דוח קופות מתאוששות, 16.5.21: המעגל מרוויח

כריס רוק מנצח את אנג'לינה ג'ולי, ועוד סרטים מרוויחים סכומי קורונה כאלה ואחרים.

פעם חשבנו שפתיחה ממוצעת בזמן הקורונה היא של ארבעה מיליון דולר. עכשיו לאט לאט נראה שזה לא תמיד ככה: יש סרטים שפותחים עם יותר ויש כאלה שהיו מתים להגיע לארבעה מיליון. אבל אנחנו כבר במאי, ההתחלה של עונת שוברי הקופות ונראה שגם בקיץ הזה שום סרט לא ידהים את הטבלאות בלי שנגיד "אבל קורונה".

במקום הראשון יש סרט חדש – "המסור: המעגל נסגר" שפתח עם 8.7 מיליון דולר. פתיחה די טובה לסרט אימה. הסרט הקודם "המסור 8" פתח עם 16 מיליון דולר, אבל זה היה לפני הקורונה (זוכרים?). וגם הסרט הקודם יצא בליל כל הקדושים, תאריך הרבה יותר מתאים לסרט אימה מאשר פתיחת הקיץ. מצד שני, סרט מספר 9 בזיכיון אימה בדרך כלל לא מוביל ליותר מדי התרגשות, ככה שנראה לי שזאת פתיחה סבירה די סבירה, בטח בהתחשב בתקציב הסרט שעומד על 20 מיליון דולר. כריס רוק יכול להיות די מרוצה וכנראה שהמסור 10 כבר בדרך. 

במקום השני "שומר טינה" הכניס עוד 3.7 מיליון דולר. זאת ירידה של 55.4 אחוזים מההכנסות של סוף השבוע הקודם: ירידה די סבירה לסרט בתקופה הזאת. בכללי, סרט האקשן/נקמה הזה הכניס 56 מיליון דולר ככה שהוא כבר עקף את ה-45 מיליון דולר הכלליים של "סתם אחד" והוכיח לנו שלפעמים זה כן תלוי בשחקן הראשי ובבמאי של הסרט שלך. נראה שגאי ריצ'י וגם ג'ייסון סטיית'האם יכולים להיות די מרוצים.

במקום השלישי יש לנו עוד כניסה חדשה עם "עד במנוסה" שפתח עם 2.8 מיליון דולר. שזה אאוץ' אחד גדול. בסרט אנג'לינה ג'ולי משחקת כבאית שפרשה ונתקלת בילד שהיה עד לרצח של אבא שלו ועכשיו הרוצחים באים בעקבותיו והיא מחליטה להגן עליו. אם לא היה קורונה הסרט הזה היה שורף עד ליסוד את הקריירה של כל המעורבים בו: זאת פתיחה נוראית לסרט בכיכובה של ג'ולי, אפילו יחסית לקורונה ולכך שהסרט זמין בחינם ב-HBO MAX.  

בהמשך הטבלה יש את "Demon Slayer: Mugen Train" עם עוד 1.7 מיליון דולר, ומתחתיו את "ריה והדרקון האחרון" עם סכום דומה של  1.7 מיליון ו-107 מיליון דולר בסך הכול ("טום וג'רי" שבמקום ה-13 עדיין עומד של 111 מיליון דולר בהכנסות הכלליות שלו).

במקום השישי "גודזילה נגד קונג" הכניס עוד 1.5 מיליון דולר. הסרט הכניס 95 מיליון דולר בארצות הברית בלבד ומתקדם  בזחילה אל קו ה-100 מיליון שיהווה ציון דרך משמעותי. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 427 מיליון דולר שזאת גם הצלחה עצומה. 

במקום השביעי "מורטל קומבט" ממשיך לא להרשים עם עוד 1.3 מיליון דולר ו-76 מיליון דולר בסך הכול.

עוד סרט שאכזב בפתיחה שלו הוא "Finding You" שפתח עם 919,919 דולר. הסרט הרומנטי על בחורה רגילה שהיא גם נגנית כינור מוכשרת ובחור מפורסם שמתאהבים הוא לא בדיוק להיט לבתי הקולנוע בימינו, כך נראה. אבל גם הוא הצליח יותר מ"פרופיל" שנכנס למקום התשיעי עם 730,290 דולר. הסרט נוצר בהשראת אירועים אמיתיים אודות עיתונאית שמנסה להסתנן לדאעש באופן אינטרנטי ומוצאת את עצמה נסחפת בתעמולה שלהם ומתאהבת באיש הקשר שלה.

את הטבלה סוגר "כאן היום" שהכניס עוד 534,818 דולר והוכיח שהשילוב של בילי קריסטל וטיפני האדיש הוא משהו שהקהל פשוט לא מתחבר אליו. הסרט הכניס 1.9 מיליון דולר בסך הכול.

יש סרט שמשום מה לא מופיע ב-Box Office Mojo אבל כן יצא לקולנוע באופן מוגבל ביותר בסוף השבוע האחרון והוא "צבא המתים". סרט הזומבים של זאק סניידר יצא לקולנוע סוף שבוע אחד לפני שהוא מגיע למסך הטלוויזיה שלכם בחינם בנטפליקס ויש מצב שזאת הסיבה שהוא הכניס רק 780,000 אלף דולר. זה מעניין שלראשונה נטפליקס משחררת נתונים בכלל, כי זאת לא הפעם הראשונה שהם משחררים סרט לקולנוע אבל כנראה שלאנשים אין בעיה לחכות שבוע אחד כדי ליהנות מסרט חינם בטלוויזיה במקום בקולנוע. 

בסוף השבוע הבא לא יוצא אף סרט בהפצה רחבה גם כדי לתת לסרטים הקיימים לנשום וגם כדי לתת לכולם זמן להתכונן לשני סרטים גדולים שהולכים לצאת בסוף השבוע של יום הזכרון הארה"בי "קרואלה" של דיסני ו-"מקום שקט 2" של פרמאונט שהיה אמור לצאת לקולנוע במרץ 2020, אבל כמה ימים לפני היציאה של הסרט כל בתי הקולנוע נסגרו בגלל המגפה.