דוח קופות שבורות, 17.04.2022: חיות הבסדר כזה: הסכומים של דמבלדור

הסרט החדש בזיכיון הארי פוטר מציג את הפתיחה הכי נמוכה עד כה, ולא חסר את מי להאשים.

לפעמים אי אפשר להאשים את הקורונה או מצב בטחוני איפשהו בעולם בהכנסות הלא מרשימות של סרטים. זה המקרה השבוע.

"חיות הפלא: הסודות של דמבלדור" פתח במקום הראשון עם 42.1 מיליון דולר. זה לא סכום רע, זאת פשוט הפתיחה הכי נמוכה בזיכיון "הארי פוטר".

במקרה הזה לא חסר את מי להאשים: האם אפשר להאשים את מעמדה מעורר המחלוקת של ג'יי. קיי רולינג? את שינוי הפוקוס של הסדרה שנראית לא בטוחה במה היא רוצה לעשות? את הביקורות הלא מחמיאות מהסרט הקודם? את הפיטורים של ג'וני דפ  שהכעיסו את עדת המעריצים שלו? את ההתנהגות הלא נאותה של עזרא מילר בימים האחרונים?  התשובה היא שטוב, זה בטח לא עוזר. 

בשאר העולם נתנו לסרט קצת יותר צ'אנס והוא פתח עם 192 מיליון דולר בכל העולם. גם הפעם המבקרים לא בעדו (44% בעגבניות רקובות), אם כי יש לו ציון צופים 85 אחוזים באותו האתר אז אולי המצב פחות חמור. 

במקום השני נמצא "סוניק הסרט 2" שהכניס עוד 29.3 מיליון דולר. ירידה של 59.4 אחוזים – אמנם לא ירידה זוועתית של 70 אחוזים ומעלה שמתרחשת הרבה מאז תחילת הקורונה בסוף השבוע השני של סרטים בבתי הקולנוע, אבל לא להיט. נראה מה תהיה האחיזה שלו בטבלה בטווח הארוך. בינתיים הסרט הכניס 231 מיליון דולר ברחבי העולם. 

"העיר האבודה" שומרת על המקום השלישי עם עוד 6.2 מיליון דולר בעוד ש"הכל בכל מקום בבת אחת" עלה למקום הרביעי והכניס עוד 6.1 מיליון דולר. הפצת הסרט התרחבה בעוד אלף מסכים והגיעה ל-2,220 מסכים. הוא בהחלט מרוויח מקום של כבוד בתור סרט אינדי די מצליח ונקווה שעוד יזכרו אותו כשתגיע עונת הפרסים הבאה. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 18 מיליון דולר.

במקום החמישי יש לנו כניסה חדשה ל"האב סטו" (Father Stu) שפתח עם 5.4 מיליון דולר. הפעם מארק וולברג (שגם הפיק את הסרט) משחק מתאגרף חובבן וחובב צרות שהקריירה שלו נקטעת בעקבות תאונה ומחליט להפוך לכומר. הוא צריך להילחם כדי להפוך לכומר מכיוון שמתגלה שהוא גם סובל ממחלת שרירים ניוונית. לסרטי אמונה יש קהל קטן ויציב אך, בניגוד לסרטי אמונה רבים, "האב סטו" מדורג R מה שפוגע בהכנסות שלו. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 7.7 מיליון דולר.

"מורביוס" צנח מהמקום השני הישר למקום השישי עם עוד 4.7 מיליון דולר. עם הכנסות כלליות של 146 מיליון דולר, הסרט כבר כיסה את התקציב שלו ויותר אבל קשה להגיד שהוא להיט בסדר גודל של "ונום". 

במקום השביעי "אמבולנס" של מייקל ביי הכניס עוד 4 מיליון דולר. זאת ירידה של 53.2 אחוזים מסוף השבוע הקודם – קצת יותר מדי לסרט בסוף השבוע השני שלו שלא פתח בגדול. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 40 מיליון דולר, שזה התקציב של הסרט ללא הוצאות הפרסום ככה שלפחות הוא לא כישלון כלכלי גדול.

במקום השמיני הגיע הזמן להיפרד מ"באטמן" כשהוא מכניס עוד 3.7 מיליון דולר בסוף השבוע הנוכחי. האחים וורנר פרסמו בכל מקום שהסרט יוצא חינם ב-HBO MAX בעוד מספר ימים ככה שלרוב האנשים שעוד לא ראו אותו בקולנוע אין סיבה ללכת לראות אותו עכשיו. המספרים הסופיים שלו אולי ישתנו קצת אבל כרגע הוא מסיים את הבלעדיות הקולנועית שלו עם 365 מיליון דולר בארצות הברית ו-751 מיליון דולר ברחבי העולם – הצלחה גדולה מאוד בארה"ב, ומאוד מרשימה, גם אם לא באותו קנה מידה, באופן גלובלי. 

יש לנו כניסה חדשה במקום התשיעי ל"מכרה הזהב 2" שפתח עם 2.8 מיליון דולר, מה שמביא עוד סרט הודי לא דובר אנגלית לתוך העשיריה, משהו שפעם היה כמעט בלתי אפשרי ועכשיו הופך לדי נפוץ. כמו שאפשר להבין מהשם שלו, הסרט הוא סרט המשך. 

אפשר להיפרד גם מ"אנצ'רטד" שבמקום העשירי הכניס עוד 1.1 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 389 מיליון דולר.

בשבוע הבא הולכים לצאת שלושה סרטים חדשים שינסו לגנוב ל"חיות הפלא" את המקום הראשון הקסום. "מלך הצפון", סרט אפי בכיכובו של אלכסנדר סקארסגארד לצד שמות מוכרים כמו ניקול קידמן, ווילם דפו, אית'ן הוק ואניה טיילור-ג'וי. סקארסגארד משחק בסרט נסיך ויקינגי שיוצא לנקום את מות אביו ולכבוש בחזרה את הממלכה שלו מידי דודו. "משקלו הבלתי נסבל של כשרון ענק" סרט של ניקולס קייג' שבו הוא משחק גרסה של עצמו שבשל מצבו הכלכלי הירוד מסכים לעסקה בה הוא יקבל מיליון דולר כדי להיות נוכח ביום הולדת של מיליארדר מעריץ. השלישי הוא הסרט המצויר לכל המשפחה "לא רעים בכלל", שיצא בארץ כבר לפני חודש ומבוסס על סדרת ספרים. בשבוע הבא נגלה עד כמה כל אחד מהסרטים הללו תחרותי בקופות.