו נעזר בג'ניפר לופז כדי להשיג את הלהיט הגדול בתולדותיו (הקצרות).

אבל בינתיים וורנר יכולים להיות מרוצים… בצורה מאופקת. "זה: חלק 2" שמר על המקום הראשון עם הכנסות של 39.6 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון. מדובר בהכנסה קצת יותר גדולה מהצפוי, עם ירידה של 56.5 אחוזים בלבד – אבל זאת ירידה חדה יותר מהירידה של סוף השבוע השני של הסרט הראשון שירד רק ב-51 אחוזים אחרי פתיחה הרבה יותר גדולה והרוויח 20 מיליון דולר יותר בסוף השבוע השני שלו.

בכל קנה מידה הסרט הזה לא מצליח כמו קודמו. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 322 מיליון דולר – רחוק מאוד מ-700 מיליון של הסרט הראשון, סכום שאני לא בטוחה שהסרט הזה יצליח להגיע אליו. מה שכן, ההכנסות של שני הסרטים ביחד הופכות אותם לזיכיון של מיליארד דולר, שזה ממש לא מובן מאליו בימינו, במיוחד לזיכיון אימה ובמיוחד לזיכיון אימה של שני סרטים בסך הכל.

האולפן שממש יכול לפתוח בקבוקי שמפניה הוא STX Entertainment  שזכו במקום השני המכובד עם "נוכלות בלי חשבון" שהכניס 33.1 מיליון דולר. זאת הפתיחה הכי גדולה של האולפן אי פעם (זה עדיין אולפן חדש וקטן) כשהמקום השני שלו הוא "אמהות רעות" שפתח עם 23 מיליון דולר. כלומר – הם הצליחו לעבור את הפתיחה הכי טובה שלהם בכמעט 10 מיליון דולר. לא רע. אולי STX Entertainment עלו כאן על משהו שעובד בשבילם, כי 67 אחוז מהקהל של הסרט הזה היו נשים. כמובן שלא מספיק שזה יהיה סרט רק בכיכובן של נשים, הסרט צריך גם לעבוד – והסרט הזה עובד.

המסע של הסרט הזה רק מתחיל וכבר יש באזז לגבי האפשרות שג'ניפר לופז תקבל עליו מועמדות לאוסקר. כמובן, שאלו רק שמועות אבל זה אחלה יחסי ציבור לסרט. מה גם שלהריץ קמפיין אוסקר זה ממש יקר ורוב האולפנים הקטנים כמו STX Entertainment  פשוט לא יכולים להרשות את זה לעצמם. וגם צריך להודות שחלק מההצלחה של הסרט נובעת מזה שג'ניפר לופז יודעת לעשות יחסי ציבור לכל דבר שהיא נמצאת בו. גם אם היא לא תקבל מועמדות לאוסקר, יש סיכוי טוב שהיא תקבל מועמדות לגלובוס הזהב כי יש הרבה יותר מועמדויות בטקס הזה והם אוהבים לקחת מועמדות פופולאריות כדי להגדיל את הרייטינג.

באופן מעניין כל שאר הסרטים בטבלה שנשארו מהשבוע שעבר ירדו בפחות מ-30 אחוזים. זה ממש ממש מפתיע. כן, יש להם הכנסות קטנות בשלב הזה של ההקרנות שלהם, אבל גם זה לא תמיד מוביל לירידות קטנות ובטח שלא באופן גורף שכזה.

אז במקום השלישי נמצא "המטרה: שומר הראש" עם 4.4 מיליון דולר. זה אחד מהסרטים שמבקרים שונאים וקהל היעד ממש אוהב. יש לו ציון של 39 ברוטן טומטוז וציון קהל של 93 אחוז באותו אתר. יחי ההבדל הקטן. חודש אחרי שיצא, הוא עדיין מצליח להיות בשלישיה הפותחת – הישג לא קטן, במיוחד לסרט אקשן קטן. אפשרי שהוא יישאר עמנו בטבלה לעוד זמן רב…

מתחתיו "ילדים טובים" ממשיך להפגין כוח השרדות יפה עם עוד 4.2 מיליון דולר. במקום החמישי "מלך האריות" לא רוצה לעזוב את החמישייה הפותחת ומכניס עוד 3.6 מיליון דולר.

קצת יותר למטה, יש לנו כמה סרטים שההבדלים בין ההכנסות שלהם הם ממש קטנים. במקום השישי "מהיר ועצבני: הובס ושואו" הכניס עוד 2.79 מיליון דולר ובמקום השביעי "Overcomer" ממשיך לרדת למרות שהוא התרחב לעוד 140 בתי קולנוע. הוא הכניס עוד 2.72 מיליון דולר.

במקום השמיני יש לנו כניסה חדשה ומאכזבת – "החוחית". הסרט פתח עם 2.6 מיליון דולר בלבד למרות ההצלחה של הספר, כי לא כל עיבוד של ספר לסרט עובד. במקרה הזה עם 25 אחוזים ברוטן טומטוז משהו בהחלט לא עבד – לא חדשות טובות לוורנר שהיו שמחים שהסרט הזה ישיג הצלחה קופתית או ביקורתית.

במקום התשיעי נמצאת הירידה הכי קטנה של השבוע (רק 13.5 אחוז) ששייכת ל"The Peanut Butter Falcon" (או בשמו הישראלי "חיים אחרים", כי לא מגיע לנו שום דבר טוב אי פעם) שהכניס עוד 1.8 מיליון דולר ונכנס לעשיריה בפעם הראשונה אחרי שהיה בקולנועים כבר שישה שבועות. הסרט התרחב בעוד 180 בתי קולנוע השבוע וביחד עם ההכנסות הממש מצומצמות של סרטים אחרים, קיבל את הרגע שלו בכותרות. זהו עוד סרט בכיכובו של שיה לה-באף שרוב האנשים פשוט לא מעוניינים לראות.

במקום האחרון אפשר לנופף לשלום, נראה לי, ל"דורה והעיר האבודה" שהכניס עוד 1.8 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 90 מיליון דולר רק חבל שהתקציב של הסרט הוא 49 מיליון דולר, ככה שדי בטוח שזאת הפעם האחרונה שנראה את דורה על המסך הגדול אלא אם כן היא תצליח בטירוף בצפייה ביתית.

בשבוע הבא יוצאים שלושה סרטים חדשים: "רמבו 5" שבו סילבסטר סטאלון יחזור לדמות של רמבו ולסרט שמהטריילרים שלו אני לא יכולה להחליט למה הוא דומה יותר, "חטופה" או "שכחו אותי בבית" על סטרואידים. מה שלא יהיה, הנוסטלגיה ששולטת בצופים בימינו כנראה תביא מידה מסוימת של הצלחה לסרט. בנוסף יוצאים "אד אסטרה" בכיכובם של בראד פיט, רות נגה, טומי לי ג'ונס, ליב טיילר, ודונלד סאת'רלנד בסרט שזכה לתואר "2001: אודיסאה בחלל" פוגש את "אפוקליפסה עכשיו". לסיום, ייצא גם הסרט של "אחוזת דאונטון" עם הקאסט המקורי של הסדרה שימשיך את העלילה של הסדרה ויכלול ביקור של המלך ואשתו.