דוח קופות שבורות, 1.11.20: לא באים לשחק

הסגר השני מפחיד את בתי הקולנוע, וביפן קוטל השדים עושה שמות בקופות.

המצב בקופות ממשיך להיות שממה לא מעניינת במיוחד ולא נראה שהמצב הולך להשתנות בזמן הקרוב, עם הסגר השני ברחבי אירופה.  ובכל זאת, סוף השבוע שעבר היה ליל כל הקדושים שאמנם לא הביא איתו חדשות מסעירות אבל כן הביא מקום ראשון חדש.

בהתאם לחג, מדובר בסרט אימה: "בוא לשחק איתי" (Come Play) פתח עם 3.1 מיליון דולר והוא מספר על המפלצת המפחידה שעונה לשם, אממ, "לארי". גיבור הסרט הוא ילד אוטיסט שלא יכול לדבר, שזה רעיון מעניין. הוא משתמש במכשירים דיגיטליים כדי לתקשר עם העולם ודרכם "לארי" יוצרת איתו קשר, ואומרת שהיא בסך הכל רוצה חבר לשחק איתו. בקשה סבירה בסך הכול. אמא שלו, ג'יליאן ג'ייקובס (בריטה מ"קומיוניטי") פחות בקטע. תמיד הורסת את כל הכיף, זאתי. 

בעבר, סרט שכזה היה מסתפק בכך שיש לו תקציב קטן וקהל קטן וברור שהוא יכסה את התקציב שלו. אבל בתקופת הקורונה גם סרטי אימה קטנים צריכים להתאמץ כדי לכסות את התקציב שלהם (9 מיליון דולר).

חוץ ממנו, רוב הטבלה נראית כבר די מוכרת.

במקום השני נמצא "גנב הגון" שהכניס עוד 1.3 מיליון דולר בסופ"ש עם הכנסות בכל העולם בסך 18 מיליון דולר. מתחתיו, "המלחמה עם סבא". הקומדיה בכיכובו של דה נירו, הכניסה עוד 1.2 מיליון דולר וגם הוא הגיע עד כה ל-17 מיליון דולר. מפה והלאה הסכומים אפילו פחות מעודדים.

במקום הרביעי "טנט" ממשיך לזחול לו בקופות עם עוד 885,000 דולר, הוא יכול להתנחם בכך שכנראה הוא יצליח לחצות את ה-350 מיליון דולר ברחבי העולם, בהתחשב בכך שחסרים לו רק שני מיליון דולר למטרה הזאת. אני אישית שמחה שהוא עדיין בטבלה, כי המספרים הכלליים שלו הם היחידים שיפים בעיניים.

מתחתיו נמצא סרט האימה "האיש הריק". כנראה שאנשים בחרו רק סרט אימה אחד לתקציב שלהם בסוף השבוע האחרון וזה לא היה הסרט הזה, שהכניס רק 577,351 דולר בסוף השבוע. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 2.6 מיליון דולר. לא להיט.

שלושת המקומות הבאים הם נבחרת הנוסטלגיה של דיסני:

במקום השישי נמצא "הוקוס פוקוס" עם עוד 456,000 דולר, מתחתיו "הסיוט שלפני חג המולד" עם עוד 386,000 דולר, ו"מפלצות בע"מ" הכניס עוד 232,000 דולר במקום השמיני.

במקום התשיעי יש עוד סרט אימה, "Spell", שניסה את מזלו בסוף השבוע האחרון וגילה שבתי הקולנוע כנראה עמוסים מידי באימה, לכן הוא פתח עם הסכום הזעום של 210,000. הסרט עוקב אחרי איש עסקים מצליח ששוכר מטוס פרטי כדי לטוס עם המשפחה שלו ללוויה של אביו. המטוס מתרסק בעקבות תאונה והאב מתעורר לבד ללא זכר למשפחתו ומגלה שנלכד על ידי כוהנת וודו והכישופים שלה. מתחתיו, השחרור המחודש של "משפחת אדאמס" המצויר ממשיך לדשדש עם עוד 186,960 דולר.  

בזמן שהקופות גוססות בכל העולם "Demon Slayer" הצליח להגיע להכנסות של 150 מיליון דולר ביפן בלבד והפך לסרט העשירי הכי מכניס ביפן אי פעם. תמיד היה ידוע שיש ביפן הרבה כסף בקולנוע, אבל לא נראה לי שזה היה ידוע במידה כזאת. יהיה מעניין לראות אם זה ישפיע על הוליווד בעתיד. 

בשבוע הבא סרט אחד אמור לצאת בהפצה רחבה "Let Him Go". החלק הכי חשוב בסרט הזה זה שקווין קוסטנר ודיאן ליין נמצאים על הפוסטר בתפקידים ראשיים. הסרט הוא מותחן שבו קווין קוסטנר משחק שריף לשעבר שביחד עם אשתו יוצאים לחפש את הנכד היחיד שלהם אחרי שבנם נהרג. האלמנה של הבן התחתנה מחדש עם טיפוס מסוכן והם צריכים להציל את הנכד שלהם. מעניין אם גם הסרט הזה יפתח עם 3 מיליון דולר.