דו"ח קופות שבורות, 19.02.2023: קוונטו-מאני

נראה שבקופות יש קוואנטומאניה-מאניה, אבל האם היא תהיה פה גם בשבוע הבא?

השבוע, באופן לא מפתיע, יש לנו מקום ראשון חדש – כי זה מה שקורה כשיוצא סרט חדש של מארוול. וורנר החזיקו שבוע אחד בראש הטבלה, אבל זה המקסימום שהם יקבלו מדיסני.

"אנטמן והצרעה: קוונטומאניה" פתח עם 106 מיליון דולר. זה סכום יפה כי "אנטמן" הראשון פתח עם 57 מיליון דולר, ו"אנטמן והצרעה" פתח עם 75 מיליון דולר, כך שהזיכיון מתנהג כמו שזיכיון צריך להתנהג: הוא גדל מסרט לסרט. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 250 מיליון דולר לא רעים ברחבי העולם, אם כי נראה שהסרט מצליח קצת פחות מהמצופה מחוץ לארצות הברית, מה שמוביל לשאלה איך זה ייגמר.

כי למרות הפתיחה הלא-רעה-בכלל הזו, מה שמשנה בסופו של דבר הוא השורה התחתונה. שני הסרטים הקודמים בסדרה הכניסו 519 מיליון דולר ו-622 מיליון דולר בהתאמה; אבל הם מראש היו "קטנים" יותר (פייטון ריד קרא להם "ניקוי חך"). האם הסרט הזה, שפותח את השלב החמישי ומשווק כארוע של מארוול ולא כסתם סרט, יצליח להגיע ל-800 מיליון דולר שמצופים מכל סרט מארוול מצליח? זהו, שלא בטוח. הוא יעקוף כנראה את ההכנסות הכלליות של שני קודמיו, אבל יש לו שתי בעיות שלהם לא היה: ציון רקוב של 48 אחוזים ברוטן טומייטוז, וציון B בסינמה סקור. מסקרן כעת מאוד לראות את ה"רגליים" שיהיו לסרט, ומה תהיה הנפילה שלו בסוף השבוע הבא.

דיסני איתנו גם במקום השני עם "אווטאר: דרכם של המים" שמכניס עוד 6.5 מיליון דולר. הוא ירד רק ב-9.2 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. ההכנסות של הסרט בארצות הברית עומדות על 659 מיליון, מה שמעלה אותו למקום התשיעי בטבלת הסרטים הכי מכניסים בכל הזמנים בארצות הברית, וההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 2.2 מיליארד דולר – או ליתר דיוק 2.247 מיליארד – שבדיוק מספיקים כדי לעקוף את "טיטניק" ולעלות עוד מקום בטבלת הסרטים הכי מכניסים בכל העולם; ובכך ג'יימס קמרון רשמית ניצח את עצמו. הוא יכול להיות מאוד מרוצה מעצמו. בהתחשב ממה שידוע על האדם, הוא כנראה באמת מאוד מרוצה מעצמו.

"מג'יק מייק: ריקוד אחרון" ירד מהמקום הראשון למקום השלישי עם עוד 5.4 מיליון דולר. זאת ירידה של 34.6 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם – ירידה מספיק קטנה לסוף השבוע השני כדי להגיד שזה אחלה, אבל היה יותר טוב אם המספר ההתחלתי של הסרט היה מרשים יותר. זה מרשים עוד פחות אם משקללים את זה עם העובדה שהסרט התרחב בסוף השבוע הנוכחי ונוספו לו עוד 1,500 מסכים, ועדיין הוא ירד בהכנסות במקום לעלות. ההכנסות הכלליות שלו עומדות על 38 מיליון דולר לא מרשימים.

במקום הרביעי, "החתול של שרק: משאלה אחת ודי" ממשיך להרשים עם עוד 5.3 מיליון דולר. הסרט עלה בסוף השבוע האחרון מהמקום החמישי למקום הרביעי עם ירידה מזערית, הכי קטנה בעשירייה למעשה, של רק 4.3 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. זה מדהים לסרט שכבר זמין באופן דיגיטלי לא מעט זמן, ונמצא כבר תשעה שבועות על המסכים בקולנוע. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות כבר על 424 מיליון דולר.

"דפיקה בדלת" הצליח גם הוא לעלות מהמקום השישי למקום החמישי עם עוד 3.9 מיליון דולר. גם זאת ירידה נאה של 26.8 אחוזים בלבד בהכנסות מסוף השבוע הקודם שלו. אחרי ההתרסקות של הסרט בסוף השבוע השני שלו, הירידה הנחמדה הזו בולמת קצת את תחושת הכישלון. ועדיין, עם הכנסות כלליות של 48 מיליון דולר בלבד, לסרט אין באמת במה להשוויץ. מתחתיו, "80 עבור בריידי" הכניס עוד 3.7 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 33 מיליון דולר, שזה 5 מיליון יותר מהתקציב שלו.

שוב קמרון: קדחת ה"טיטניק" נרגעה, והסרט ירד למקום השביעי עם עוד 2.4 מיליון דולר. הסרט – כמו סרטים אחרים שהופצו בהוצאה מחודשת – סבל מירידה דרסטית בסוף השבוע השני של ההוצאה הזו, ובמספרים: 64.1%. ועדיין, ההוצאה המחודשת הזאת הכניסה כבר 52 מיליון דולר, סכום שיש סרטים שלא מצליחים להכניס בכלל.

כניסה חדשה ופחות חגיגית יש לנו במקום השמיני עם "תעלומת הבלונדינית שחורת העיניים" (השם המאוד מסורבל שנתנו בארץ ל"Marlowe"). מדובר בסרטו החדש של ליאם ניסן, אבל גם בסרטו החדש של ניל ג'ורדן ("ראיון עם הערפד") עם תסריט מאת ויליאם מונאהן ("השתולים") ואולי יותר מזה – חזרתו של הבלש פיליפ מארלו שאותו גילמו בהצלחה לאורך השנים שחקנים כמו המפרי בוגרט ואליוט גולד. התוצאה: פלוֹפ שנקטל ביקורתית. הסרט הכניס 1.8 מיליון דולר וזכה לציון של 23% בעגבניות רקובות. כנראה אנשים מעדיפים את ליאם ניסן כשחקן אקשן או שנמאס להם ממנו, או שהם פשוט רוצים לראות אותו בסרטים, נו, טובים.

את הטבלה סוגרים "נעדרת" במקום התשיעי עם עוד 1.7 מיליון דולר ו-30 מיליון דולר בסך הכול, ו"איש ושמו אוטו" במקום העשירי עם עוד 1.6 מיליון דולר ו-99 מיליון דולר בסך הכול. כל כך קרוב לקו המאה, אבל עדיין לא שם.

בסוף השבוע הבא הולכים לצאת שני סרטים חדשים: אחד הוא "מהפכת ישו" (Jesus Revolution), שכמו ששמו מרמז הוא סרט דתי על התעוררות רוחנית שמתרחש בשנות ה-70. הסרט השני הוא "חומר דוב" שאם השם שלו לא מספיק לכם, אז נזכיר שהטייטל באנגלית הוא "דוב הקוקאין", ואם גם זה לא מספיק אז שתדעו שהביקורות שלו נלהבות למדי. בואו נראה כמה הן תעזורנה להכנסות שלו בסופ"ש הקרוב.