דוח קופות שבורות, 18.8.19: ילדים רווחיים

רק בקופות חבורה של ילדים בכיתה ו' יכולים להביס את דה רוק וג'ייסון סטיית'האם.

שוק ותדהמה: להוציא חמישה סרטים בשבוע זה לא רעיון טוב? אבל הרי הרעיון הזה נכשל לחלוטין רק בשבוע שעבר! למרות שהפעם האכזבה יותר קיצונית – אחד מהסרטים החדשים שיצאו לקולנוע השבוע אפילו לא הצליח להיכנס לטופ 10 ושאר הסרטים פשוט מנקרים בשאריות של הקיץ. בינתיים, אין הפתעות מיוחדות באוגוסט הזה בקולנוע.

אבל יש לנו מקום ראשון חדש. "ילדים טובים" שפתח עם 21 מיליון דולר השיג פתיחה לא רעה לקומדיה עם דירוג R. למעשה, זה די נדיר לראות סרט שהוא לא סרט אקשן עתיר תקציב במקום הראשון וזה אחד הרגעים האלה. עם תקציב צנוע למדי של 20 מיליון דולר בלבד כנראה שאפשר לקרוא לסרט הזה הצלחה ואולפני יוניברסל, שבשבועיים האחרונים היו במקום הראשון עם "הובס ושואו", בטח מרשים לעצמם להיות מרוצים.

במקום השני "מהיר ועצבני: הובס ושואו" הכניס בסוף שבוע האחרון 14.1 מיליון דולר בארצות הברית. נראה שכבר ברור שהסרט לא יהיה להיט על בארה"ב ועכשיו השאלה היא רק מה יהיה עם סין, שם הוא יוצא בסוף השבוע הבא. אולי שם, בשוק הכי גדול של המזרח הרחוק, הוא יזכה לחדשות טובות .

דיסני ממשיכה לשאוג במקום השלישי עם עוד 12.3 מיליון דולר שהכניס "מלך האריות". יש אנשים שיקראו לסרט "נשיונל ג'אוגרפיק: גרסת המחזמר" אני קוראת לזה "1.4 מיליארד פאקינג דולר" – גם אם יש ביקורת מוצדקת על הסרט הזה, לא נראה שדיסני יקשיבו לתלונות כשהסרטים שלהם מכניסים כל כך הרבה כסף. הסרט עלה למקום התשיעי בטבלת הסרטים הכי מכניסים אי פעם (ללא התאמה לאינפלציה כמובן) וכנראה עוד ימשיך לטפס.

במקום הרביעי יש לנו עוד כניסה חדשה "אנגרי בירדס – הסרט 2" עם 10.3 מיליון דולר. לשם השוואה: הסרט הקודם פתח עם 38 מיליון דולר. בשאר העולם אהבו את הסרט קצת יותר וההכנסות הכלליות שלו עומדות על 45 מיליון דולר. הביקורות דווקא מפרגנות אבל כנראה שלא נראה עוד מהזיכיון הזה.

במקום החמישי נמצא "סיפורים מפחידים שמספרים בחשיכה" שהכניס 10 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון – ירידה של 51.2 אחוזים מסוף השבוע הקודם. ירידה סבירה לחלוטין לסרט אימה.

בערך את אותם הדברים אפשר להגיד על "דורה והעיר האבודה" שנמצאת במקום השישי עם הכנסות של 8.5 מיליון דולר. הסרט סבל מירידה של 50.9 אחוזים, ירידה קשה לסרט שהרוויח מעט מאוד בסופ"ש הראשון שלו, ובטח לסרט שאינו סרט אימה. אאוץ'.

עוד כניסה חדשה היא של "47 מטר 2" למקום השביעי. הסרט פתח עם סכום זעום של 8.4 מיליון דולר, לעומת הסרט הקודם שפתח עם 11 מיליון דולר. למי שהחזיק אצבעות ל"47 מטר 3" – אולי כדאי להחזיק קצת יותר חזק.

במקום השמיני "היו זמנים בהוליווד" ממשיך להעלם במהירות. הסרט הכניס רק 7.6 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון וההכנסות העולמיות של הסרט עומדות על 179 מיליון דולר. כמעט בא לי להגיד אאוץ' על זה, אבל זה לא באמת שפל בשביל טרנטינו – פשוט היו ציפיות גדולות מהסרט (ביחד עם תקציב מנופח שהלך בעיקר למשכורות). אולי הן עוד יתממשו עם הזמן, או כשהוא יגיע לשוק הביתי.

במקום התשיעי "אמנות המרוץ בגשם" הכניס 4.5 מיליון דולר וכנראה כבר לא יהיה אתנו בסוף השבוע הבא.

יש לנו כניסה חדשה למקום העשירי. "לחלום בגדול", שאולי חלם בגדול אבל הכניס בקטנה 4.3 מיליון דולר. לא כל סרט שיש בו שירים של אמנים גדולים יכול להצליח בקופות וסרט הלל לשיריו של ברוס ספרינגסטין כנראה לא מספיק כדי להביא אנשים לקולנוע. כנראה שאף סרט מוזיקלי לא ישחזר בזמן הקרוב את ההצלחה של "רפסודיה בוהמית".

נראה לי שהכי כואבת היא הכניסה של "איפה את ברנדט" למקום ה-11. אאוץ' גדול אחד, במיוחד לקריירה המרשימה של קייט בלנשט (למרות שמבחינת לינקלייטר, מדובר בפתיחה לא רעה בכלל). מצד שני, הימצאותו מחוץ לעשירייה היא, במובן מסוים, עניין של מזל – בעוד שלא מזמן סרט עם הכנסות של מתחת למיליון דולר היה בעשיריה הפותחת, עכשיו סרט עם פתיחה של 3.4 לא מצליח להיכנס לעשיריה. הכל עניין של תזמון ולסרט הזה היה תזמון רע.

במקום ה12 אני רק רוצה לציין ש"ספיידרמן: רחוק מהבית" הפך לסרט הכי מצליח של אולפני סוני אי פעם ועקף בהכנסות שלו ($1,109,559,425) את ההכנסות של "סקייפול" ($1,108,561,013). על הקשקש, אבל עדיין נחשב. זה לא בדיוק משנה שזה בכלל חצי סרט מארוול.

עוד סרט מחוץ לעשיריה ששווה כמה מילים הוא "צעצוע של סיפור 4" שאחרי 9 שבועות בקולנוע הגיע סוף סוף להכנסות של מיליארד דולר. הוא הסרט החמישי של דיסני שהגיע למיליארד דולר השנה וכמובן שהשנה עדיין לא נגמרה.

שלושה סרטים חדשים יוצאים בסוף השבוע הבא. מצב רגוע יחסית לחמישה בשבוע שהיו בשבועיים האחרונים. "מי שעומד מאחורי" נראה כמו סרט אימה חביב שבו בחורה שמתחתנת עם אהוב ליבה מגלה ביום החתונה שהמשפחה שלו הם חבורה של חולי נפש שרוצים לרצוח אותה באמצעות משחק שהיא חייבת לבחור באופן רנדומלי. מחבואים במקרה הזה. השחקנית הראשית, סמרה ויבינג, היא האחיינית של הוגו ויבינג כי הכל נשאר במשפחה בהוליווד. "המטרה: שומר הראש" הוא הסרט השלישי שבו ג'רארד באטלר מגלם את שומר הראש של נשיא ארצות הברית, רק שהפעם מאשימים אותו בניסיון התנקשות בנשיא. צפו להרבה אקשן שבטח היה ממש זול להפיק. כמו כן, יוצא גם " Overcomer" סרט אמונה נוצרי שבא מפס ייצור שלא מעניין אף אחד מחוץ לקהל היעד שלו.