דוח קופות שבורות, 20.11.2022: מסעדת יוקרה

גיבורי-על, שפים מדופלמים ו...סדרה על ישו?

יש כמה הפתעות בטבלה השבוע ולא כולן חיוביות. אבל המקום הראשון לא מפתיע בכלל.

"הפנתר השחור: וואקנדה לנצח" שומר על המקום הראשון עם עוד 66.4 מיליון דולר. ירידה של 63.3 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. זה מספר קצת יותר גבוה ממה שהיינו רוצים לראות – להשוואה, הסרט הראשון ירד רק ב44.7 אחוזים בסוף השבוע השני שלו. אבל בהתחשב בכך ששוברי קופות השתנו מאז המגפה וסוף השבוע השני של רוב הסרטים בבתי הקולנוע רואה ירידה של קרוב ל-70 אחוזים, הסרט הזה שומר על הנורמה החדשה.

הסרט הצליח לעבור כל מיני ציוני דרך שגורמים לכולם להיות מרוצים ממנו. הוא חצה את קו ה-200 מיליון דולר בהכנסות בארצות הברית בלבד ומתקרב ל-300 מיליון. ההכנסות העולמיות שלו חצו את קו החצי מיליארד דולר ועומדות על 545 מיליון דולר. אם כי עם הפיטורים של בוב צ'אפק אי אפשר שלא לחשוב שאולי הציפיות שהיו מהסרט הזה היו גבוהות מזה. יש סיכוי טוב שהסרט בכל זאת יצליח לחצות את קו מיליארד הדולר, אבל אין סיכוי שהוא יעבור את ההכנסות של הסרט הראשון (1.3 מיליארד דולר).

במקום השני יש לנו כניסה חדשה ל"התפריט" שפתח עם 9 מיליון דולר. הסרט מגיע אלינו מבית סרצ'לייט פיקצ'רס ככה שזה לא ממש סרט לקהל הרחב אלא יותר לקהל של חובבי קומדיות האימה – כמה מהם שיש. יש בסרט כמה שמות מוכרים כמו רייף פיינס, אניה טיילור-ג'וי וניקולס הולט. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 15 מיליון דולר.    

במקום השלישי יש לנו עוד סדק בחומה שמבדילה בין קולנוע וטלוויזיה –  הסדרה "הנבחר" (סדרה שמתוארת כ"הכתר" על חייו של ישו) העלתה את שני הפרקים הראשונים של העונה השלישית בקולנוע וזכתה לפתיחה של 8.2 מיליון דולר. האם זה העתיד של הקולנוע הנוצרי? של הטלוויזיה? של משהו? לא ברור. אבל אין ספק שמדובר בתקדים מעניין למדי. 

"בלאק אדם"  יורד למקום הרביעי עם עוד 4.6 מיליון דולר. זאת ירידה של 42.7 אחוזים בהכנסות שזה לא מספר חביב במיוחד בסוף השבוע החמישי של הסרט בקופות. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 366 מיליון דולר. מתחתיו, "כרטיס לגן עדן" מצא כרטיס לעולם הדיגיטל שם הוא כבר זמין ומתחיל לסיים את חייו הקולנועיים עם עוד 3.1 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 157 מיליון דולר.

במקום השישי יש לנו כניסה חדשה ל"מילה שלה" שפתח עם 2.2 מיליון דולר. אפילו לקהל מצומצם של עונת הפרסים מדובר בסכום מאכזב – בייחוד לסרט שבא עם תג מחיר 30 מיליון דולר.

"קרוקודיל לייל" מתחיל לאבד רגליים במקום השביעי עם 1.9 מיליון דולר כשבסוף השבוע הבא הוא יהיה זמין כבר לרכישה דיגיטלית. ההכנסות הכלליות שלו עומדות על 78 מיליון דולר.

ואם כבר מדברים על חייהם הדיגיטליים של סרטים, "סמייל" יצא בחינם באופן דיגיטלי למנויי פראומנט פלוס שכנראה אין לו ממש מנויים כי הסרט עדיין פה בטבלה, במקום השמיני. "סמייל" הכניס בסוף השבוע האחרון 1.1 מיליון דולר במקום השמיני. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 213 מיליון דולר מרשימים ביותר.

את הטבלה סוגרים שני סרטים שלמרבה האכזבה, לא הצליחו להכניס אפילו מיליון דולר אחד: "אור השטן" עם עוד 919,504 דולר ובמקום העשירי "הבאנשיות מאינישירין" הכניס עוד 729,037 דולר.

בסוף השבוע הבא יוצאים שלושה סרטים, אם כי לא נראה שמישהו מהם אמור להפריע ל"הפנתר השחור: וואקנדה לנצח" להמשיך לשלוט בקופות.

"עצמות וכאלה" בכיכובם של טימותי שאלאמה וטיילור ראסל הוא סרט התבגרות ואימה שמתרחש בשנות השמונים שבו דמותה של ראסל, מארן, יוצאת למסע לנסות למצוא את אימא שלה. כמו כן, מדי פעם היא מרגישה צורך לאכול אנשים. "עולם מוזר" הוא סרט מצויר חדש מבית דיסני אם כי הפעם משהו במהלך השיווק עובד פחות חזק מבסרטים אחרים של בית העכבר. ו"מסירות" (Devotion) שמבוסס על סיפור אמיתי של שני טייסים וחברים בזמן מלחמת קוריאה. בסרט מככבים גלן פאוול שהשאיר רושם חזק בתפקיד קטן ב"אהבה בשחקים: מאווריק" וג'ונתן מייג'ורס שאותו נראה שוב בקרוב ב"אנטמן והצרעה: קוונטומאניה".