דוח קופות שבורות, 16.04.2023: צא כסף צא

מגרש השדים של האפיפיור מנצח את דרקולה, בעוד שסוזומה לא פותחת לעצמה יותר מדי דלתות בארה"ב.

עולם הקולנוע הוא עולם שמשתנה באיטיות אבל אחרי סוף השבוע האחרון אני לא אתפלא אם נראה יקום קולנועי של נינטנדו קם לחיים. לא רק כי "האחים סופר מריו – הסרט" שמר על המקום הראשון עם עוד 92 מיליון דולר אלא בגלל שהוא ירד רק 36 אחוזים בסוף השבוע השני שלו. ירידה קטנה ומרשימה מאוד לסרט עם פתיחה כזאת גדולה, למעשה, סרטים גדולים בדרך כלל לא יורדים כל כך מעט בסוף השבוע השני שלהם בקולנוע. אבל כנראה שכבר מההתחלה האולפנים המתחרים סימנו את הסרט בתור כזה שלא כדאי להתקרב אליו, כי עד "שומרי הגלקסיה 3" בתחילת מאי, לא הולך לצאת שום סרט גדול בקולנוע ככה שיש לסרט הזה מלא זמן לעשות כסף. 

למעשה הוא הצליח להכניס חצי מיליארד דולר תוך תשעה ימים בלבד. וכבר עכשיו אחרי שבועיים בלבד הוא הכניס מעל ל-300 מיליון דולר בארצות הברית בלבד וגם מעל 300 מיליון דולר מחוץ לארצות הברית. נכון שזה מוזר שהחלוקה היא חצי חצי כי רוב הסרטים מכניסים הרבה יותר מחוץ לארצות הברית, אבל צריך לקחת בחשבון שהוא עדיין לא יצא בכל העולם. אם הסרט ימשיך ככה יש מצב שהוא יגיע למיליארד. 

ראסל קרואו יכול להיות מרוצה כי מכל לקט הסרטים הלא מרשימים שיצאו בסוף השבוע האחרון, הסרט שלו "מגרש השדים בשירות האפיפיור" פתח במקום השני עם 9 מיליון דולר. המצב שלו מחוץ לארצות הברית עוד יותר טוב וההכנסות הכלליות עומדות על 36 מיליון דולר. שזה מעולה כי התקציב שלו הוא רק 18 מיליון דולר, ככה שהוא די משתלם כלכלית כבר מההתחלה. 

במקום השלישי נמצא "ג'ון וויק 4" עם עוד 8 מיליון דולר. זאת ירידה של 44.4 אחוז בהכנסות מסוף השבוע הקודם, די הרבה לסרט בסוף השבוע הרביעי שלו בקולנוע. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 349 מיליון דולר.

"רנפילד" פתח במקום הרביעי עם 8 מיליון דולר. היו קצת יותר ציפיות מהסרט כי בכל זאת ניקולס קייג' ודרקולה, אבל נראה שהוא לא הצליח להיות אחד מלהיטי האימה של יוניברסל. עם הכנסות כלליות עולמיות שעומדות על 10 מיליון דולר נראה לי שהסרט יתקשה לכסות את התקציב שלו שעומד על 65 מיליון דולר. 

"אייר" ירד למקום החמישי עם עוד 7.8 מיליון דולר. זאת ירידה של 45.7 אחוז בהכנסות, די הרבה לסרט בסוף השבוע השני שלו בקופות במיוחד בהתחשב בכך שהפתיחה שלו לא הייתה ענקית. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 54 מיליון דולר. הייתי מצפה שעם כל השמות שמופיעים בסרט, הסרט יצליח להגיע להכנסות כלליות של 100 מיליון דולר אבל לא נראה לי שזה יקרה.

במקום השישי "מבוכים ודרקונים: כבוד בין גנבים" ממשיך להתרסק עם עוד 7.5 מיליון דולר. זאת ירידה של 45.8 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. שוב, זה לא היה מספר איום אם המספרים הכלליים של הסרט לא היו נוראיים. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 157 מיליון דולר. 

"סוזומה" פתח במקום השביעי עם 5 מיליון דולר, אבל לא נראה לי שזה מזיז לסרט יותר מדי כי מדובר בלהיט עצום בשאר העולם. מתחתיו פתח במקום השמיני "מאפיה מאמא"  – קומדיית פשע בכיכובה של טוני קולט שלא הרשימה את המבקרים או את הצופים והכניסה רק 2 מיליון דולר. אבל זה אפילו לא הפתיחה הכי מאכזבת של השבוע כי אחרי "מאפיה מאמא" (ו"צעקה 6" במקום התשיעי שהכניס עוד 1.4 מיליון דולר) יש לנו כישלון מהסוג שתמיד כואב לראות, כניסה חדשה למקום העשירי. תגידו שלום ולהתראות ל"זדוני" שפתח עם 1.3 מיליון דולר, כי אין צורך ביותר מסרט אימה חדש אחד בשבוע.

בסוף השבוע הבא הולכים לצאת שלושה סרטים שממש לא הולכים להפריע לשליטה של "האחים סופר מריו" בטבלה. "החוזה" (Guy Ritchie's the Covenant) שבו ג'ייק ג'ילנהול מגלם חייל בצבא האמריקאי אשר חב את חייו למתורגמן שהציל אותו מהטאליבן באפגניסטן. כאשר הוא מגלה שהמתורגמן חי במחבוא ומנוסה בגלל שעזר לו הוא יוצא למסע להציל אותו. כפי שאפשר להבין מהשם של הסרט באנגלית, את הסרט ביים וכתב גיא ריצ'י. הסרט השני הוא "בו מפחד", סרטו של ארי אסטר, רק שהפעם מדובר בקומדיית אימה ולא רק סרט אימה טהור שבו גבר יוצא למסע אפי כדי לבקר את אמו. והאחרון, שיש לו אולי את הסיכוי הכי גדול הוא "להעיר את השד", הסרט החמישי בסדרת "מוות אכזרי" שגם בו מישהו מקריא מילים בלטינית כשהוא ממש לא צריך.