דוח קופות שבורות, 20.03.2022: באטמן ממשיך

באטמן מצליח לשמור על המומנטום, אבל לא ברור אם יצליח להגיע למיליארד דולר.

בארצות הברית המצב בקופות מתאושש לאיטו, אבל בשאר העולם המצב שונה. בנוסף למלחמה בין רוסיה לאוקראינה יש את הקורונה. בכל העולם מתחילים לראות עלייה בתחלואה ובעיקר בסין, ולכן ההכנסות של סרטים מחוץ לארצות הברית שוב לאט לאט מתחילות להיראות לא מרשימות. 

"באטמן" שומר על המקום הראשון עם עוד 36 מיליון דולר. מדובר בירידה של 44.8 אחוזים בסך הכל, שזו ירידה טובה. כמו כן, עד כה הסרט הכניס 300 מיליון דולר בארצות הברית בלבד שזה מעולה. למעשה הוא הסרט השני שהצליח לחצות את קו ה-300 מיליון דולר מאז פרוץ המגפה (הראשון הוא "ספיידרמן: אין דרך הביתה" כמובן). כש-100 מיליון דולר נחשב להצלחה, "באטמן" מצליח להיחשב כלהיט עצום בארצות הברית. 

מחוץ לארצות הברית המצב בעייתי יותר. כלומר הסרט הכניס 300 מיליון דולר גם מחוץ לארצות הברית, אבל סרטים צריכים להכניס מספרים גבוהים יותר מחוץ לארצות הברית כדי להיות להיט אמיתי. עדיף ש-60 אחוזים או יותר מההכנסות של סרט יגיעו מחוץ לארצות הברית, אבל המצב לא נראה מעודד. אז ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 600 מיליון דולר שזה בכל מקרה מספר מרשים ביותר. אבל השאלה האם הוא יצליח להגיע למיליארד פתאום מוטלת בספק, במיוחד כשהשעון מתקתק עד לרגע שבו הסרט יגיע ל-HBO MAX בחינם. 

במקום השני יש לנו כניסה חדשה לסרט אנימה "ג'וג'וטסו קאיזן 0: הסרט" שפתח עם 14.8 מיליון דולר. קצת פחות מהפתיחה של 21 מיליון דולר של "דימון סלייר", אבל עדיין מראה שיש שוק יציב לסרטי אנימה בארצות הברית. מחוץ לארצות הברית השוק הרבה יותר גדול וההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 148 מיליון דולר. 

סוני יכולים להמשיך לחייך גם בלי ספיידרמן כי גם "אנצ'רטד" מחזיק יפה מאוד ואחרי חמישה שבועות בקולנוע ירד רק למקום השלישי עם עוד 7.8 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 337 מיליון דולר.

במקום הרביעי יש לנו כניסה חדשה לסרט האימה "X" שפתח עם 4.4 מיליון דולר.  מספר חביב, אם כי קשה לדעת יותר מדי בלי שנדע מה התקציב שלו. בהנחה שמדובר בסרט אימה קטן, כנראה שהוא יכול להיות מרוצה – אבל זה בסימן שאלה. 

"דוג טריפ" ירד למקום החמישי אבל הוא עדיין מחזיק יפה עם עוד 3.9 מיליון דולר. זאת רק ירידה של 23.3 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 61 מיליון דולר שזה לא רע בכלל.

במקום השישי "ספיידרמן: אין דרך הביתה" עדיין אתנו עם עוד 3.1 מיליון דולר, די מרשים כי הסרט כבר זמין לרכישה דיגיטלית. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 1.884 מיליארד דולר. אולי אם הוא ימשיך ככה הוא יצליח להגיע ל-1.9 מיליארד. בנוסף, חסרים לסרט רק עוד שלושה מיליון דולר כדי להגיע להכנסות של 800 מיליון דולר בארצות הברית בלבד. ככה שלמרות שהסרט כבר בסוף חייו הקולנועיים, נראה שיש לו עוד כמה ציוני דרך אחרונים לחצות לפני שנפרד ממנו סופית. זה גם הסרט שכולם יסתכלו עליו בתור הטיעון נגד חלון 45 ימי ההפצה בקולנוע כי הוא עדיין מכניס כסף אחרי ארבע עשרה שבועות בקולנוע.

"מוות על הנילוס" נמצא במקום השביעי עם עוד 1.6 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 130 מיליון דולר.

במקום השמיני יש לנו כניסה חדשה ל"התלבושת" (The Outfit) שפתח עם 1.4 מיליון דולר. הסרט עוקב אחרי תופר שלאחר טרגדיה מוצא את עצמו בשיקגו תופר עבור האנשים היחידים שיכולים להרשות את זה לעצמם: משפחה של מאפיונרים. כמובן שלהתחבב על מאפיונרים זה עיסוק מסוכן ובערב אחד הכל משתבש כשהחייט מוצא את עצמו במרכז הפעילות. את החייט משחק מארק ריילנס המצוין וגם דילן אובריין מופיע בסרט. הסרט יצא רק בהפצה חלקית (1,324 מסכים).

גם במקום התשיעי יש לנו כניסה חדשה והפעם ל"קבצי הקשמיר" (The Kashmir Files) שפתח עם 1.4 מיליון דולר. בסך הכל 15 אלף דולר פחות מהמקום שמעליו. 

במקום העשירי אפשר להיפרד מ"לשיר 2" שהכניס עוד 1.4 מיליון דולר. הוא הזוכה בירידה הכי קטנה בעשיריה, רק 9.7 אחוזים. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 377 מיליון דולר חביבים. זה רחוק מאוד מ 634 מיליון הדולר של הסרט הראשון אבל אין מה לעשות, אנחנו בזמני קורונה. וגם ספציפית הסרט הזה יצא לרכישה דיגיטלית די מהר.

בסוף השבוע הבא יוצאים שני סרטים בהפצה רחבה. "שבעה ימים" (7 Days ) שעוקב אחרי גבר ואישה שהוריהם ההודים המסורתיים ארגנו להם דייט. המצב הלא נוח רק מתגבר כשהם נתקעים ביחד בגלל גל קורונה. הסרט שימשוך (ככל הנראה) יותר תשומת לב הוא קומדיית ההרפתקאות "העיר האבודה" בכיכובם של סנדרה בולוק, צ'נינג טייטום, דניאל רדקליף ובראד פיט. בסרט בולוק משחקת סופרת מתבודדת שכותבת ספרי הרפתקאות. בספרה האחרון היא כותבת על עיר אבודה ומיליונר מטורף (רדקליף) מחליט לחטוף אותה כדי שתעזור לו למצוא את העיר הזאת. ואז דוגמן הכריכות של הספרים שלה (טייטום) מצטרף ומנסה להציל אותה. יהיה מעניין לראות עד כמה הסרט ינגוס בהכנסות של "באטמן".