דוח קופות שבורות, 19.01.2020: בחורים רעים מסיימים במקום הראשון

בחורים רעים, בחורים רעים, מה תעשו, מה תעשו כשהם שוב בקולנוע?

רבים העירו שהאוסקר של השנה נוסטלגי לשנות התשעים ונראה שגם הקופות ככה, עם סרט חדש בסדרת "בחורים רעים" וכשלון של רוברט דאוני ג'וניור. אחח, נוסטלגיה. 

במקום הראשון – "בחורים רעים לתמיד", עם הכנסות בסופ"ש של 62 מיליון דולר (על תקציב מוערך של 90 מיליון) ובסך הכל בארה"ב 73 מיליון דולר (היה אחד החגים האמריקאיים האלה, אז היה "סופ"ש ארוך"). גם הביקורות, בסך הכל, חיוביות. אלה חדשות טובות לוויל סמית', רגע אחרי שנפל על הפנים עם "מרגלים לא רגילים", וגם למרטין לורנס שאף פעם לא היה באמת כוכב על, וגם לסוני, שיש להם ביד עוד מותג מצליח, ואלה חדשות רעות לאנשים שלא אוהבים המשכים, רימייקים, ריבוטים ועוד. 

אבל אם שונאי הרימייקים מחפשים סיבה למסיבה, היא נמצאת במקום השלישי וקוראים לה "דוליטל" – הסרט החדש עם הקאסט המפואר (שתסלחו לי אם לא אפרט אותו כי עושה רושם שרובם שם כדי להקריא שלוש שורות וללכת הביתה, אז זה לא באמת שווה) ובכיכובו של רוברט דאוני ג'וניור. הסרט הרוויח 21.95 מיליון דולר בשלושה ימים ו-30 מיליון בסופ"ש כולו, מה שהיה יכול להיות סכום מאוד יפה אם הסרט לא היה עולה 175 מיליון דולר. אופס. וזה לא שזה מהסרטים האלה שנכשלים בקופות אבל וואלה, דווקא מאוד טובים – אם להאמין לביקורות מחו"ל (אצלנו הסרט יוצא רק בפורים, אם בכלל), מדובר בסרט די מחורבן. מדובר בקיצור, בחדשות די רעות ליוניברסל.

אם יוניברסל מחפשים דווקא חדשות טובות, הן נמצאות מקום אחד למעלה, במקום השני, עם "1917" שבדיוק זכה בגילדת המפיקים, השיג 10 מועמדויות לאוסקר וירד בסך הכל ב-40 אחוז, מה שאומר שהוא הרוויח 22 מיליון דולר בסופ"ש, סך הכל עד כה 81 מיליון דולר, וה-100 מיליון רק בצפון אמריקה נראה קרוב מתמיד. 

שאר הטבלה קצת פחות מרגשת – "ג'ומנג'י: השלב הבא" מפספס  במעט את ה-10 מיליון דולר, אבל עדיין נחשב להצלחה עצומה (גם אם נראה שבניגוד לתחזיות האופטימיות הוא לא יגיע למיליארד), ו"מלחמת הכוכבים: עלייתו של סקייווקר" מכניס עוד 8.3 מיליון דולר, נכנס למועדון המיליארד (שמונה נכון להיום 46 סרטים) לקולות "שיואו, איזה כיף שלפחות את זה הצלחנו להשיג איזה פאדיחה עצומה זה היה אם גם זה היה מתפספס". 

החמישייה התחתונה מורכבת מ"נשים קטנות" (6.3 מיליון דולר, ירידה פיצית של 18%), "רחמים מוצדקים", הסרט הזה שלא ייצא פה בארץ אף פעם מהבמאי של "טווח קצר 12" עם מייקל בי. ג'ורדן, ברי לארסון וג'יימי פוקס (5.7 מיליון דולר), "רצח כתוב היטב" (4.3 מיליון דולר, כנ"ל), "שחקי אותה בוסית" (4 מיליון, בכלל לא ירידה פיצית בשום מובן) ו"לשבור את הקרח 2"  (3.9 מיליון)– אחד ממאוכזבי האוסקר של השבוע האחרון. 

ואם מדברים על האוסקר, אז יש שלל סרטים שמראים עליות גדולות בטבלה שזה נשמע מאוד מרשים עד שמגיעים למספרים עצמם. "היו זמנים בהוליווד", נניח, עולה ב-820 אחוזים (!) ומרוויח 320 אלף דולר (…). "ג'וג'ו ראביט" עולה ב-625 אחוזים כדי להרוויח בסך הכל 1.4 מיליון וכו' וכו'. נראה לי שהבנתם.

בשבוע הבא יוצא בהפצה רחבה "הג'נטלמנים", הסרט החדש של גאי ריצ'י שנראה נהדר, וגם "טבעת החנק", שיש לו פוסטר של "סרט אימה גנרי" אבל דווקא נראה מאוד מעניין: הבמאית שלו היא לא איזה במאית זבל להשכרה, סיפור המקור הוא קלאסיקת אימה שכבר נוצר ממנה סרט אחד שנחשב קלאסיקה ("התמימים") ומככבים בו אחלה שחקנים – ברוקלין פרינס מ"פרויקט פלורידה", פין וולפהארד מ"דברים מוזרים" ועוד דברים ומקנזי דייוויס מהסדרה שנראתה מאוד מגניבה ופספסתי.