דוח קופות שבורות, 1.9.2019: אף סרט חדש לא יצא, אז הנה ספיידרמן שוב פעם

מסתבר שהיה שבוע הסתגלות גם בקופות השבוע.

סוף השבוע האחרון היה משמים במיוחד – אף אולפן לא הוציא סרט חדש בהפצה חדשה. למזלנו, זה לא יהיה ככה לעד : בעוד שהקיץ היה שייך לדיסני, עכשיו שהוא נגמר, נראה שאולפנים אחרים מתעוררים משנת הקיץ שלהם ומשחררים את כל הסרטים – רק שעכשיו אין גם צופים כי זאת מין תקופה מתה שכזאת. בדרך כלל הסתיו מלא בסרטי אימה בגלל ליל כל הקדושים, אבל אולי בגלל ריבוי סרטי האימה בקיץ האחרון, נראה שהשנה העונה תהייה דלילה יותר בסרטי אימה ומלאה יותר בסרטים מכל הסוגים והמינים.

השקט של הסופ"ש הוא חדשות טובות לג'רארד באטלר שסרטו "המטרה: שומר הראש" מצליח לשמור על המקום הראשון בסוף השבוע השני שלו. הסרט הכניס בסוף השבוע האחרון 11.8 מיליון דולר' שזאת ירידה של 44.6 אחוזים מסוף השבוע האחרון, ירידה לא רעה בכלל. עוד עובד לטובת הסרט הוא התקציב הקטן שלו: רק 40 מיליון דולר (לעומת תקציב של 60 מיליון דולר שהיה לסרט הקודם). ככה שכמעט בטוח שהסרט יכניס בסופו של דבר רווח נחמד ויקבל עוד סרט המשך.

במקום השני "ילדים טובים" ממשיך להחזיק במקום השני עם עוד 9.5 מיליון דולר. זאת ירידה קטנטנה של 18.4 אחוזים ברווחים ונתון מעולה בשביל סרט שכבר נמצא 3 שבועות בקולנוע. עד כה הסרט הכניס 70 מיליון דולר ברחבי העולם, אם כי בעיקר בארצות הברית. נתון שכזה נותן תקווה לקומדיות עם דירוג R.

במקום השלישי ובעלייה משבוע שעבר נמצא "מלך האריות". כנראה הסרט היחידי שהורים יכלו לקחת את הילדים שלהם לראות לפני החזרה לבית הספר. הסרט הכניס עוד 6.7 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון. באופן כללי הסרט הכניס 1.5 מיליארד דולר ועלה למקום השביעי בטבלת הסרטים הכי מכניסים בכל הזמנים (ללא התאמה לאינפלציה כמובן).

במקום הרביעי מקרטע יותר מאשר נוסע מהר נמצא "מהיר ועצבני: הובס ושואו". הסרט הכניס 6.3 מיליון בסוף השבוע האחרון וביחד עם ההכנסות היפות מסין הצליח להכניס 684 מיליון דולר. זה סכום יפה בסך הכל, עד שנזכרים שהסרטים האחרונים של מהיר ועצבני הכניסו מעל מיליארד דולר כל אחד.

במקום החמישי מתחבא לו "מי שעומד מאחורי" עם עוד 5.8 מיליון דולר. הסרט עלה במקום מהשבוע שעבר, מקרה נדיר במיוחד לסרט אימה. כנראה שהעובדה שנוספו לסרט 143 בתי קולנוע ביחד עם העובדה שסתיו זאת תקופה טובה לסרטי אימה נתנו לסרט עוד דחיפה קטנה. הסרט הכניס עד כה 21 מיליון דולר וכמו סרט אימה סטנדרטי כיסה מזמן את התקציב הזעום שלו של 6 מיליון דולר.

במקום השישי נמצא "Overcomer," סרט אמונה נוצרי על בייסבול שיש לו קהל משלו בארצות הברית. הסרט הכניס בסוף השבוע האחרון 5.6 מיליון דולר.

במקום השביעי "סיפורים מפחידים שמספרים בחשיכה" מנסה להמשיך להפחיד אותנו. הסרט הכניס עוד 5 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון ו-85 מיליון דולר בכל העולם עד כה. עם תקציב לא צנוע במיוחד לסרט אימה (25 מיליון דולר) הסרט עדיין הצליח להכניס רווח יפה וכנראה צפויים לו חיים ארוכים ויפים בעולם הסטרימינג.

במקום השמיני טיפס לו למעלה וחזר לטבלה "ספיידרמן: רחוק מהבית". בסוף השבוע האחרון הסרט יצא מחדש לאולמות הקולנוע בארצות הברית עם תוכן נוסף, כמו ש"סוף המשחק" עשה אז לקראת סוף דרכו. בלי כותרות יותר מדי מרשימות הסרט הצליח להכניס 4.3 מיליון דולר נוספים ולהביא את ההכנסות הסופיות של הסרט ל- 1,122,182,596 מיליארד דולר.

במקום התשיעי "אנגרי בירדס – הסרט 2" ממשיך להתרסק וכנראה לא יהיה אתנו בסוף השבוע הבא. הסרט הכניס עוד 4.2 מיליון דולר וההכנסות הכלליות שלו עומדות על 93.8 מיליון דולר. הסרט כנראה לא יצליח לחצות את ה-100 מיליון דולר בכל העולם. אאוץ'.

ובמקום העשירי נתלה בציפורניים ומסרב לעזוב נמצא "היו זמנים בהוליווד" עם הכנסות של 4.1 מיליון דולר. זאת ירידה מעולה של 17.2 אחוזים בלבד וזה מספיק כדי להשאיר אותו שוב במקום העשירי בטבלה. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 283 מיליון דולר, מה שהיה מעולה אם לסרט לא היה תקציב גדול ולא היה משלם משכורות עצומות לכוכבים שלו. לפעמים צריך לחתום חוזים שמותנים בהצלחה של הסרט.

יש רק סרט אחד שיוצא בסוף השבוע הבא "זה: חלק 2". אם יש משהו שוורנר ממש טובים בו זה סרטי אימה. עם קאסט מרשים בחלקו וההצלחה הבלתי ניתנת לערעור של החלק הראשון, כל התעשייה צופה לשבירת קופות רצינית בסוף השבוע הבא כשפניוויז הליצן המפחיד יחזור להטריד את דרי ומועדון המפסידנים יחזור לנסות להתמודד איתו.