דוח קופות שבורות, 17.09.2023: אכזבה בוונציה

בראנה וכריסטי לא מצליחים לנצח את הנזירה.

ברוכים הבאים לספטמבר: "ברביהיימר" נגמר ובמקומו יש את סוף השבוע השני הכי גרוע עד כה בקופות השנה.

באופן מפתיע, "הנזירה 2" מצליח לשמור על המקום הראשון עם עוד 14.5 מיליון דולר. זאת ירידה של 55.4 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. יחד עם העובדה שהסרט הצליח להישאר בפסגה, זה די טוב. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 161 מיליון דולר, שזה נחמד אבל יש לסרט עוד עבודה קשה ורבה כדי אפילו להתקרב להכנסות של 365 מיליון דולר שצבר הסרט הקודם.

"רדופים בוונציה" פתח במקום השני עם 14.2 מיליון דולר. בטח כואב לקנת בראנה ולכל המעורבים שהוא לא הצליח לפתוח במקום הראשון. הם עלולים להתנחם בכך שהוא הצליח לפתוח עם קצת יותר מ-12.8 מיליון הדולר של "מוות על הנילוס", אבל "מוות על הנילוס" כן פתח במקום הראשון. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 37 מיליון דולר. לא מרשים במיוחד.

מתחתיו, "נקודת שיוויון 3: הפרק האחרון" ירד למקום השלישי עם עוד 7.2 מיליון דולר, ו"החתונה היוונית שלי 3" ממשיך לא לשחזר את הקסם של הסרט הראשון עם עוד 4.7 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של "החתונה" עומדות על 23 מיליון דולר. יש קסם שכנראה אי אפשר לשחזר, והסרט הזה לא יצליח לשחזר אפילו את הקסם של הסרט השני.

"ברבי" שומר על המקום החמישי עם עוד 3.8 מיליון דולר. וזה אחרי 9 שבועות בקולנוע ואחרי שהסרט זמין לרכישה דיגיטלית. עם הכנסות של 625 מיליון דולר בארצות הברית, הסרט עלה למקום ה-11 בטבלת הסרטים הכי מכניסים בארצות הברית תוך כדי שהוא עוקף את "הנוקמים" הראשון. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 1.41 מיליארד דולר, מספיק בשביל לעלות למקום ה-14 בטבלת הסרטים הכי מכניסים בכל הזמנים תוך כדי שהוא עוקף את "הנוקמים: עידן אולטרון". עדיין יש מקום לסרט להתקדם בטבלאות הללו, והיציאה של הסרט ב-IMAX שמתקרבת בהחלט תעזור לו לקפוץ בכמה מקומות.

בחצי השני של הטבלה, "בלו ביטל" שומר על המקום השישי עם עוד 2.5 מיליון דולר, "החייל" ירד למקום השביעי עם עוד 2.4 מיליון דולר, "גראן טוריסמו" עם עוד 2.3 מיליון דולר ו"אופנהיימר" ירד למקום התשיעי עם עוד 2 מיליון דולר. אבל אל תתנו לשני המספרים האלה להטעות אתכם, הסרט הזה עדיין לוהט. ההכנסות הכלליות שלו חצו את קו 900 מיליון הדולר ועומדות על 912 מיליון דולר – שזה די מטורף לסרט שמעולם לא הגיע למקום ראשון. קו מיליארד הדולר עדיין רחוק מהסרט, אבל אולי לא בלתי אפשרי. עוד שיא שהסרט שבר בינתיים הוא שהוא רשמית הפך לסרט הביוגרפי הכי מכניס אי פעם, תוך כדי שהוא עוקף את 910 מיליון הדולר של "רפסודיה בוהמית". אחרי הקופות הבינוניות של "טנט" שהיו לו הרבה נסיבות מקלות, כריסטופר נולאן מוכיח שהוא יכול לספק מספרים מעוררי קנאה בקופות ולא מעט מהם מכוח השם של עצמו.

את הטבלה סוגר "צבי הנינג'ה: טירוף המוטנטים" שהכניס עוד 2 מיליון דולר ו-167 מיליון דולר בסך הכול.

רק סרט אחד הולך לצאת בסוף השבוע הבא, "בלתי נשכחים 4". ובלי הכוכבים שלו שיקדמו אותו, קשה להאמין שהוא ישאיר רושם בקופות.