דוח קופות שבורות, 16.01.2022: מטא בקופות

גוסטפייס לוקח את המקום הראשון מספיידרמן, והיי תראו מה זה, "בל" בקולנוע!

חודש שלם שלט "ספיידרמן: אין דרך הביתה" בקופות, אבל בכל זאת בסוף הוא היה צריך לוותר על מקומו בפסגת הטבלה לטובת סרט אחר שמלא בקריצות ומחוות לסרטי העבר בזיכיון שלו: "צעקה".

"צעקה", שמסרב בעיקשות להיקרא "צעקה 5" למרות שזה מה שהוא, הגיע למקום הראשון עם 30 מיליון דולר. קצת פחות מרשים מספיידרמן, נכון – אבל מצד שני, התקציב של הסרט הוא כולה 24 מיליון דולר, אז החברייה באולפנים יכולים להיות מרוצים. וגם: מדובר בסרט בדירוג R, מה שמצמצם את הקהל שלו.

בכל זאת, יש גם סיבות לא לצאת בצהלות שמחה: המשך אחר לזיכיון אימה, "האלווין 2", למשל, הצליח להכניס 50 מיליון דולר בסופ"ש הראשון שלו. מצד שני, עכשיו יש את האומיקרון. מצד שלישי, אנשים עדיין באים בהמוניהם לספיידרמן. בקיצור, נחזור לשורת הסיכום הראשונית: הסרט יצליח להחזיר את ההשקעה שנעשתה בתקציב שלו, מה שכבר הופך אותו להצלחה וכל הכבוד לכל המעורבים בדבר.

בינתיים, "ספיידרמן: אין דרך הביתה" לא נפל רחוק מדי ונמצא במקום השני עם 20 מיליון דולר, בעודו מתקרב ל-700 מיליון דולר בארה"ב בלבד (מקום חמישי של כל הזמנים שם). אני בטוח שהוא שבר עוד הרבה שיאים ובטח ישבור עוד, אז בואו ניקח הפסקה קלה מהעדכונים הללו ונמשיך הלאה.

במקום השלישי נמצא "לשיר 2", שירד ב-28% בלבד והרוויח עוד 7.9 מיליון דולר. הסרט הרוויח בארה"ב 119 מיליון דולר, ובכלליות הוא הרוויח 217 מיליון דולר.

מתחתיו (בפער גדול), צמד סרטי המרגלים "יחידה 355" ו-"קינגסמן: ההתחלה" מצליחים לגייס רק 2.2 מיליון דולר כל אחד. זה קצת יותר מביך ל"355" (שנמצא במקום הרביעי עם 2.27 מיליון), שנפל ב-50% לעומת ה-28% של "קינגסמן" – ושהכניס בעולם רק 11 מיליון דולר, בעוד הקינגסמן, עם 2.21 מיליון דולר הסופ"ש, מתקרב ל-100 מיליון דולר ברחבי העולם, אבל שני הסרטים לא ממש יכולים להתהדר בהישגים קופתיים מרשימים מדי.

במקום השישי נמצא עוד סרט חדש, "בל", שמוקרן על כמות קטנה יותר של מסכים (1,326) ולכן (וגם בגלל שזה סרט אנימה ללא מותג שמגבה אותו) הוא מרוויח רק 1.6 מיליון דולר. כלומר, בארה"ב – ביפן הסרט הרוויח כ-58 מיליון דולר. רם קצת פחות התלהב מהסרט כשראה אותו בפסטיבל ירושלים, אבל מה הוא מבין זה לא שהוא מנהל אתר אנימה בזמנו הפנוי או משהו. צמוד מאוד אליו נמצא "אנדרדוג אמריקאי", עם 1.57 מיליון דולר ו-21 מיליון דולר בארה"ב בסך הכל.

תגידו שלום למיליונים, כי עכשיו אנחנו מתחילים לדבר רק על מאות אלפים: את העשירייה סוגרים "סיפור הפרברים" (33 מיליון דולר בארה"ב עד כה, 928 אלף הסופ"ש), "ליקריץ פיצה" (רק ירידה של 10%, סופ"ש של 879 אלף, הכנסות של 9.5 מיליון בסך הכל בארה"ב) ו"מטריקס: התחייה" (803 אלף, 35 מיליון דולר בארה"ב בלבד, אבל כן יכול להתעודד מ-140 מיליון דולר ברחבי העולם).

בשבוע הבא לא נראה שתהיה תחרות רצינית ל"צעקה", ואולי אפילו נוכל לחזות במהפך וספיידרמן ייקח שוב את המקום הראשון. אני אומר את זה כי הסרטים שיוצאים בשבוע הבא הם "בת המלך", סרט שצולם ב-2014 ואז נגנז (… עד עכשיו) על המלך לואי ה-14 (פירס ברוסנן) שחוטף בת ים על מנת לחיות לנצח. מאת הבמאי שון מקנמרה שאחראי על להיטים כמו "בראץ: הסרט" ו-"כלבים נגד חתולים 3". חוץ מזה יוצאת הדרמה הרומנטית "עד שתחפץ אהבה" (Redeeming Love. השם לא שלי, ככה קראו לספר בארץ) על אישה שבילדותה נמכרה לזנות ועל כן לא סומכת על המין הגברי עד שהיא פוגשת את מייקל הושע. כל זה קורה בקליפורניה של תקופת הבהלה לזהב (אז כזה 1850). את הסרט ביים די.ג'יי קרוסו שאחראי על להיטים כמו "אני מספר ארבע"  ו- "XXX: הילוך גבוה".