דוח קופות מנומנמות, 17.01.21: ליאם ניסן מכה שוב

ליאם ניסן צולף בוונדר וומן, והקיסר נופל על הפנים.

עוד שבוע של קופות מנומנמות לפנינו והדבר הכי מעניין שניתן להגיד הוא שיש השבוע שלושה סרטים שהכניסו מעל 2 מיליון דולר שזה משהו שלא ראינו הרבה זמן ועצוב שזה סטנדרט גבוה חדש. אחרי שבשבוע שעבר לא היה שום שינוי במקומות בטבלה, גם השבוע אין הרבה שינויים אבל יש שתי כניסות חדשות אז לפחות זה. 

אנחנו מתחילים עם מקום ראשון חדש: סרט של ליאם ניסן, כלומר "הצלף" (The Marksman) שפותח עם 3.2 מיליון דולר. נראה שחזרנו לסטנדרט של סרטים שלא מצליחים לפתוח מעל 4 מיליון. הסרט הוא סרט של ליאם ניסן שבו הוא יורה באנשים שלא מבינים שהם עומדים מול אדם מוכשר במיוחד. הפעם הוא בעל חווה מתקשה שהוא גם איש צבא מצטיין לשעבר, שנתקל באם ובן שמנסים לברוח מקרטל דרך השטח שלו. האם נהרגת במהלך חילופי אש וליאם נשבע להביא את הבן למשפחה שלו בשיקגו נגד כל הסיכויים ותוך כדי מנוסה מהקרטל. דברים שקורים בסרטי ליאם ניסן ממשיכים לקרות מהנקודה הנ"ל.  

במקום השני נמצא "וונדר וומן 1984" עם עוד 2.6 מיליון דולר. כן, הסרט הצליח לשמור על המקום הראשון שלו רק שלושה שבועות. לא הישג מרשים במיוחד, במיוחד נגד הסרטים שעכשיו מוקרנים. בסוף השבוע הבא הסרט יורד מ-HBO MAX שם הוא היה מוקרן לחודש בלבד אז אולי זה יעזור לו קצת בקופות, אם כי אני בספק. 

המצב של הסרט רחוק מאידיאלי. ציון הרוטן טומטוז שלו התרסק ל-60 אחוז ובשבוע שעבר ההכנסות התרסקו ב-45.5 אחוזים ל-3 מיליון דולר. כן, זה אחוז ירידה לא גרוע אבל הייתה ציפייה למספר נמוך יותר שייצב את ההכנסות של הסרט. כן, אנשים לא יראו סרט שוב ושוב בקולנוע כרגע ומצב הקורונה יוצא מכלל שליטה בארצות הברית, אלה בהחלט גורמים משפיעים. אבל אולי גם הביקורות הלא מחמיאות משפיעות גם כן. 

כך או כך קשה להאמין שהסרט יצליח להתקרב להכנסות של שובר הקופות האחר היחיד שהעז לצאת בזמן מגפה, "טנט". "וונדר וומן 1984" הכניס עד כה 35.8 מיליון דולר בארצות הברית וההכנסות העולמיות שלו עומדות על 142.5 מיליון דולר. הסיכויים שהוא יגיע ל-362 מיליון דולר של "טנט" נראים בלתי אפשריים. אולי זה לא הכי הוגן להשוות בין השניים כי מצב הקורונה היה סביר יותר כש"טנט" יצא (אם כי גם עליו לא עפו באופן יחסי והיה לו ציון של 70 אחוז ברוטן טומטוז). אבל מכיוון שהם שני הסרטים הגדולים באמת היחידים שהעזו לצאת בזמן המגפה, ההשוואה היא בלתי נמנעת.

לא ראיתי הכרזות מרשימות מ-HBO MAX לגבי מספר נרשמים חדשים שאפשר לייחס ל"וונדר וומן 1984" ועל כן אי אפשר שלא לתהות אם היציאה ל-HBO MAX לא הובילה פשוט להורדות פיראטיות ובכך הורידה את ההכנסות של הסרט מסביב לעולם. אולי יציאה מחודשת לקולנוע אחרי שיפור משמעותי בקורונה בעולם תצליח להחזיר את הסרט למקום חיובי, אבל כרגע נראה שהמצב קשה.

מתחתיו במקום השלישי יש את "הקרודים 2: עידן חדש", שהכניס עוד 2 מיליון דולר בקופות בסוף השבוע האחרון. עלייה של 12.7 אחוזים בהכנסות לעומת סוף השבוע הקודם שלו בקולנוע, די מרשים. ומרשים עוד יותר בהתחשב בעובדה שאפשר פשוט לשכור אותו לצפייה ביתית. הסרט נמצא בקולנוע כבר שמונה שבועות והמספרים שלו לא רחוקים מאלו של "וונדר וומן 1984". הוא הכניס בארצות הברית 40 מיליון דולר, ו134 מיליון דולר בכל העולם שזה קצת פחות מ"וונדר וומן 1984", אבל לא בהרבה. זה מציג את הסרט הזה באור ממש חיובי ואולי "קרודים 3" כבר נמצא מעבר לפינה.

במקום הרביעי נמצא "חדשות העולם" עם עוד מיליון דולר. הסרט בכיכובו של טום הנקס הצליח להכניס 8.7 מיליון דולר עד כה. לא רע. אם תהיתם מתי הוא יגיע לארץ, אז הוא לא. כלומר, הוא כן – אבל לא למסך הגדול אלא לנטפליקס, ב-10 בפברואר. 

מכאן אנחנו נכנסים לאזור הדמדומים בטבלה, עם כל הסרטים שמכניסים פחות ממיליון דולר:  במקום החמישי "ציידת מפלצות" הצליח להכניס עוד 925,000 מיליון דולר ו-16.3 מיליון דולר בסך הכול, מתחתיו במקמום השישי נמצא " Fatale" (עם 530,000 דולר בסופ"ש) ו-"אישה צעירה מבטיחה" שהכניס עוד 430,000 דולר ו-4.1 מיליון דולר בסך הכול. 

במקום השמיני יש לנו יציאה מחודשת ל-"הקיסר נפל על הראש" שגם ביציאה מחודשת לא הצליח לקבל את תשומת הלב שמגיעה לו והכניס רק 160,000 דולר בסוף השבוע האחרון. אולי בדיסני בנו על קבוצת הממים של הסרט, אבל נראה שבכל זאת יש מגפה עולמית. 

במקום התשיעי "המלחמה עם סבא" הכניס עוד 155,563 דולר (הסרט עדיין איתנו אחרי 15 שבועות בקולנוע שזה מרשים מאוד בפני עצמו) ו-34 מיליון דולר בסך הכול. סוגר את הטבלה "פינוקיו" האיטלקי עם עוד 150,135 דולר לא מרשימים.

אחרי ש"וונדר וומן 1984" עמד במרכז הכותרות כמעט חודש נראה שלפנינו תקופה ארוכה של סרטים שלא יצליחו לשבור את מחסום ה-4 מיליון דולר אלא אם כן יש לאיזשהו אולפן הפתעה מעניינת מאוד בשרוול.