דוח קופות שבורות, 17.10.2021: מייקל מאיירס מאכזב בקטנה

הסרט החדש בסדרת "האלווין" כובש את המקום הראשון עם 50 מיליון דולר שזה הרבה, אבל גם לא באמת.

כן, סרטים מתחילים לפתוח בסכומים מרשימים יותר, אבל מועדון מיליארד הדולר נראה במרחק שנות אור מכל הסרטים שמוקרנים עכשיו או שאמורים לצאת בזמן הקרוב, ככה שחזרה לימים שלפני הקורונה נראית רחוקה. עכשיו יש לנו שגרה חדשה.

"האלווין 2: הנקמה" פתח במקום הראשון עם 49.4 מיליון דולר. שזה נחמד מאוד, אבל "האלווין" הקודם פתח עם 76 מיליון דולר. אפשר להגיד "קורונה" אבל "ונום 2" די סתם את הגולל על הטענות האלה. כן אפשר להגיד ש"האלווין 2 " זמין בחינם בשירות הסטרימינג של NBC ויוניברסל – למרות שלא נראה לי שאף אחד נרשם אליו או מעוניין בו. אולי כמה אנשים בחרו לראות את הסרט שם ולא בקולנוע. בנוסף, אנשים טיפה פחות נהנו מהסרט הזה ויש לו ציון סינמה סקור של B- בעוד לקודמו יש B+. ובכל זאת, בשגרה החדשה: מדובר בפתיחה די מרשימה לסרט אימה עם דירוג R בזיכיון שקיים כמות שנים מטורפת.

"לא זמן למות" החליט לא למות בסוף השבוע הנוכחי והכניס עוד 23.7 מיליון דולר. זאת רק ירידה של 56.9 אחוזים מסוף השבוע הקודם, שינוי מרענן מההתרסקויות של 70 אחוזים של רוב הסרטים הגדולים בסוף השבוע השני שלהם. יש לסרט גם הכנסות של 99 מיליון דולר בארצות הברית, כל כך קרוב ל-100 מיליון, אבל כל כך רחוק מהכותרת הנחשקת. עדיין אין צורך לדאוג לסרט: ההכנסות הכלליות שלו עומדות על 447 מיליון דולר ככה שהוא מתקדם בקצב יפה וכבר עלה למקום השלישי בטבלת הסרטים הכי מצליחים השנה.

במקום השלישי בסוף השבוע השלישי שלו בטבלה נמצא "ונום 2" עם עוד 16.5 מיליון דולר. כן, הייתה לו התרסקות קשה בסוף השבוע הקודם אבל נראה שהוא סיים את הצלילה החופשית וירד הפעם רק ב-48 אחוזים. מספר קצת יותר סביר. עם הכנסות של 168 מיליון דולר בארצות הברית, קו ה-200 מיליון נראה אפשרי. לצערו של הסרט, ההכנסות שלו מחוץ לארצות הברית הן לא בדיוק להיט ולכן ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על רק 283 מיליון דולר. מרחק שנות אור מה-856 מיליון דולר של הסרט הקודם אבל נו, "היי, קורונה".

במקום הרביעי "משפחת אדמס 2" ממשיך לא להרשים יותר מדי עם עוד 7 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 58 מיליון דולר, לא רחוק מהתקציב המשוער של הסרט שהוא כנראה בסביבות 47 מיליון דולר. לפחות נראה שלא בזבזו יותר מדי כסף על הפרסום של הסרט. ההצלחה שלו ב-PVOD כנראה גם מפוקפקת כי אין שום דיבור או נתונים שיוצאים משם.

"הדו-קרב האחרון" פתח באופן כואב במקום החמישי עם 4.8 מיליון דולר בלבד. רידלי סקוט ביים את הסרט ומאט דיימון, שגם מככב בתפקיד ראשי, כתב את התסריט עם בן אפלק (שלו יש תפקיד קטן יותר), משהו שהם לא עשו ביחד כבר הרבה שנים, אבל זה לא עוזר לסרט. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 9 מיליון דולר ככה שאף אחד לא התלהב ממנו גם מחוץ לארצות הברית.

במקום השישי "שאנג-צ'י ואגדת עשר הטבעות" ממשיך להחזיק חזק בטבלה והכניס עוד 3.3 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 414 מיליון דולר נחמדים.

במקום השביעי יש לנו הפתעה "Honsla Rakh" ("תתעודד"), קומדיה רומנטית הודית (עוד פעם מפונג'אב) שפתחה עם 706,000 דולר בהפצה מוגבלת של 100 מסכי קולנוע. בסרט, זוג נשוי נכנס להריון לא צפוי והאם מחליטה להתגרש ולהשאיר את התינוק עם האב. לאחר שהוא מתרגל להיות אב חד הורי, האהבה שוב נכנסת לחייו בדיוק כשגרושתו חוזרת גם.

יש עוד סרט הודי בסוף הטבלה, אבל בין לבין יש את "לשחרר את גאי" שעדיין איתנו במקום השמיני אחרי עשרה שבועות בקולנוע עם עוד 645,000 דולר ואת "טלה" שהכניס עוד 543,004 דולר שכנראה לא יספיקו לו כדי להישאר בטבלה שבוע נוסף. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 2 מיליון דולר.

כאמור, את הטבלה סוגרת עוד כניסה חדשה לעוד סרט הודי. הפעם "הרווק הנחשק ביותר" (Most Eligible Bachelor) שפתח עם 470,000 דולר.

בסוף השבוע הבא ידברו רק על סרט אחד וזה "חולית" שסוף סוף מגיע לבתי הקולנוע בארצות הברית אחרי שגרף 129 מיליון דולר ברחבי העולם. באותו היום הסרט הולך לצאת לבתי הקולנוע גם בסין מה שאמור לתת לו כותרת מפוצצת בסוף השבוע הבא. הסרט יוצא גם ב-HBO MAX והוא יוצא שם בערך 12 שעות לפני שהוא יוצא לבתי הקולנוע, אבל נוכל רק לשער את מידת ההשפעה של ההחלטה הזאת בשבוע הבא.