דו"ח קופות שבורות, 17.12.2023: וונקופות שבורות

סה מי נה מי נה אה אה וונקה וונקה אה אה - זה זמן לשוקולד.

למרות שזה לא נראה ככה, באופן כללי ההכנסות בסופה"ש הזה היו גבוהות במקצת מהשבוע שעבר. זה מראה בעיקר על איזה חודש שומם דצמבר היה עד כה, כי המקום הראשון שלנו פתח עם 39 מיליון דולר שזה, אמ, סבבה?

הסרט הנ"ל הוא "וונקה", שאם נהיה הוגנים הרוויח בשאר העולם סכום של 156 מיליון דולר אז זה לא שהוא קטסטרופה, בהתחשב בתקציב הלא עד כדי כך מנופח שלו (125 מיליון דולר). בנוסף, כרגע נראה שהסרט עשוי למצוא את עצמו עם נפילה רכה בשבוע הבא – ההכנסות שלו ביום שני, קרי אחרי שאנשים צפו בו, היו גדולות יותר מההכנסות שלו ביום חמישי, קרי לפני שצפו בו. יהיה מעניין לראות אם נמצא את עצמנו עם עוד "האמן הגדול מכולם" שהתחיל בקטן ולאט לאט צבר לעצמו הון לא קטן.

במקום השני "משחקי הרעב: בלדה לנחשים וציפורי שיר" נהנה מחוסר התחרות ויורד רק ב-37%, לסכום של 5.8 בסופה"ש, 145 מיליון דולר סה"כ בארה"ב ו-291 מיליון דולר בסך הכול. זה אולי נשמע מעט יחסית לסכומי בלוקבאסטרים שהורגלנו עליהם בשנים האחרונות, ואפילו השנה הוא רק במקום 17 ברשימת הסרטים המצליחים, אבל בניגוד לכל מיני פלופבאסטרים שהרוויחו 300-500 מיליון דולר אבל עלו בערך סכום דומה, "משחקי הרעב" החדש הסתפק בסכום הצנוע של 100 מיליון דולר ולכן אשכרה כבר הכניס כסף לאולפנים. בטח יש כאן לקח שאפשר ללמוד.

מתחתיו נמצאים שני הסרטים היפניים "הילד והאנפה" (שירד ב-57% והכניס 5.5 מיליון דולר) ו"גודזילה מינוס אחד" (41% ו-5 מיליון). גם כאן, התקציב היחסית קטן שלהם והעובדה שלרוב סרטים כאלה נדחקים לתחתית הטבלה מנפחים את ההישגים שלהם – אם כי במקרה של "הילד והאנפה", מדובר גם בסרט שהרוויח 116 מיליון ברחבי העולם, אז הוא גם באמת הצלחה.

מייד אחריהם יש את צמד סרטי האנימציה לילדים "טרולים 3: הקול טוב" עם 3.9 מיליון ו"המשאלה" עם 3.1, מה שמעלה את ההכנסות הכוללות של הסרט למעל 50 מליון (חתיכת פאדיחה לדיסני). צמד הסרטים הבאים לא ממש קשורים באופן כלשהו אבל "נפוליאון" הרוויח 2.2 מיליון דולר וסרט ההופעה של ביונסה הכניס 1.9 ותגידו אתם בתגובות מה מקשר בין השניים.

במקום התשיעי יש את העלייה היחידה בטבלה, "מסכנים שכאלה" שהגדיל את ההפצה שלו במידה קטנה מאוד (73 אולמות יותר מבשבוע שעבר) והכניס 1.2 מיליון דולר, שזה כמעט כפול ממה שהוא הרוויח בשבוע שעבר. נראה שהביקורות החיוביות על הסרט משפיעות והוא יגדל ויתחזק היישר לעונת הפרסים. את הטבלה סוגר גם השבוע הסרט "The Shift", עם מיליון דולר.

בשבוע הבא אנחנו צפויים לראות קצת יותר אקשן, או לפחות התרסקות מדהימה לסיום עידן היקום הקולנועי הישן של דיסי, עם יציאת הסרט "אקוומן 2: הממלכה האבודה". יחד איתו בהפצה רחבה מגיעים לקולנועים לשבוע חג המולד לא פחות מארבעה סרטים: "סיפור אמריקאי", "רק לא אתה", "המתאבקים" (סרט על משפחת ההיאבקות ואן אריק עם זאק אפרון שבדיוק קיבל כוכב בשדרת הכוכבים בהוליווד) ו"סיפור הברווזים".