דוח קופות שבורות 19.09.21: שאנג צ'י מרוויח, קלינט איסטווד בוכה

3 סרטים חדשים יצאו, ואף אחד מהם לא מתקרב למקום למקום הראשון.

אין הרבה חדש בקופות מכיוון שאין כמעט סרטים חדשים גדולים באמת עד ש"ונום 2" יצא בתחילת אוקטובר ויזרים דם חדש לקופות. בינתיים נראה שכולם נותנים למארוול הרבה מאוד מרווח נשימה.

בואו נתחיל עם זה ש"שאנג-צ'י ואגדת עשר הטבעות" שומר על המקום הראשון בטבלה שבוע שלישי ברציפות. הוא הכניס בסוף השבוע האחרון עוד 21.6 מיליון. זאת רק ירידה של 37.6 אחוזים מההכנסות מסוף השבוע הקודם, ירידה מעולה לסרט גדול בסוף השבוע השלישי שלו בקופות מה שמראה שלסרט הזה יש רגליים ארוכות במיוחד. ההכנסות שלו בארצות הברית עומדות על 176 מיליון דולר, מספיק כדי להפוך אותו לסרט השני הכי מצליח בארצות הברית השנה. במקום הראשון נמצא "האלמנה השחורה" עם 183 מיליון דולר, אבל נראה לי ש"שאנג-צ'י" יעקוף אותו די מהר ויזכה במקום הראשון. למעשה, יש סיכוי שהוא יהיה הסרט הראשון מאז פרוץ המגפה שיכניס 200 מיליון דולר בארצות הברית וזה חדשות מעולות.

מחוץ לארצות הברית המצב הרבה יותר צונן. נראה שהסיכויים שהסרט יצא בסין שואפים לאפס בשלב הזה וגם מחוץ לסין הסרט לא מצליח לצבור מומנטום. ההכנסות שלו מחוץ לארצות הברית עומדות על 143 מיליון דולר. סכום מכובד אבל לא מספיק בשביל סרט של מארוול או כל שובר קופות אימתני. ההכנסות של סרט מחוץ לארצות הברית צריכות להיות דומות ובעיקר להיות גבוהות יותר מההכנסות בתוך ארצות הברית וזה לא המקרה. ככה שההצלחה  של הסרט היא די חלקית.

במקום השני נמצא "לשחרר את גאי" שממשיך לשלוט בקופות בסוף השבוע האחרון בו הוא מוקרן בבלעדיות בקולנוע. כן, למרות הנתונים המדהימים של הסרט, הוא הולך לצאת ב-PVOD בסוף השבוע הבא כחלק מאסטרטגית השחרור החדשה של דיסני של חלון של 45 ימי בלעדיות בבתי הקולנוע. בסוף השבוע האחרון הסרט הכניס עוד 5 מיליון דולר שזאת רק ירידה של 8.8 אחוזים בהכנסות שלו מסוף השבוע הקודם. זה מטורף. הסרט בדיוק חצה את הרף של הכנסות 100 מיליון דולר בארצות הברית בלבד וההכנסות הכלליות שלו עומדות על 302 מיליון דולר. מרשים ביותר.

יש לנו כניסה חדשה במקום השלישי: "Cry Macho" שפתח עם 4.4 מיליון דולר. זהו סרטו החדש של קלינט איסטווד, שממשיך להוכיח שעוד יש לו קהל נאמן. איסטווד מגלם בסרט ככוכב רודיאו לשעבר שהפך להיות מרביע סוסים כושל ומקבל על עצמו עבודה מבוס לשעבר להחזיר אליו את בנו ממקסיקו. זוהי דרך רצופת אתגרים ועל הדרך הוא מלמד את הבן מה המשמעות של להיות גבר ואדם טוב. הסרט כמעט לא יצא בשווקים מחוץ לארצות הברית, אז אלו גם ההכנסות הכלליות של הסרט.

מתחתיו יש צמד סרטי אימה: "קנדימן" במקום הרביעי הכניס עוד 3.5 מיליון דולר, ובמקום החמישי "מורעל", שממשיך להוכיח שהוא רעל בקופות והכניס רק 2.7 מיליון דולר בקופות. זאת ירידה של 50 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. לא ירידה ענקית, אבל היא כן גדולה יחסית לעובדה שהסרט לא בדיוק פתח בגדול. עם זאת, ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 24 מיליון דולר שזה לא רע. עדיין זה מרגיש לי כמו פספוס יחסית לג'יימס ואן.

במקום השישי יש לנו כניסה חדשה ולא מרשימה לסרט החדש של ג'רארד באטלר "מטרה מאחורי סורגים" שפתח עם 2.3 מיליון דולר בלבד. יש מצב שהסרט יצליח לא רע בשוק האינטרנטי, שם יש לג'רארד באטלר לא מעט מעריצים.

מתחת לזה, "ג'אנגל קרוז" מכניס עוד 2 מיליון דולר, "מפרץ ההרפתקאות: הסרט" הכניס עוד 1.7 מיליון דולר, "לא לנשום 2" הכניס 671 אלף דולר ובמקום האחרון יש לנו כניסה חדשה וכואבת ל-"העיניים של תמי פיי" שפתח עם 652,358 דולר בלבד – אם כי מדובר כרגע בהפצה מצומצמת של 450 אולמות. זהו סרט ביוגרפי על תמי פיי – דמות נוצרית אוונגליסטית בולטת – והשערוריות סביבה. את דמותה של פיי מגלמת ג'סיקה צ'סטיין ולצידה מככב אנדרו גארפילד.

בגזרה העולמית יש חדשות מעניינות אחרות: "חולית", שאמור לצאת לקולנוע ול-HBO MAX ב-14 לאוקטובר יצא כבר עכשיו ב-24 מדינות והכניס 36 מיליון דולר. זה לא סכום בשמיים אבל זאת פתיחה די נאה. ל"חולית" יש יתרון על הרבה סרטים בכך שהוא לא רק השיג אישור יציאה לסרט בסין (תשאלו את "אלמנה שחורה" כמה אישור שכזה עוזר) אלא יש לו תאריך רשמי ב22 באוקטובר ככה שתהיה לו עזרה להשיג מספרים מרשימים.

הסרט היחיד שהולך לצאת בהפצה רחבה בסוף השבוע הבא הוא "אוון הנסן היקר" שהוא עיבוד למחזמר מפורסם וזוכה פרסים אבל עדיין לא בהכרח החומר שממנו עשויים שוברי קופות. בסרט בן פלאט משחק נער הסובל מהפרעת חרדה חברתית ולאחר ההתאבדות של אחד מחבריו לכיתה מחליט להתחבב על משפחתו ולהעמיד פנים שהם היו חברים עד שהמצב יוצא מכלל שליטה.