דוח קופות שבורות, 20.12.20: ציידי קופות

הקולנוע מחכה לאשת חיל, אבל בינתיים מסתפק בציידת מפלצות.

האחים וורנר לא לגמרי מוותרים על כסף מהקופות כשזה מגיע לסרטים שלהם השנה – פשוט כל או רוב הכסף הזה יגיע מחוץ לארצות הברית. "וונדר וומן 1984" יצא השבוע בבתי הקולנוע הספורים שעדיין פתוחים ממחוץ לארצות הברית, כדי שהם יזכו לראות סרט בקולנוע לפני האינטרנט יהיה מוצף בספוילרים ועותקים פיראטיים. בניגוד לרוב סרטי גיבורי העל, "וונדר וומן" הקודם לא הכניס את רוב הכסף שלו מחוץ לארצות הברית, החלוקה הייתה די 50-50 שזה די נדיר וכנראה אומר שסרט ההמשך שלו לא יהיה להיט קופתי עכשיו שהוא מסתמך בעיקר על השוק הזר.

הסרט פתח עם 18.8 מיליון דולר בסין, רחוק מאוד מ-90 מיליון הדולר איתם פתח הסרט הקודם. מעבר להסבר ה"מגפה העולמית", יש עוד הסבר אחד אפשרי למצב והוא די משונה. סין מאוד תומכת בתעשיית הסרטים המקומית והשמועה אומרת שהיא סבסדה את הכרטיסים לסרט המצליח שם כרגע ("ההצלה", The Rescue). באופן כללי, מאז המגפה, סרטים מקומיים מצליחים כאילו אין קורונה וסרטים זרים מוצאים את עצמם בסגר כללי. על כן, ובגלל עוד סיבות, פחות כדאי להסתמך על סין בקופות, אבל זאת המדינה הכי גדולה שבה לפי הדיווחים בתי הקולנוע פתוחים בהמוניהם. רוב בתי הקולנוע בעולם סגורים כרגע בגלל הגל השני או השלישי או הרביעי של הקורונה (תלוי עד איפה הם צפו בעונה החדשה של "הנגיף"). הסרט תלה תקוות די גדולות בבריטניה, למשל, אבל שמה דווקא העדיפו את המוטציות של האקס-מן ועל כן בריטניה סגורה כרגע לסרטים עד להודעה חדשה. בינתיים הסרט פתח עם 38.5 מיליון דולר ברחבי העולם, מתחת לציפיות אבל לא רע בהתחשב למה שקורה כרגע מסביב. נראה שאפילו באמצע מגפה עולמית, יש אנשים שמוכנים להסתכן כדי לראות את גל גדות. 

אני לא יודעת אם הסרט יצליח להגיע למספרים הסופיים של "טנט" כי מצב הקורונה בעולם היה אז סביר יותר לעומת עכשיו. הסרט מנהל קמפיין שקורא לאנשים ללכת לראות את הסרט באיימקס כמו שהוא צולם, אבל גם, כזה, מגפה עולמית. בשבוע הבא נראה מה תהיה מידת ההצלחה של הקמפיין. 

בינתיים בארצות הברית המצב די מנומנם: במקום הראשון יש לנו סרט חדש, "ציידת מפלצות" (Monster Hunter), מבית היוצר של מילה יובוביץ' ובעלה פול וו.ס. אנדרסון שמביאים לנו עוד סרט אקשן חדש. הם סיימו עם סרטי משחקי המחשב של "האויב שבפנים" ועוברים למשחק מחשב חדש כדי לעשות מה שהם עושים הכי טוב: להוציא סרט עם קשר קלוש למשחק המחשב ולעצבן את סין על הדרך. הסרט הוקרן בסין אך הורד מהמסכים בעקבות הערה מעליבה שצונזרה בגרסה האמריקאית. בארצות הברית הסרט פתח רק עם 2.2 מיליון דולר שזה אמנם לא כלום, אך כמעט כל סרט לאחרונה פתח עם סכום גבוה יותר אז זה קצת מביך. הסרט הכניס 7 מיליון דולר ברחבי העולם עד כה ולא הייתי מצפה ממנו להגיע הרבה מעבר לזה כרגע.

לעומתו "הקרודים 2: עידן חדש" ממשיך לספק את הסחורה במקום השני עם עוד 2 מיליון דולר. הסרט נמצא איתנו רק חודש וכבר הצליח להגיע להכנסות של 84 מיליון דולר ברחבי העולם, מרשים מאוד בהתחשב במצב הנוכחי (את התקציב המקורי שלו הסרט כבר עקף, אז השאלה האם יגיע ל-130 מיליון דולר, אז הוא כנראה יתחיל להראות רווחים עבור האולפן).

מפה והלאה אנחנו נכנסים לאותה רשימת סרטים מדכדכת שאפילו לא הרוויחו מיליון דולר:

במקום השלישי יש לנו כניסה חדשה: "Fatale" שפתח עם 925,000 דולר. הסרט מספר את הסיפור הידוע של גבר נשוי ששוכב עם בחורה רנדומלית שהכיר במועדון ואז חוזר לאשתו, רק כדי לגלות שהאישה איתה שכב היא סטוקרית חולת נפש. הטוויסט הפעם הוא שאותה בחורה היא במקרה גם בלשית במשטרה. הילרי סוונק ומייקל אילי משחקים בתפקידים הראשיים בסרט. המבקרים לא התלהבו והצופים בעקבותיהם.

במקום הרביעי, היציאה המחודשת של סרט חג המולד "קטן עליו" (Elf) תופסת תאוצה לקראת החג עם עוד 365,000 דולר. בסך הכול הסרט הכניס 2 מיליון דולר בבתי הקולנוע רק מהיציאה המחודשת, ככה שזה ממש לא רע. 

במקום החמישי נמצא הסרט "חצי אחים" שהכניס עוד 271,605 דולר, מתחתיו במקום השישי יש לנו עוד הוצאה מחודשת עם "רכבת לקוטב" שהכניס עוד 231,000 דולר בסוף השבוע האחרון ובמקום השביעי "פריקי" עדיין איתנו אחרי שישה שבועות והכניס עוד 174,905 דולר. הסרט הכניס 14.6 מיליון דולר מאז שהוא יצא לקולנוע שזה די מכובד לסרט שיוצא בתקופה הזאת. כמה מכובד? מספיק מכובד בשביל שהשחקנית הראשית תצטרף לעולם של מארוול. קתרין ניוטון קיבלה את התפקיד של קאסי לאנג (במקום אמה פורמן) ב"אנטמן והצרעה: קוואנטומניה" וכנראה תישאר בסרטים/סדרות עתידיים של מארוול. 

במקום השמיני "המלחמה עם סבא" הכניס עוד 170,816 דולר. הסרט נמצא איתנו כבר 11 שבועות מה שהופך אותו לסרט הכי ותיק בטבלה, 11 שבועות הספיקו לו כדי להכניס 28.8 מיליון דולר. סכום מכובד פלוס פלוס לקומדיה שיוצאת באמצע מגפה, רק חבל שהתקציב שלו היה 38 מיליון דולר. 

סוגרות את הטבלה עוד שתי הוצאות חדשות:  "כיף של חופשה" שהצליח להכניס עוד 166,000 דולר לא כיפיים במיוחד, ו"הגרינץ'" (בכיכובו של ג'ים קארי) שהכניס 130,000 דולר בסוף השבוע האחרון. 

בשבוע הבא כל העיניים יהיו נשואות ל-"וונדר וומן 1984" כדי לראות כמה הסרט יכניס בארצות הברית (ללא קנדה שם הסרט יוצא ב-PVOD) עכשיו שהוא יהיה זמין בחינם גם ב-HBO MAX. אם HBO MAX לא ידווחו על מספר הנרשמים החדשים לשירות שלהם ולא ידחפו את הכותרת הזאת בכל מקום, אז אפשר יהיה לקרוא לניסוי הזה כישלון או התחלה כושלת במיוחד