דוח קופות שבורות: מחכים לטנט

בקרוב ייפתחו בתי הקולנוע, ייצא טנט, ויהיה סכומים מרשימים. עד אז, הנה בובספוג עם פחות ממיליון דולר.

רוב בתי הקולנוע בעולם עדיין סגורים אבל הם במגמת פתיחה. התעשייה מחכה בנשימה עצורה ל"טנט" של כריסטופר נולאן שיציל אותם ויביא אנשים בכמויות לבתי הקולנוע. לא בטוח שזאת הבטחה שהוא יוכל לקיים.

בינתיים סרטים קצת פחות מרשימים יוצאים ומנסים לעורר קצת עניין, וסרטים ישנים ממשיכים לעורר עניין. AMC מתכוננת לפתיחה של אולמות הקולנוע (במקומות שבהם מותר – ברוב הערים הגדולות אסור להיפתח בזמן הקרוב) עם מבצע של סרטים ב-15 סנט ביום הראשון לפתיחה של האולמות. בכלליות, הייתי אומרת שהמצב כרגע הוא אופטימיות זהירה מסביב לעולם.

ואומנם בארצות הברית רוב בתי הקולנוע רק מתכוננים לפתיחה בימים אלו, אבל בקנדה בתי הקולנוע כבר נפתחים. ולכן, המספרים של הקופות של צפון אמריקה שאני הולכת להציג כרגע, כוללים בעיקר את קנדה. אפשר לראות את זה כי קנדה היא המדינה היחידה בעולם שבה ניתן לראות את הסרט "בובספוג הסרט: מבצע הצלה" על המסך הגדול, כאשר בשאר העולם יקבלו את הסרט בצפייה ביתית בתשלום. הסרט הכניס 865,824 דולר בסוף השבוע הראשון שלו בקופות כשהוא מוקרן ב-300 אולמות קולנוע. במצב רגיל, זה מספיק לאיזה מקום 14. בימינו, זה מספיק למקום הראשון. אאוץ'.

במקום השני יש עוד סרט חדש: "ללא מעצורים" ( Unhinged ) בכיכובו של ראסל קראו. בסרט הוא משחק אדם שעומד לו ברמזור ירוק, ואז אישה עוקפת אותו בצורה קצת גסה אחרי שהיא עמדה המון זמן בפקק, מה שמוביל אותו לשרשרת תגובות לא פרופורציונלית ואלימות. כולם חשבו שהקהל בדרום ארצות הברית יעוף על הסרט הזה, אבל זה לא המצב בכלל, והוא פתח עם 601,032 דולר. בהתחשב בכך שהוא היה אמור להיות הפותח הגד…הבינוני של בתי הקולנוע, זה לא סימן טוב לבאות. אם כי יש לו את התירוץ שהוא בינתיים בהפצה מוגבלות עד לסוף שבוע הבא (299 אולמות קולנוע).

עד כאן המספרים הגדולים. כמה שזה עצוב.

במקום השלישי, "גובה המיסים" בבימויו של דייוויד אייר ובכיכובו של לא שיה לה-באף, למרות מה שהטריילרים משדרים, לא מצליח להתרומם. בסרט גובה מיסים קשוח חייב להגן על משפחתו כשמשפחת הפשע שעבורה הוא עובד יורדת מכוחה. הסרט הכניס בסוף השבוע הנוכחי 182,105 דולר.

במקום הרביעי, "The Rental", המתאר חופשה שהופכת לסיוט, עדיין איתנו והכניס סכום סיוטי פיצי של 93,618 דולר. בצד חיובי, הוא עד כה הכניס 1,703,449 בכל רחבי העולם, ולחצות את המיליון זה די מרשים בימינו. רגע, אמרתי בצד החיובי?

במקום החמישי נמצא סרט הזומבים "פנינסולה", או כמו שכתוב בפוסטרים "רכבת לבוסאן מציג: פנינסולה", שהוא, כמו שאפשר להבין, סרט ההמשך ל"רכבת לבוסאן" המצוין. הסרט הכניס 79,206 דולר בסוף השבוע השני שלו בארצות הברית, אבל ממש לא צריך לדאוג לסרט הזה, שכבר חצה את ה-30 מיליון דולר ברחבי העולם. די מרשים בסך הכול.

מפה ומטה המספרים נהיים מדכדכים, והסרטים עצמם זניחים. אז נזכיר אותם בחטף ונתקדם הלאה: "The Big Ugly" בכיכוב ויני ג'ונס ורון פרלמן הכניס עוד 22 אלף דולר; "תוצרת איטליה", סרט קומדיה בכיכובו של ליאם ניסן, הכניס 20 אלף דולר; במקום השמיני נמצא סרט חדש, "Spree", שבו ג'ו קירי (סטיב הרינגטון מ"דברים מוזרים") מגלם בחור שרק רוצה שהפוך לאושיית אינטרנט מפורסמת ואז דברים מסתבכים. הסרט פתח גם הוא עם כ-20 אלף דולר, אבל קצת פחות.

במקום התשיעי יש לנו את "American Deep State", דוקומנטרי שמסתכל על ממשלת ארצות הברית וסוכנויות הריגול שלה ובוחן את ההתנהלות שלה, שהכניס 15,269 דולר. במקום העשירי, עם 13 אלף דולר, יש את "The Burnt Orange Heresy" בכיכובם של מיק ג'אגר, אליזבת דביקי, דונלד סאת'רלנד ועוד כמה שמות פחות מוכרים, בסרט על פטרון של אומן מתבודד שמבקש מסוחר אומנות לגנוב את יצירת האומנות של אותו אומן. ב-24 שבועות שבהם הוא מוקרן בקולנוע הוא הכניס 378,339 דולר בסך הכול. לא בדיוק מזהיר.

בבריטניה המצב לא הרבה יותר טוב, ואפילו די יותר גרוע. שם, למשל, "ללא מעצורים" נמצא במקום הראשון בסוף השבוע השני שלו בקולנוע, אבל רק עם 153,528 אלף דולר.

מתחתיו נמצא "קדימה", עם 77 אלף דולר, והכנסות כוללות של שבעה מיליון דולר. וגם מתחתיו יש סרט אנימציה, אבל אחד קצת פחות מוכר – " 100% Wolf" סרט אנימציה אוסטרלי שהכניס 55,469 דולר בסוף השבוע האחרון. הסרט עוקב אחרי פרדי, חלק ממשפחה של אנשי זאב, רק שהשינוי הראשון שלו משתבש והוא הופך לפודל במקום לזאב. למרות זאת, הוא נחוש להראות שהוא ראוי למקום בלהקה. אם ניחשתם שהקורונה דפקה גם לו את ההכנסות בבתי הקולנוע – תנו לעצמם כיף.

"חמוץ אמריקאי" בכיכובו של סת' רוגן נכנס למקום הרביעי עם 36,194 דולר. לא כזה נורא בהתחשב בכך שהסרט יצא בכלל בשירות הסטרימינג HBO MAX, אז ההוצאה הקולנועית היא בעיקר בונוס. במקום החמישי עם סכום כמעט דומה (150 דולר פחות), נמצאת ההוצאה מחדש של "האימפריה מכה שנית".

גם שאר הטבלה מלאה בהוצאות מחודשות בעיקר ("פארק היורה", "טרולים מסביב לעולם", "האמן הגדול מכולם", "בין כוכבים") שעושים סכומים סבירים בסך הכל, אך במקום התשיעי יש לנו סרט כמעט חדש בשם " The Vigil". זהו סרט אימה שבו אדם נדרש לשמור על גופה של איש יהודי אותודוקסי שנפטר במשך לילה אחד עד שהוא יובא לקבורה ביום שלמחרת. אבל הבית שבו הגופה מוחזקת רדוף ודברים משונים מתחילים להתרחש במשך הלילה. הסרט הוא חצי באנגלית וחצי ביידיש והטריילר גם נראה מבטיח. המספרים, כמו לכל הסרטים בתקופה האחרונה, פחות: הסרט הכניס 20,898 בסוף שבוע האחרון ו- 609,580 דולר בסך הכול.

בסין המצב יותר מעניין. במקום הראשון נמצאת ההוצאה המחודשת והתלת-מימדית ל"הארי פוטר ואבן החכמים", שהכניסה 13.6 מיליון דולר. סכום מרשים ביותר למצב הנוכחי ועוד יותר מרשים לנוכח העובדה שזה סרט ישן שזמין לרכישה דיגיטלית. ביחד עם ההוצאה המחודשת בבריטניה ושאר העולם, "הארי פוטר ואבן החכמים" חצה את גבול המיליארד דולר . לא רע בשביל סרט בן 19 שנה.

במקום השני נמצא "בחורים רעים לתמיד" עם עוד 3.2 מיליון דולר. עבר מלא זמן מאז שהסרט יצא בעולם, אבל כנראה שבכל העולם מעריכים את החוויה הקולנועית. מה גם שזה עוזר לבסס את הסרט עוד יותר בתור הסרט הכי מצליח השנה עד כה, כשההכנסות הכוללות שלו עומדות על 424 מיליון דולר.

במקום השלישי נמצא סרט מלחמה סיני בשם " The Eight Hundred" שהכניס 2 מיליון דולר. בדרך כלל סרטים מקומיים מכניסים שם הרבה יותר, או שהממשלה גם מזייפת את הנתונים. הסרט מתרחש בזמן מלחמת עולם השנייה בזמן הפלישה של יפן לסין כאשר קבוצה קטנה יחסית של חיילים ניסתה להגן על שינג'יאנג.

במקום הרביעי, "בין כוכבים" מנסה להכין את הקהל ל"טנט" אבל פחות מצליח. הסרט הכניס בסוף השבוע הנוכחי 1.7 מיליון דולר. אם כי הוא כן הכניס 16 מיליון דולר בסין, שזה לא רע לסרט לא חדש. בסך הכול ההוצאה המחודשת של הסרט עזרה לו להעלות את ההכנסות שלו ל-710 מיליון דולר, וכמובן להניע את בית החרושת לשמועות לגבי סרט המשך.

במקום החמישי נמצא עוד סרט סיני, "Sheep Without a Shepherd", שבסוף השבוע האחרון הכניס 1.1 מיליון דולר. אך אל דאגה – זה סרט מ-2019 שהכניס בסך הכול 191 מיליון דולר. הסרט הוא רימייק לסרט ההודי "Drishyam", שאם השם מצלצל לכם מוכר – זה כי הוא מאותם סרטים הודים שנכנסו לרשימת ה-250 סרטים של ימד"ב.

בסוף שבוע הבא "ללא מעצורים" אמור לעבור להפצה רחבה בארצות הברית, מה שלא אומר לנו כלום כרגע. "התחלה" אמור לצאת מחדש באופן מצומצם בסוף השבוע הבא כדי להכין את הקרקע ל"טנט" שאמור להגיע בתיאוריה עוד שבועיים לקולנוע. ובשעה טובה ומבורכת "המוטנטים החדשים" אמורים להגיע לקולנוע בסוף שבוע הבא בצורה מצומצמת אבל אין לנו מושג מה זה באמת אומר. ניחוש שלי: זה כנראה אומר שהוא יגיע לדיסני פלוס מהר מאוד.