דוח קופות שבורות, 1.12.2019: רצח מרוויח היטב

אנה ואלזה חוזרות לשלוט בקופות ביד רמה, בסוף שבוע שבו כולם מרוויחים.

דיסני עדיין מראים לכולם איך עושים את זה נכון. ההחלטה שלהם לשחרר את "לשבור את הקרח 2" בסוף השבוע שלפני חג ההודיה במקום בחג עצמו נראתה מעט משונה אבל היא הוכיחה את עצמה ובגדול. גם כל שאר האולפנים יכולים להיות מרוצים מכיוון שנראה שבכללי די הרבה אנשים הלכו לקולנוע וראו את כל הסרטים. למעשה, באופן מאוד חריג אף סרט לא ירד בהכנסות שלו במעל 40 אחוזים מסוף השבוע הקודם, מה שאומר שאנשים הלכו לראות סרטים באופן די מגוון במהלך החג וסוף השבוע. אני רק רוצה להבהיר שהטבלה מדברת על סוף השבוע הרגיל של שלושה ימים ולא על הסופ"ש הארוך של חמישה ימים שהיה בארצות הברית.

בואו קודם נדבר על המקום הראשון שלנו, "לשבור את הקרח 2" שכמובן ממשיך לשבור שיאים. הסרט הכניס בסוף השבוע האחרון 85.9 מיליון דולר. זאת ירידה פיצית של 34 אחוזים בלבד. פתיחות כאלה שמורות לסרטים שפותחים עם חצי מהסכום אבל דיסני הימרו על זה שכולם ילכו לראות את הסרט שלהם גם בחג, וצדקו. באופן כללי, אף סרט מצויר לא הכניס כל כך הרבה כסף בסוף השבוע השני שלו. 

ואם מדברים על חג, "לשבור את הקרח 2" שבר את שיא ההכנסות למשך חמשת הימים של החג, שיא שמקודם החזיק בו "משחקי הרעב: התלקחות". כן, אותו סרט שבסוף השבוע השני שלו מנע מ"לשבור את הקרח" הראשון מלפתוח במקום הראשון. בכל העולם הסרט הכניס עד כה 742 מיליון דולר ומועדון מיליארד הדולר נראה מעבר לפינה. 

הכניסה החדשה הראשונה והמרשימה היא "רצח כתוב היטב" שנכנס למקום השני עם 26 מיליון דולר בסוף השבוע, ו-41 מיליון דולר בארצות הברית לאורך כל החג. זה די הרבה לסרט תעלומת רצח. גם בשאר העולם התעניינו בסרט עטור הכוכבים והוא הכניס 70.9 מיליון דולר בסך הכול. הסרט כבר כיסה את תקציב 40 מיליון הדולר שלו, תקציב צנוע לסרט עם כל כך הרבה כוכבים בתוכו. עם סינמה סקור של A- וציון רוטן טומטוז של 97 אחוזים יש סיכוי טוב שיהיו לו רגליים ארוכות מאוד. 

במקום השלישי "פורד נגד פרארי" מראה לנו שהוא כאן כדי להישאר עם עוד 13.1 מיליון דולר. זה אמנם לא נשמע כמו סכום מרשים במיוחד אבל זאת ירידה פיצית של 16.3 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע שעבר. הסרט הכניס 143 מיליון דולר ברחבי העולם ולפחות בסוף השבוע הזה מציג רגליים ארוכות של מועמד לפרסים. בנוסף, יש עוד כמה מדינות שבהן הוא אמור לצאת בסוף השבוע הבא ולנסות לדחוף את ההכנסות שלו יותר לכיוון ה-200 מיליון. 

עוד כניסה חדשה השבוע היא "קווין וסלים" במקום הרביעי עם 11.8 מיליון דולר. הדרמה הפוליטית בכיכובם של דניאל קלויה ("תברח") וג'ודי טרנר-סמית' מצאה לעצמה קהל בסוף השבוע האחרון, אם כי הקהל הזה, כמו ברוב המקרים עם דרמות משטרה פוליטיות, נמצא בארצות הברית בלבד. מכיוון שגם הסרט הזה יצא בזמן החג ההכנסות הכלליות שלו עומדות על 16 מיליון דולר. 

במקום החמישי "יום יפה בשכונה" הכניס עוד 11.7 מיליון דולר. זאת ירידה פיצית של 11.1 אחוזים מסוף השבוע שעבר וירידה מדהימה לסרט בסוף השבוע השני שלו, אם כי לא הייתי סומכת על זה שאלה יהיו המספרים הקבועים של הסרט. 

מתחתיו, נמצאים בצמד הסרטים עם הירידות הכי גדולה והכי קטנה: במקום השישי "21 גשרים" הכניס עוד 5.5 מיליון דולר, וירד ב-39.7 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע שעבר ובמקום השביעי  "משחקים באש" יורד בסכום המגוחך של 6.5 אחוזים בלבד בהכנסות מסוף השבוע שעבר. כנראה שהורים שלא לקחו את הילדים לראות את "לשבור את הקרח 2" לקחו את הילדים לסרט המשפחתי השני היחיד שזמין כרגע. עד כה הסרט הכניס 45 מיליון דולר ברחבי העולם, וזה מספיק לפחות כדי לכסות את התקציב שלו שעומד על 30 מיליון דולר.

במקום השמיני "הקרב על מידויי" הכניס  עוד 3.9 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 99 מיליון דולר, כל כך קרוב לציון הדרך המיוחל של 100 מיליון דולר שהוא גם התקציב של הסרט. כמובן שיש לקחת בחשבון גם את הפרסום של הסרט, אבל בתור סרט מלחמה עם זווית מעניינת יש לי הרגשה שאת רוב הכסף שלו הוא יעשה בשוק הביתי. מה גם שכיוון שחלק מכובד מהתקציב לא הגיע מ-Lionsgate, מבחינת האולפן עצמו זוהי הצלחה שהוא היה זקוק לה, בעיקר בשביל המוניטין שלו.

בתחתית הטבלה, "חיים שלי" נאבק על ימיו האחרונים עם  עוד 2 מיליון דולר. עד כה הסרט הכניס 67 מיליון דולר ברחבי העולם. אולי חג המולד המתקרב עוד ישמור על הסרט אתנו גם בשבוע הבא. "ג'וקר", מתחתיו, סוגר את העשירייה ומציין את העובדה שהוא עבר את ההכנסות של "באטמן נגד סופרמן" בתוך ארה"ב. 

בסוף השבוע הבא בטח לא נראה ירידות כאלה קטנות אבל לכל הסרטים תהיה הזדמנות להרוויח עוד כסף כי הסרט היחיד שיוצא הוא "פליימוביל: הסרט", שיוצא רק עכשיו בארצות הברית.