דוח קופות שבורות, 20.08.2023: חיפושיות וכלבים, אבל בלי מזומנים

בלו ביטל, אבל רד עדיין מגיע.

בשבוע שעבר קרה דבר מוזר. הזמנות מוקדמות ל"בלו ביטל", סרט הסופר-גיבורים החדש ביקום של די.סי., התחילו לעלות בצורה חדה. האינטרנט, כמובן, החל להריע ולדמיין סיטואציה שבה האנדרדוג של די.סי. שאף אחד לא ספר הולך להיות הצלחה לעומת הכשלונות הרצופים שהיו להם השנה. עם תקציב מדווח של 120 מיליון דולר, לבלו ביטל בהחלט היה פוטנציאל להגיע ולגרום לקצת רווחה בוורנר. וכאשר הוא כובש את המקום הראשון ומדיח את "ברבי" אחרי ארבעה שבועות, הוא באמת עומד בציפיות. אמנם אלה היו ציפיות שאמרו שהסרט הזה הולך להיכשל כמו כל סרטי די.סי, אבל ציפיות הן ציפיות. 

עם הכנסות לסופ"ש של 25.4 מיליון דולר, והכנסות בכל העולם של עוד 18, הסרט אמנם לא קטסטרופה, אבל הוא בעיקר מעלה את השאלה: מי בוורנר חשב שהסרט הזה יהיה הצלחה? אמנם מי שראה אותו די אהב, עם המבקרים שנותנים לו 76% עגבניות טריות והקהל שנותן לו 92% בעגבניות ו-6.8 בימד"ב, אבל במקרה הכי טוב הוא אולי לא יהיה כישלון מהדהד.  

טוב לפחות לוורנר יש את "ברבי" להתנחם בו – כאמור, אחרי ארבעה שבועות במקום הראשון 'ברבי' הורידה את העקבים וירדה למקום השני עם 36% ירידה ו-21.5 מיליון דולר. בארה"ב היא כבר על 567 מיליון (רק 7 מיליון מאחורי "סופר מריו"), ובגלובלי היא כבר על 1.227 (מאחורי מריו ב-130 מיליון דולר). כפי שהזכירו בתגובות בשבוע שעבר, בקרוב ברבי יוצאת גם בסטרימינג אז נחכה במתח לראות אם יש לה מספיק כדי להדיח את מריו. 

במקום השלישי "אופנהיימר", עם ירידה של 44% ועוד 10.6 מיליון. בארה"ב זה מביא אותו ל-285.2 מיליון דולר. מה שאומר שחסרים לו 7 מיליון כדי לעבור את "התחלה" ולהפוך לסרט השלישי הכי מצליח של נולאן בארה"ב. עם 718 מיליון דולר בגלובלי, נולאן מראה שהוא מצליח להביא קהל באופן עקבי. חוץ מזה, אם הסרט מקנא בבאטמן, הוא יכול להתנחם בשיא הספציפי מאוד של "הסרט הכי מכניס בארה"ב שלא היה אף פעם במקום הראשון". כל הכבוד? 

גם במקום הרביעי אין לנו סרט חדש, עם "צבי הנינג'ה" שיורדים ב-45% ל-8.4 מיליון. להגיע ל-88 מיליון בארה"ב ו-118 גלובאלי זה לא רע, בטח בהתחשב בתקציב של 70 מיליון דולר,  ועדיין יש לו כמה מדינות גדולות לפתוח בהן אבל זה גם רחוק ממספרים של משהו כמו סדרת "ממד העכביש".  

במקום החמישי, סוף סוף, עוד סרט חדש. "מתכלבים" (זה אתר לכל המשפחה! את השם המתורגם הרשמי אתם תגידו בקופות) מכניס 8.3 מיליון דולר לא מרשימים בכלל. מסתבר שאין קהל לסרט (מדורג R) על כלב מדבר ומקלל שמנסה למצוא את הבעלים שזרק אותו בשביל נקמה. מצד שני, אם הסרט באמת היה נשען על הפרמיס הזה, ומלהק פיטבול, דוברמן ורוטווילר לתפקידים הראשיים שבהם הם קורעים את דרכם עד לאיזה ראש כנופייה נוראית שהרג את הבעלים של הפיטבול, כמו ג'ון וויק אבל הפוך, הייתי משלם הרבה כסף כדי לראות אותו. בכל מקרה, המבקרים (55% בעגבניות) והקהל (6.5 בימד"ב ו-73% בעגבניות) לא התלהבו מדי.

בתחתית הטבלה אין שום דבר מעניין, עם "אימה במצולות 2: התהום" שיורד ב-48% ומגיע להכנסות בארה"ב של 66.5 מיליון, "נגעת נרצחת" שממשיך להביא מספרים לא רעים עם עוד 3.1 מיליון דולר ו-37.3 בארה"ב, "טירה רדופה" עם ירידה די חדה של -48% ל-3 מיליון דולר ומגיע ל-58.8 מיליון דולר בארה"ב. בגלובלי הוא רק על 85.2 מיליון, אז את ה-100 הוא לא יראה ולא יחזיר את 157 מיליון הדולר שהושקעו בו. 

גם "משימה בלתי אפשרית: נקמת מוות – חלק ראשון" ממשיך בנפילות החופשיות, מכניס 2.7 מיליון דולר ומגיע להכנסות כוללות של 164.6 מיליון בארה"ב. בכל העולם המצב שלו יותר טוב עם 541 מיליון, אבל קשה לראות אותו כהצלחה כשהוא עלה 290 פאקינג מיליון דולר. 

את הטבלה סוגר "דרקולה: מסע הדמים" שיורד מהמקום החמישי הישר למקום העשירי, עם 2.5 מיליון בלבד (היי, עוד סופ"ש שבו כל עשרת הסרטים הרוויחו מעל מיליון!) והכנסות כוללות של 11.4 מיליון. וכן, אלה ההכנסות הגלובליות של הסרט.

בסופ"ש הבא אולי אחד הסרטים המיוחדים יפתיע ויכניס מספרים מעניינים. יש לנו את "גראן טירמיסו", שמספר על קצפת, ביסקוויט וקפה שמתחרים ביניהם למי יש את הטעם הכי דומיננטי עד לסוף הקלישאתי שבו הם עובדים ביחד כדי ליצור את האיזון המושלם. "הגבעה", סרט נסיוני של חמש שעות שבו מצולמת גבעה במהלך שנה שלמה ומה בעצם קורה עליה. "גולדה", סרט על השחקנית גודלה רושוול, ו-"retribution", סרט שבו ליאם ניסן יוצא מהטייפקאסט ומשחק כומר שמחזיר פושעים ואנשים נאלחים בתשובה בדרמה קורעת לב.

או שלא. "גראן טוריסמו" זה סרט ספורט מירוצים, "הגבעה" היא דרמת ספורט, ו"במלכוד" לקחו את "ספיד", אבל הורידו את ההימור ככה שבמקום אוטובוס זה רכב עם שלושה נוסעים שאחד מהם הוא ליאם ניסן.